محسن رضایی در شبکه العالم:
کد خبر: ۱۰۶۴|
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
دکتر رضایی:فکر می کنید که این موشکها چگونه ساخته می شود؛ این موشکها از برکت انتقال فناوری‌هایی است که به فلسطین صورت گرفته است؛ ما خوشحالیم که می بینیم که ملت رشید فلسطین در غزه آنقدر تکنیسین، مهندس، انسانهای باسود، و فرهیخته و دانشمندی دارند که با دست خالی در حال تأمین سلاح هایشان هستند.
باید فن آوری‌های دفاعی و تسلیحاتی را به فلسطینی‌ها منتقل کنیم

دکتر "محسن رضایی" در مصاحبه اختصاصی با شبکه العالم گفت: باید فن آوری‌های دفاعی و تسلیحاتی را به فلسطینی‌ها منتقل کنیم، تا آنها در محاصره کامل هم بتوانند سلاح بسازند و از خودشان دفاع کنند.
رضایی در پاسخ به این سؤال که آیا انتقال فناوری از جمهوری اسلامی ایران به نیروهای مقاومت ادامه دارد، اظهار داشت: فکر می کنید که این موشکها چگونه ساخته می شود؛ این موشکها از برکت انتقال فناوری‌هایی است که به فلسطین صورت گرفته است؛ ما خوشحالیم که می بینیم که ملت رشید فلسطین در غزه آنقدر تکنیسین، مهندس، انسانهای باسود، و فرهیخته و دانشمندی دارند که با دست خالی در حال تأمین سلاح هایشان هستند.
رضایی خاطرنشان کرد: فلسطین دارای ملتی بسیار رشید، دانشمند، باسواد و تحصیلکرده است، که قطعا این فناوریهایی که به آنها منتقل شود به صورت خوبی می توانند از آنها استفاده کنند.
رضایی در برنامه "من طهران" شبکه خبری العالم گفت: همیشه باید فناوریها را پیشرفته کرد، مهم اکنون این است که موشکهای مقاومت دقتشان را بالاتر ببرند و بتوانند نقطه ای بزنند و یا اینکه بتوانند برد سلاحشان را بیشتر کنند و بعضی از مناطقی را که در دسترس نیستند بتوانند بزنند. اینها فناوریهای جدید است و مهم انتقال فناوریهای بروز و پیشرفتهای فناوری است که باید صورت بگیرد.

مقاومت کنید تا روز رفراندوم که هر فلسطینی با یک رأی بیاید و سرنوشت فلسطین را رقم بزند

