دکتر رضایی
کد خبر: ۱۰۵۵|
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۹
اگر شهید تهرانی مقدم ها نبودند موشکی از غزه شلیک نمی شد و مقاومت در فلسطین و لبنان شکل نمی گرفت. اگر شهید تهرانی مقدم ها نبودند موشکی از غزه شلیک نمی شد و مقاومت در فلسطین و لبنان شکل نمی گرفت. اگر شهید تهرانی مقدم ها نبودند موشکی از غزه شلیک نمی شد و مقاومت در فلسطین و لبنان شکل نمی گرفت.


 

دکتر رضایی در ضیافت افطاری و همایش بنیاد فرهنگی صبح قریب: اگر شهید تهرانی مقدم ها نبودند موشکی از غزه شلیک نمی شد و مقاومت در فلسطین و لبنان شکل نمی گرفت.

 

دکتر رضایی در ضیافت افطاری بنیاد فرهنگی صبح قریب که با حضور صدها فعال فرهنگی اجتماعی برگزار شد در ابتدا ضمن تسلیت شهادت حضرت علی (ع)، ضمن اشاره ایجاد خط انحرافی که از صدر  اسلام تا کنون با شعارهای اسلامی توسط جاهلان ایجاد شده گفت حضرت علی (ع) که تمام زندگی اش وقف اسلام و قرآن بود ، بر محور صراط مستقیم حرکت می کرد توسط یک جاهل خوارجی با شعار لاحکم الا لله به شهادت رسید.

ایشان ضمن اشاره به تداوم این سیر تا زمان معاصراظهار داشت، در اوایل انقلاب شهید مطهری هم با شعارهای اسلامی توسط یک جاهل منافق به شهادت رسید. وی افزود در حمله صدام به ایران و کویت نیز او با شعار الله اکبر به جنگ علیه دو کشور پرداخت و شعار الله اکبر که هم اکنون در پرچم عراق دیده می شود از زمان حزب بعث پایه گذاری شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت امروز در عراق و سوریه هم تکفیری های تروریست با شعارهای به ظاهر اسلامی مردم بی گناه را قتل عام می کنند. سرمنشا و اوج این خباثت ها را در عاشورا شاهد بودیم. اکثر افرادی که در عاشورا مقابل امام حسین ع ایستادند و جنایت کردند در اثر کثرت عبادت جای مهر بر پیشانی شان بود اما به دلیل جهالت و عدم بصیرت، امام جامعه را که جوهر ناب اسلام است با خباثت به شهادت رساندند.

دکتر رضایی در بخش دیگری از سخنان شان ضمن تحلیل اوضاع منطقه، هم زمانی چند حادثه مهم را با محوریت سواستفاده از شعارها و مظاهر دینی دانست که از جمله آن حمله صهیونیست ها به نوار عزه است، وی ادامه داد بهانه مشکوک صهیونیست ها در حمله به غزه دستگیری و کشته شدن سه یهودی در سرزمین های اشغالی بدست فلسطینیان است و دلیل بر این اتهام زنی واهی و بی سند و مدرکشان یک نوار صوتی است که اساسا در اینکه این نوار چطور بدست آنان رسیده تردید و ابهام جدی وجود دارد. و به همین بهانه امروز با گذشت ١٢ روز از حمله وحشیانه به غزه قریب ٤٠٠ شهید و ٢٧٠٠ زخمی برجای گذاشته اند که اکثر شهدا زنان و کودکان هستند و این جنایت را با شعار دین علیه دین مرتکب شده اند. ایشان ادامه داد، درست مشابه همین جنایت، پنج شنبه گذشته حدود ٢٠٠ کیلومتر بالاتر در شمال فلسطین یعنی در منطقه حمص سوریه توسط تروریست های تکفیری صورت گرفت و آنان با یورش به یک منطقه گازی ٩٠ نفر از مردم را قتل عام کردند.

و در مجاورت سوریه، در عراق هفته گذشته چند حمله ددمنشانه به روستاهای بی دفاع کردند باز هم با شعارهای دینی.

رییس بنیادفرهنگی صبح قریب افزود: در دیگر سو آمریکائیها پس از دوهفته مذاکرات فشرده 1+5 به دلیل زیادی خواهی هایشان مذاکرات را به تأخیر کشاندند و حتی اروپائیها را نیز خسته کردند به نحوی که اروپائیها به آمریکا اعلام کردند بیایید خودتان مستقیم با ایران مذاکره کنید ودست از سر ما بردارید و از طرفی چین و روسیه هم فقط به خاطر حفظ ظاهر مخالفتشان را با آمریکا علنی نکردند. علت اصلی مخالفت های آمریکا هم ترس از اسرائیل است و برای خشنود ساختن اسرائیلی ها منافع مردم خودشان و منطقه را زیر پا می گذارند. و اسرائیل هم که سرامد زیاده خواهان دنیاست مدعی است که دارای دین برتر است و باید دین خود را بر جوامع مسیحی و مسلمان حاکم کنند.

