محسن رضایی در حاشیه مجمع عمومی سالانه حزب اسلامی ایران زمین:
کد خبر: ۱۰۳۲|
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۰
این دور از مذاکرات جزو سخت‌ترین دوره‌های مذاکرات است/: امروز ما در شرایط سختی قرار نداریم، چراکه گفته‌ایم دنبال بمب اتم نیستیم و برای این کار هم همه نوع تضمینی داده‌ایم/ حاشیه‌پردازانی که موجب سوءاستفاده دشمن می‌شوند، قاعدتاً مضر هستند
مذاکره‌کنندگان در چارچوب نظام حرکت می‌کنند؛امیدوارم موفق باشند مذاکره‌کنندگان در چارچوب نظام حرکت می‌کنند؛امیدوارم موفق باشند مذاکره‌کنندگان در چارچوب نظام حرکت می‌کنند؛امیدوارم موفق باشند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه "ما به هیچ وجه از فناوری هسته‌ای خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم"، گفت: کسانی که امروز در مذاکرات حضور دارند، افراد توجیه‌شده‌ای هستند که در چارچوب‌های نظام حرکت می‌کنند. ما امیدواریم که این افراد بتوانند با موفقیت کامل به کشور بازگردند.

 
محسن رضایی در حاشیه مجمع عمومی سالانه حزب اسلامی ایران زمین، در جمع خبرنگاران ضمن ارزیابی دور جدید مذاکرات ایران با 1+5 اظهار کرد: این دور از مذاکرات جزو سخت‌ترین دوره‌های مذاکرات است و قاعدتاً آمریکا باید تصمیم سختی بگیرد و واقعیات هسته‌ای ایران را بپذیرد.

 
وی در ادامه اظهار کرد: امروز ما در شرایط سختی قرار نداریم، چراکه گفته‌ایم دنبال بمب اتم نیستیم و برای این کار هم همه نوع تضمینی داده‌ایم. ما باز هم شفاف‌سازی را به طور کامل خواهیم داشت و این آمریکایی‌ها هستند که باید امروز تصمیم سختی بگیرند و واقعیات هسته‌ای ایران را بپذیرند.
 

 
رضایی با تاکید بر اینکه "ما به هیچ وجه از فناوری هسته‌ای عقب‌نشینی نمی‌کنیم"، افزود: کسانی که در مذاکرات هستند، توجیه شده‌اند و در چارچوب‌های نظام عمل می‌کنند. ما امیدوار هستیم که این افراد بتوانند با موفقیتی کامل به کشور بازگردند.

 
وی در ادامه، در توصیه‌ای به حاشیه‌سازان و عده‌ای که خود را دلواپسان می‌نامند، گفت: نقد کار بسیار خوبی است ولی باید در چارچوب‌های آن عمل شود. چنانچه نقد در مسیر خودش باشد، انتقاد می‌تواند به مذاکره‌کنندگان هم کمک و هم از آنها حمایت کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همین راستا تاکید کرد: حاشیه‌پردازانی که موجب سوءاستفاده دشمن می‌شوند، قاعدتاً مضر هستند.

 
وی در پاسخ به این پرسش که "آیا همایشی با عنوان دلواپسیم، موجب سوءاستفاده دشمن شد؟" گفت: من تحلیل روشنی از این حرکت ندارم اما توصیه می‌کنم که بر اساس نقد منصفانه حرکت کنیم و سعی کنیم نکاتی را که به ذهنمان می‌آید، شجاعانه و صادقانه ابراز کنیم تا همگان از آن استفاده کنند.

محسن رضایی در ارتباط با ملاک موفقیت ما در مسئله هسته‌ای تصریح نمود: شاخص موفقیت در مسئله هسته‌ای این است که کلیه تحریم‌ها تا پایان سال 93 برطرف شود و مسئله هسته‌ای ایران از دستور کار شورای امنیت سازمان ملل خارج شود و از آن سو نیز ما فناوری هسته‌ای را حفظ کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا این موضوع را می‌پذیرد یا نه، گفت: آمریکا در شرایط چند سال پیش نیست که این شرایط را نپذیرد. شکست آمریکا در سوریه، اوکراین و حوادث دیگر نشان می‌دهد که آمریکا قادر به ایجاد یک چالش دیگر نیست و اگر این کار را انجام دهد، هزینه سنگینی برای این کشور به دنبال خواهد داشت و منطقه خاورمیانه را از دست خواهد داد. پس بهتر است آمریکا این فرصت را از دست ندهد و در مذاکرات کارشکنی نکند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان افزود: اگر طرف غربی باعث شکست مذاکرات شود، به نظر من ایران نباید خود را محدود به غنی‌سازی 20 درصد کند و تا آنحا که منافع ملی ایجاب می‌کند، غنی سازی را در درجات بالاتر ادامه دهد، همان طور که برزیل و آرژانتین و چند کشور دیگر تا 80 درصد اورانیوم غنی می‌کنند و درآمد بالایی از این طریق به دست می‌آورند.
 
ارسال نظر