دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست هم اندیشی تشکیل مجمع عالی اساتید کشور در دانشگاه صنعتی امیر کبیر:
کد خبر: ۳۸۲۴|
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
دکتر محسن رضایی در دانشگاه صنعتی امیر کبیر: هفتاد سال است که هواداران اندیشه آمریکایی با ایجاد تعلل و درنگ، مردم ما را از برنامه ریزی ساقط کرده اند و این مسئله ای است که باید برای عموم ملت و جامعه دانشجویی کشور تبیین شود. دربعد سیاسی و دفاعی و امنیتی دست آنها کوتاه شده است.
به گزارش پایگاه‌اطلاع‌رسانی‌دکتر‌رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، شامگاه سه شنبه ۱۳ آذر ماه در هم اندیشی تشکیل مجمع عالی اساتید بسیجی که با همت سازمان بسیج اساتید و با حضور نخبگان برجسته سیاسی و علمی کشور برگزار شد گفت: هفتاد سال است که هواداران اندیشه آمریکایی با ایجاد تعلل و درنگ، مردم ما را از برنامه ریزی ساقط کرده اند و این مسئله ای است که باید برای عموم ملت و جامعه دانشجویی کشور تبیین شود. دربعد سیاسی و دفاعی و امنیتی دست آنها کوتاه شده است.بزرگترین آسیبی که در دهه های گذشته به کشور ما وارد شده است از جانب آمریکا یعنی دولتهای امریکا و هواداران امریکا و اندیشه های آمریکایی بوده است / امروز هواداران آمریکایی در داخل ، در اداره امور کشور، وپیشرفت کشور کارشکنی می کنند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) در ادامه افزود: چرا ما بعد از گذشت ۴۰ سال نتوانسته ایم ، ۱۰ برابر جایگاه اقتصاد امروزمان،پیشرفت داشته باشیم؟ ولی در دفاع و امنیت و سیاست توانسته ایم. به نظر من اساتید بسیجی می توانند با شجاعت و منطق و با ارائه مدارک مستدل و منطقی ثابت کنند که ترمز ملت ایران بارها در آستانه جهش اقتصادی،از سوی هواداران و اندیشه های آمریکایی در کشور، کشیده شده است.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس ، با تقدیر از حرکت به موقع اساتید بسیجی برای تشکیل مجمع عالی اساتید درشرایط کنونی کشور گفت: این حرکت بسیج ،به موقع انجام گرفته است والبته این از خصوصیات بسیج است که همیشه اقداماتش، در شرایط خاص و به هنگام صورت می گیرد.

دکتر رضایی افزود: ما هم در سطح نخبگان و هم در سطح جامعه نیاز به نوعی پیشگامی در تبیین مسائل اساسی جامعه داریم. 
چرا امروز بدیهی ترین امور انقلاب که در دهه اول انقلاب هیچ کس شک و شبه ای در مورد آنها نداشت، امروز بعد از گذشت ۴۰ سال مورد تشکیک قرار می گیرند؟ و مهمتر اینکه چرا کسانی که عوامل اصلی بسیاری از مشکلات کشور هستند،امروز طلبکار شده اند؟

وی ادامه داد: از طرفی ما که می خواهیم پرچمداری یک تمدن بزرگ را داشته باشیم، آیا بدون تحول علمی و نوآوری های بنیادین می توانیم راهی به سوی هدفی که رهبر انقلاب اسلامی ترسیم کرده اند،بگشاییم؟

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه افزود: این تحول علمی را چه کسی باید پرچمداری کند؟ این از سوالات بسیار مهمی است که به نظر من مجمع عالی اساتید می تواند به خوبی از عهده آن براید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر تبیین حقایق برای افکار عمومی کشورگفت: تمام مشکلات کشور و جهان اسلام زیر سردولت آمریکا ، اندیشه های آمریکایی و هواداران آنهاست. ما نباید فقط تحریم ها و دولت ترامپ را ببینیم. هوارداران اندیشه های آمریکایی از هفتاد سال پیش تا به امروز یکی از عوامل اصلی ایجاد وقفه در مسیر جهش علمی و اقتصادی کشور بوده اند. آیا اهمیت این موضوع به درستی برای مردم تبیین شده است؟

وی ادامه داد: همین الان هواداران آمریکایی در اداره امور کشور کارشکنی می کنند و با ترویج اندیشه های آمریکایی در میان مردم تردید به وجود آورده اند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) با تاکید برضرورت ایجاد تحول علمی کشورافزود: ۳۰ سال پیش در دانشگاه امام حسین (ع) جهاد علمی و تحول بنیادین علمی شروع شد و من به شخصه از دانشجویان بسیجی خواستم که در این راستا هسته های علمی تشکیل دهند اما متاسفانه به دلیل مسائل روزمره مورد غفلت واقع شد. اما امروز مطمئن هستم که اساتید بسیجی می توانند پرچمدار این تحول علمی و بنیادین باشند.

دکتر محسن رضایی در پایان گفت: این ایده هرچند سابقه طولانی دارد اما طرح و ارائه آن در شرایط کنونی کشور را به فال نیک می گیرم و به سهم خودم اعلام آمادگی می کنم که با امکاناتی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام در اختیار داریم به این حرکت مبارک کمک کنیم تا در سیاستگذاری ها ،که نیازمند مشارکت نخبگان کشور است ، از نظرات صائب استادان مومن و انقلابی مان در پایش و نظارت بر اجرای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری بهره مند شویم .

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: