در دیدار سفیر روسیه با دبیر مجمع مطرح شد:
تاکید بر گسترش همکاری های منطقه ای ایران و روسیه
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی»، در این دیدار که عصر روز شنبه در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، دو طرف با اشاره به سابقه روابط ایران و روسیه و اهمیت ارتقای این تعاملات، برعزم دو کشور برای ایجاد امنیت و مبارزه با پدیده تروریسم تاکید کردند.
دکتر محسن رضایی در این دیدار به اهمیت داد و ستد اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: لازم است موانع تجارت و سرمایه گذاری میان دو کشور شناسایی شوند و با از میان برداشتن این مشکلات، سطح روابط اقتصادی به شکل چشم گیری افزایش یابد.
تاکید بر گسترش همکاری های منطقه ای ایران و روسیه
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه از نقش آفرینی روسیه در مبارزه با داعش در خاک سوریه تشکر کرد و گفت: امیدواریم با همکاری های منطقه ای، امنیت پایدار در منطقه پدید آید. آمریکا درمنطقه دربن بست کامل است. امنیت منطقه در دوران اقای اوباما بدتر ازاقای بوش شده است.
دکترمحسن رضایی گفت : روسیه وایران وسوریه وعراق با بدترین دشمنان بشریت درحال نبرد هستند. تکفیریها کسانی هستند که انسانها را زنده زنده می سوزانند. بنابراین نبرد با انها موجب کسب اعتبار وحیثیت بین المللی خواهد شد.روسیه ازتبلیغات غربی ها واهمه بخرج ندهد. انها چون دیدند بمباران شما موثر بوده است ازتوافق اولیه ای که با شما کردند پشیمان شده اند.
لوان جاگاریان، نیز با ابراز خوشنودی از این دیدار گفت: روابط با ایران، برای روسیه دارای اهمیت ویژه ای است و امیدواریم همکاری های دو جانبه ایران و روسیه ، با سفر وزیر انرژی روسیه به تهران گسترش یابد.
در این دیدار دکتر علی رضایی معاون پژوهش، اطلاع رسانی و اموربین الملل دبیرخانه مجمع، دکتر مرادی رئیس مرکز مطالعات آسیای میانه و قفقاز وزارت امور خارجه و تنی چند از مدیران دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور داشتند.
گزارش تصویری این دیدار را اینجا مشاهده کنید.

تاکید بر گسترش همکاری های منطقه ای ایران و روسیه