دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام:
کد خبر: ۱۰۳۰|
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۳
محسن رضایی،سه شنبه در اولین همایش طبیعت گردی و طب سنتی و گیاهان دارویی نطنز استان اصفهان اظهار داشت: باید با الگوسازی بتوانیم تحول و جهش را سرعت بیخشیم و برای توسعه همه جانبه ایران اسلامی تلاش کنیم.

توسعه کشور باید صحیح پیش رود و عاری از سهو و خطا باشد.

محسن رضایی،سه شنبه در اولین همایش طبیعت گردی و طب سنتی و گیاهان دارویی نطنز استان اصفهان اظهار داشت: باید با الگوسازی بتوانیم تحول و جهش را سرعت بیخشیم و برای توسعه همه جانبه ایران اسلامی تلاش کنیم.

وی با اشاره به شناسایی شش ساله نقاط نمونه الگوی چشم انداز ایران در 1404 اظهار داشت: تاکنون چهار شهر به عنوان منطقه نمونه در این چشم انداز معرفی شده است که نطنز به عنوان یکی از چهار شهر شناسایی شده برای الگوی نمونه چشم انداز ایران است.

رضایی گفت: برای معرفی این شهرستان همانند مناطق آزاد تعریفی به عنوان منطقه نمونه داشته باشید.

وی به آب و هوای این شهرستان و پتانسیل پرورش گیاهان دارویی و توسعه طب سنتی اشاره کرد و افزود: توجه به بحث کشاورزی، صنایع دستی و هنرهای سنتی و زیباسازی شهری با لحاظ کردن مقوله اقتصاد و فرهنگ از اهمیت بالایی در این منطقه برخوردار است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این همایش یک روزه اظهار داشت: طبیعت گردی و اکوتوریسم در ایران یکی از شاخه های جوان صنعت فراگیر گردشگری محسوب می شود.

مرتضی رحمانی موحد افزود: این شاخه جوان از حیث ارزشهای محیطی، محیط زیستی، فرهنگی و اجتماعی جزو شاخه های جهانگردی است.

وی اهداف برگزاری اولین همایش ملی طبیعت گردی و طب سنتی و گیاهان دارویی را رونق صنایع محلی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار در زمینه استحصال گیاهان دارویی، برگزاری تورهای طبیعت گردی، آشناسازی مردم با فعالیت های مربوط به طب سنتی و خواص گیاهان دارویی، افزایش سطح زیر کشت و تکثیر گیاهان دارویی در کشور و منطقه عنوان کرد.

استاندار اصفهان نیز در این همایش گفت: وجود دو هزار و 500 اثر تاریخی شناسایی شده و 200 اثر ارزشمند ثبت ملی، جایگاه استان اصفهان را در کشور ممتاز ساخته است.

رسول زرگرپور افزود: استان اصفهان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرآمد سایر استانهای کشور است.

بگفته وی ثبت جهانی چهار اثر از مجموع 14 اثر ثبت شده در یونسکو و وجود 102 اثر هنری ممهور به مهر یونسکو نشان دهنده قدمت و سابقه دیرینه استان اصفهان است.

وی بیان کرد: اصفهان جزو استانهایی قلمداد می شود که دارای یک اقلیم کوهستانی، کوهپایه ای و بیابانی است و وجود 718 امامزاده و بقاع متبرکه در سراسر استان بویژه امامزاده آقاعلی عباس (ع ) در بادرود و دارا بودن 308 اثر طبیعی واجد شرایط ثبت، شرایط خوبی را برای مردم استان و کشور مهیا کرده است.

زرگرپور در باره طب سنتی و گیاهان دارویی گفت: از حدود سه ماه قبل تصمیم گرفته شد تا سه منطقه ویژه طب سنتی در سطح استان شناسایی شود که شهرستان نطنز به عنوان منطقه ویژه طب سنتی و گیاهان دارویی معرفی شد.

شهرستان نطنز در حدود 110 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
 

ارسال نظر