دکتر رضایی در ادامه تشریح همزمانی سیر اتفاقات اخیر در منطقه به موضوع افغانستان اشاره کرد و گفت در افغانستان هم داشت بحرانی پیش می آمد که البته طی تواضع و فروتنی که کاندیداها باهم کردند از این بحران جلوگیری شد. وی تاکید کرد کل تحولات اخیر منطقه یک خط سیر را دنبال می کند و تکه های یک پازل است.

ایشان با اشاره به وضعیت اخیر غزه و شرایط اسرائیل در آن گفت: اسرائیل یک منطقه ٤٠٠ کیلومتر مربعی که در حدود شهر کرج است را از زمین و هوا آماج حملات وحشیانه خود قرار داده است و تانکها و نیروی زمینی اسرائیل هم جز قتل عام زنان و کودکان کاری از پیش نمی برند و تنها بهانه آنان پیدا کردن محل شلیک موشک های مقاومت است. ایشان افزود در این شرایط حتی یک سرباز صهیونیست جرات جداشدن از تانکها و تجهیزات زرهی مدرن و به اصطلاح " بروج مشیده" خود را ندارند و جنایات خود را با تاییدات اوباما و مرکل و در سایه سکوت سنگین مجامع بین المللی خصوصا شورای امنیت ادامه می دهند.

محسن رضایی ضمن دشوار و بی نتیجه خواندن شرایط فعلی منطقه برای جبهه دشمن گفت هم اکنون استراتژی دشمن ایجاد رعب و وحشت در مردم است، وی گفت آنان چون بعد از سه سال نتوانستند حکومت اسد را ساقط و دمشق را تصرف کنند و لبنان و عراق و فلسطین هم وضعیت مشابه دارند در واقع با راهبرد ایجاد وحشت و با پخش فوری جنایات شنیع شان قصد شکستن مقاومت در مردم منطقه را دارند.

دکتر رضایی استراتژی شکستن مقاومت را از اساس غلط و محکوم به شکست خواند و گفت وقتی رهبر و الگوی اساسی مقاومت امام حسین(ع) و پرچم دار آن حضر ابالفضل ع است اگر همه عالم هم جمع شوند نمی توانند مقاومت را بشکنند. ایشان رمز سعادت مندی بشر امروز را تنها مقاومت دانست و تاکید کرد پشت پرده جنایت کاران در واقع سرمایه داران، کارتل های بزرگ نفتی صهیونیست و آمریکا و  کینه توزانی است که چشم دیدن پیشرفت جهان اسلام را در ندارند و در حقیقت می خواهند منابع انرژی و نفت گاز مسلمانان را چپاول کنند. وی از پرچم داران مقاومت در مقابل دشمنان اسلام بعنوان کسانی که از اسلام ناب محمدی و دموکراسی و حقوق بشر واقعی و ارزشهای والای انسانی دفاع می کنند یاد کرد و افزود امروز حق با تمام اصالت خود در مقابل باطل با تمام خباثت خود در کارزاری وارد شده اند که در مقابل افکار عمومی دنیا قرار گرفتند و ما در جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنیم که در جبهه حق به پرچم داری امام حسین و شهید محراب حضرت علی (ع)  هستیم.

دکتر محسن رضایی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به نقش و جایگاه شهید حسن تهرانی مقدم در سربلندی ایران و جبهه مقاومت گفت ، این شهید بزرگوار در جبهه امام حسین ع بود و در راه مقاومت و اعتلای ایران جانش را فدا کرد. وی افزود اگر تهرانی مقدم ها نبودند امروز موشکی از غزه شلیک نمی شد و هیچ فریادی از لبنان برنمی خاست و اساسا امروز مقاومت معنایی نداشت و حق کشته شده بود. 

وی در پایان تصریح کرد امروز دشمنان حتی صدای آزادی خواهانه ملت ایران را نیز نمی توانند تحمل کنند ولی به لطف و عنایت پروردگار متعال توطئه های دشمنان با شکست قطعی روبرو خواهد شد و پرچم این انقلاب از دست رهبر فرزانه انقلاب به دست صاحب اصلی انقلاب حضرت امام زمان ع داده خواهد شد و این انقلاب الگویی بی مثال برای ملت های آزاده در سوریه و لبنان و فلسطین و عراق خواهد شد و بزودی فرزندان عاشورا و کربلا به پیروزی های بزرگی در سرزمین های اسلامی خواهند رسید.

در انتهای این مراسم احکام تعدادی از معاونان جدید بنیاد فرهنگی صبح قریب توسط دکتر رضایی اعطا شد و از سایت جدید بنیاد به نشانی www.s-q.ir و نیز شماره جدید نشریه سیاسی فرهنگی صبح قریب رونمایی شد. 

ارسال نظر