دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش «عمل در سایه وحدت»:
کد خبر: ۳۶۵۴|
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در همایش «عمل در سایه وحدت» که در تالار وحدت شهرستان قشم با حضور علماي اهل سنت و شيعه برگزار شد ، در واکنش به انتقال پايتخت رژيم صهيونيستي به قدس و حمایت آمریکا از اين توطئه گفت:«مسلمانان جهان راهی جز قیام علیه آمریکا و اسراییل ندارند».
به گزارش روابط عمومی مجمع تشخيص مصلحت نظام ،دکتر محسن رضایی با تبریک اعیاد  ماه ربیع افزود : از بزرگترین افتخارات مسلمانان جهان ، وجودمبارک پیامبر اسلام است که با ولادت ایشان، هستی و آفرينش  معنا يافت و بشریت امید تازه ای در خود احساس كرد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: حقیقت عالم آفرينش ،  داراي حكمت و فلسفه اي است  که وجود نوراني پیامبر اسلام در کانون آن قرار دارد. همچنین از بزرگترین افتخارات ما مسلمانان این است که خداونددر قرآن فرموده اند «من و همه ملائک بر نبي مكرم اسلام صلوات می فرستیم"و این توصیفی است که برای هیچ يك از پیامبران بیان نشده است.  امیدوارم بتوانیم این نعمت بزرگ را قدر بدانیم و تلاش کنیم  مسلمان زيسته و مسلمان از دنیا برویم.
استاد دانشگاه  جامع امام حسین (ع) با طرح  يك سوال و اشاره  به  سرنوشت جهان اسلام گفت: چرا ما با وجود  قرآن مجيد و پیامبر عظیم الشان  و با پشتوانه اي به عظمت تمدن بزرگ اسلامی همواره بايد در منطقه، شاهد جنگ ، خونریزی ، تفرقه افکنی و اشغال گری  ايادي استكبار و استعمار باشيم ؟ 
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأكيد بر لزوم  وحدت در جهان اسلام گفت: دستاوردهای پیامبر اسلام آنچان بزرگ بود که توانست چندین تمدن بزرگ خلق کند و این تمدنها در زمانی که اروپاییان در  نهايت عقب ماندگی به سر می بردند، توانست تا قرنها سراسر جهان را در سیطره خود قرار دهد. غربي ها ساليان طولاني  از پیشرفت جهان اسلام در تعجب بودند. کالاها، علم، تمدن و ثروت جهان اسلام در سراسر جهان سرآمد و  این عظمت و شکوه چنان نمایان بود که کشورهای اروپایی تصمیم گرفتند موجي عظیم علیه اسلام و پیشرفت های ان به راه اندازند. در نتيجه جنگهای صلیبی را به راه انداختند؛ به گونه ای که طی 200 سال 8 جنگ بزرگ بین مسیحیان و مسلمانان رخ داد. هر چند که با ظهور تمدنهای عثمانی و صفویه که پنج  یا شش قرن به طول انجامید ، اسلام دوباره دوران رونق خود را بازيافت.
دبیر مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه گفت: از صد سال قبل و متعاقب دوجنگ جهانی اول و دوم  درهمه جا صلح برقرار شد ، ولي نا امني وجنگ ، درمنطقه ما با كينه ورزي نسبت به تمدن اسلامي و انتقام جويي  از جهان اسلام ادامه یافت و غده  اي سرطانی به نام اسرائيل  را در دل  جهان اسلام به وجود آوردند که تا به امروز تبعات شوم آن ادامه دارد.
.
استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت : با نگاه به رفتار غرب و آمریکا به روشنی نوعی کینه  ورزي و انتقام جويي  قابل  مشاهده است. بیش از 100 سال است که مسلمانان و جهان اسلام را عقب  نگه داشته اند  و جغرافیای اسلام را  مرزبندی و گروه بندی کرده اند. بنابراین اقدامات پنهان و آشکار غرب همچنان در امتداد جنگ های صلیبی است و متاسفانه روشنفکران ما نمی خواهند این واقعيت را بپذیرند که آمریکا و غرب  رفتار واحدی ندارند و دو نوع سیاست و رفتار را در جهان  به نمایش می گذارند. آنها خواستار بردگی جهان اسلام هستند؛ البته از دست نشاندگان و نوکرهای خود هم دفاع نمی کنند و نسبت به آنها بی وفایند. بلایی که بر سر شاه ایران و صدام حسین آمده  و در آینده بر سر حکام سعودی خواهد آمد، گواه همین  موضوع است.
وی در ادامه با  تحلیل وضع موجود در منطقه گفت: اقدام دیروز ترامپ نسبت به فلسطین در روز میلاد پیامبر اسلام،  معنایی جز تحقیر و اهانت به مسلمانان جهان نداشت و البته موضع گیری کشورهای اروپایی هم مکمل  رفتار ترامپ است.

دکتر محسن رضایی با تاکید بر اینکه رفتار ترامپ نمونه روشنی از انتقام جويي و کینه توزی غرب علیه جهان اسلام است افزود:  جنگ های خونینی که در منطقه از طریق صدام و رژیم صهیونیستی  شکل گرفته، بدون برنامه ریزی نبوده و به منظور انتقام جويي از ملت های مسلمان روی داده است.آنها دشمن اصلی اسلام  و به دنبال آنند  که مبادا تمدن بزرگ اسلامي دوباره در جهان شکل بگیرد.

 دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذكر  اين مطلب كه امروز مسلمانان راهی جز قیام علیه آمریکا و اسرائیل ندارند گفت :خوشبختانه این قیام از ایران با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل  شروع شده است و با قیام در سایه وحدت می توانیم سعادت و تمدن از دست رفته را بازيابيم.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس با تأكيد بر لزوم وحدت کشورهای اسلامی گفت : دولت عربستان وامارات بيايند مسلمان بودن خود را اثبات کنند و شجاعانه ارتباط خود با آمریکا را قطع،و یا دیپلمات های خود را از آمريكا فرا بخوانند و یا این كه تولید نفت خام خود را کاهش دهند.
دبیر مجمع تشخيص مصلحت نظام  در ادامه گفت: امروز،روز تبلور اسلامیت ما در جهان اسلام و  روزی است كه بايد صداقت ما در بیعت با پیامبر  عظیم الشان  اسلام اثبات شود؛ از این رو بايد گفت كه امروز روز قیام است.

دکتر رضایی در خاتمه اظهار داشت:  آمریکا باید از موضع خودعقب نشینی کند. اگر چنین امری محقق نشود، جهان اسلام باید با اهرم هایی که در دست دارد، فشار خود بر آمریکا را افزایش دهد و باید توجه داشته باشیم که  اگر آمریکا حرف خود را به كرسي بنشاند، آینده تلخی در انتظار جهان اسلام خواهد بود .نقش رهبران جهان اسلام در این آگاهی بخشی بسیار با اهمیت است و خوشبختانه رهبر معظم انقلاب  با حفاظت از ارزشهای انقلاب اسلامي ، پشتوانه اي  عظیم برای کشورهای اسلامی و آگاهی بخشی به ملل مسلمانند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: