کد خبر: ۱۰۵|
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
بازیگر نقش «محسن رضایی» در مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» از واکنش این فرمانده جنگ پس از دیدن او گفت.
واکنش دکتر رضایی پس از دیدن بازیگر روزهای جوانی‌اش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، «ابراهیم امیریان» مدیر تولید، بازیگردان و بازیگر مجموعه تلویزیونی «آخرین روزهای زمستان» به همراه «حبیب والی‌نژاد» تهیه‌کننده، «محمدحسین مهدویان» کارگردان و «مهدی زمین‌پرداز» بازیگر نقش شهید باقری به خبرگزاری فارس آمدند و درباره مجموعه مستند «آخرین روزهای زمستان» که با محوریت زندگی شهید حسن باقری این شب‌ها از شبکه یک پخش می‌شود، صحبت کردند.

امیریان در این نشست درباره بازیگردانی این مستند در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: من با حسین مهدویان دوستی قدیمی دارم و با او در عرصه فیلم‌های کوتاه با هم کار کرده بودیم. قبل از این هم بازیگردانی کارهایی را انجام داده بودم که نهایت چهار تا پنج بازیگر داشتند اما در این کار به یکباره با حجم زیادی مواجه شدیم که با تجربیات قبلی ما خیلی متفاوت بود.

وی ادامه داد: دیگران هم خیلی جا می‌خورند که عوامل این کار این قدر جوان هستند،‌چون تجربیات ما خیلی وسیع نیست. در حقیقت 20 اردیبهشت ماه بود که ما پیش تولید کار را آغاز کردیم و قرار شد در مدت زمان دو هفته 120 بازیگر را پیدا کنیم که البته نشد و این مدت تبدیل به 45 روز شد که البته دلایلی داشت.

امیریان تصریح کرد: یکی از این فاکتورها موضوع شباهت بود. ما باید برای حدود 20 کاراکتر افرادی شبیه پیدا می‌کردیم. دوم اینکه کار داستانی نبود و ما نمی‌توانستیم از بازیگران چهره استفاده کنیم. در این راستا هم فراخوان دادیم تا بتوانیم به آنچه مد نظرمان است، برسیم. مساله بعدی درباره لیپ سینک بود. ما در جاهایی فقط صدا داشتیم و بازیگرمان علاوه بر چهره باید توانایی خوب لب زدن هم داشت. کسانی که قرار بود روی صدا لب بزنند. این افراد اساسا کسانی بودند که باید بازیگران توانایی می‌بودند. مانند نقش شهید باقری، نقش حاج احمد متوسلیان و سردار رشیدی.وی در پاسخ به این سوال که برای خود شما به عنوان بازیگر کدام یک راحت‌تر بود؟‌پاسخ داد: قطعا بازیگری همراه با لب زدن کار بسیار سختی است. وقتی اولین جلسه را گذاشتیم و قرار شد بازیگر لب بزند، دیدیم که خیلی این طرف و آن طرف می‌شود و بسیار سخت است. برای اینکه در بازیگری خود بازیگر راوی دیالوگ است و می‌تواند در هر مدت زمانی آن را بیان کند اما اینجا حتی نمی‌توانی یک «و» را جابه جا کنی.

وی ادامه داد: ما در برخی صحنه‌ها صدای بی‌سیم‌ها را هم واضح نداشتیم و بازیگر باید غر غر می‌کرد. در طول کار یک فاکتورهایی پیش می‌آمد که خارج از پیش بینی ما بود. خیلی از بخش‌های کار مانند بازیگری‌اش تا به حال تجربه نشده بود.

امیریان عنوان داشت: ما نمی‌دانستیم این کار چقدر سخت است.بازیگران هم باید طوری چیده می شدند که خیلی به چشم نیاید و مخاطب نگوید که مثلا این بازیگر چقدر خوب نقش شهید باقری را بازی م‌ کند. جوری باید بازیگری‌ها ارائه می‌شد که مستند به نظر بیاید. کنترل این موارد از ویژگی‌های دیگر بود. یک دسته از بازیگران ما تئاتری بودند و دسته دیگر نیز کم تجربه بودند. ایجاد تعادل در این میان کمی سخت بود.

وی درباره تعامل با نابازیگران نیز گفت: این موضوع کار بسیار سختی بود. برخی امروز بودند فردا نمی‌آمدند. من هم چون نقش‌های زیادی را بازی می کردم، یاد گرفته بودم و کلا دیگر ریش‌هایم را نمی‌زدم و آماده بودم که اگر خدای نکرده کسی نیامد کار لنگ نماند و ضبط کنیم. حتی اگر ایراد راکورد هم نداشتیم، توضیح سکانس به نابازیگر جدید خود وقت‌های طلایی از ما می‌گرفت.

* حضور محسن رضایی در پشت صحنه سریال

این بازیگر در پاسخ به این پرسش که شما نقش آقای محسن رضایی را هم بازی می‌کنید، واکنش ایشان در پشت صحنه پس از دیدن شما چطور بود؟ توضیح داد: اتفاقا ایشان یک‌بار روزی آمدند پشت صحنه که من گریم شده بودم و اتفاقا تسبیحی هم که ایشان همیشه دست می‌گیرند، دستم بود. وقتی من را دیدند جا خوردند، با هم دست دادیم و هر دو خندیدیم.وی ادامه داد: البته آن روز آقای رضایی تسبیح حقیقی خود را هم که همیشه دست می‌گرفتند به من دادند، من هم می‌خواستم تسبیحی که در صحنه از آن استفاده می‌کردم را به آقای رضایی بدهم که برای حفظ راکورد این کار را نکردم و تسبیح آقای رضایی را هم به عنوان یادگاری نگه داشتم. بعد از من هم مهدی زمین‌پرداز را دیدند. البته آقای رضایی خودشان وقتی ما را با گریم سر صحنه می‌دیدند تشخیص دادند که چه کسی نقش کی را بازی می‌کند و فقط وقتی بازیگر نقش سردار رشید را دیدند گفتند که این بازیگر کمی تپل‌تر است و آقا رشید ما کمی لاغرتر بود.

ارسال نظر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
طه رهبري
|
-
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۸
5
33
سلام
درود بر شما بخاطر زمان سنجي دقيق و صحيحتون.از طراحي بسيار زيباتون متشکر .به اميد موفقيت هاي دکتر در تمام مراحل
بهروز(اهواز)
|
-
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۱/۱۰/۰۸
3
30
همه چيز عاليه ،دوستدار دکتر هستم واميدوارم هميشه سربلند وموفق باشه، دکترجان کمي بيشتر به خوزستان تشريف بياوريد بخصوص اهواز.