 * تز اصلی جمهوری اسلامی ایران برای حل مسأله فلسطین
رضایی خاطرنشان کرد: ما البته نظر ما درباره مسأله اسرائیل رفراندوم است و از اول معتقد بودیم که 5 یا 6 میلیون نفر که در فلسطین هستند و 5 یا 6 میلیون نفر فلسطیی که در بیرون هستند بیایند و یهودیان و مسیحیان هم باشند که جمعیتی 15 میلیون نفره می شود، در آن زمان رفراندوم برگزار شود، قانون اساسی خود را بنویسند و رژیم خود را تعیین کنند و برای همیشه این ناامنی ها پایان داده میشود.
وی افزود: تز اصلی جمهوری اسلامی این است، لذا ما می گوییم مقاومت تا رفراندوم؛ یعنی مقاومت کنید تا روز رفراندوم که هر فلسطینی با یک رأی بیاید و سرنوشت فلسطین را رقم بزند.
*  پیروزی بزرگ مقاومت در غزه را باید جشن گرفت
رضایی در پاسخ به این سؤال که آیا در پایان این جنگ، رژیم صهیونیستی احساس شکست خواهد کرد، اظهار داشت: بله، اسرائیل پس از آتش بس مانند مار زخم خورده ای است که مقاومت باید کاملا هوشیار باشد؛ ممکن است اسرائیل این بار برخلاف گذشته چند سال صبر نکند و ممکن است که 3 یا 4 ماه دیگر اتفاقاتی در منطقه بیفتد و بخواهد کارهایی را در منطقه انجام دهد، لذا در عین حالی که این پیروزی بزرگی است و باید آن را جشن گرفت، اما باید مقاومت هوشیار باشد؛ زیرا اتفاقی در منطقه شکل گرفته است که بسیار مشکوک است.
* تبریک به ملت و مقاومت فلسطین
رضایی گفت: لازم می دانم که اولین نفری باشم که به ملت بزرگ فلسطین به خاطر این مقاومتشان تبریک بگویم؛ رزمندگان مقاومت پیروزی بزرگی را به دست آوردند.
رضایی با اشاره به خروج تانک‌های رژیم صهیونیستی از غزه، گفت: هرچند نباید ساده‌اندیشی کرد و دشمن را دست کم گرفت؛ اما این آغاز پیروزی بزرگ در این نبرد 27 یا 28 روزه‌ای است که صورت گرفت؛ و من به حماس، جهاد اسلامی و رزمندگان فلسطین و مردم خوب غزه تبریک می گویم که با احساس وظیفه شناسی و احساس مسؤولیت نسبت به مسأله فلسطین، یک تنه و تنها، و فقط با تکیه به خداوند متعال مقاومت کردند.
وی افزود: من پیروزی بزرگی را برای مقاومت می‌بینم و بدون شک خداوند متعال همانطور که فرمودند - ان تنصر الله ینصرکم ویثبت اقدامکم - این پیروزی را به ملت فلسطین داده است و خواهد داد.
رضایی خاطرنشان کرد: من به عنوان وظیفه و رزمنده‌ای از ارتش بزرگ جهان اسلام و یکی از رزمندگان نیروهای مقاومت جهان اسلام، وظیفه خودم می دانستم که با تمام توان کمک کنم، چه با قلم، و چه با بیان، و چه با تشویق مسؤولان کشور که کمک‌های خودشان را به فلسطین ارائه کنند
* پاشنه آشیل صهیونیستها اسیر دادن است
رضایی افزود: در شرایط سختی که فشارها سنگین بود، احساس کردم که به فرمانده گردان‌های قسام نامه‌ای بنویسم، و به آنها دلگرمی بدهم و از آنها بخواهم که تنها در موضع دفاعی نباشند و از سنگرها بیرون بیایند و هجوم کنند، زیرا پاشنه آشیل و نقطه ضعف اسرائیل‌ها اسیر دادن است؛ دو یا سه نفر که اسیر بدهند، تمام صهیونیستها تسلیم می‌شوند.
رضایی تأکید کرد: لازم بود که نکاتی را برای آنها توضیح دهم و تجاربی که داشتم به آنها منتقل کنم؛ و تشکر می کنم ظرف چندروز اخیر که گروهی از رزمندگان فلسطین از سنگرها بیرون آمدند و وارد یک پایگاه نظامی شدند و این اولین امید به تحرکات تهاجمی مقاومت است.

 

 

ظرف چندروز اخیر که گروهی از رزمندگان فلسطین از سنگرها بیرون آمدند و وارد یک پایگاه نظامی شدند و این اولین امید به تحرکات تهاجمی مقاومت است

* اگر همه نیروهای مقاومت حرکت کنند، اسرائیل ساقط می‌شود
محسن رضایی اظهار داشت: یعنی از این به بعد اگر اسرائیل حمله کند، باید انتظار داشته باشد که دیگر رزمندگان در سنگر نمی‌مانند و بیرون می‌آیند و حمله می‌کنند؛ یک میلیون و 800 هزار نفر؛ که اگر بانوان و کودکان و افراد سالخورده را از آنها جدا کنیم، نزدیک به 600 هزار مرد توانمند در غزه است که اگر 100 هزار نفر از آنان حرکت کنند، اسرائیل ساقط می‌شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: اسرائیل آماده باشد که در جنگ‌های بعدی دیگر فلسطینی‌ها در خانه خود نمی‌مانند که بمباران شوند، از مرزها بیرون می‌آیند و مطمئنا انتفاضه سوم شکل می‌گیرد.
رضایی با اشاره به امکان استفاده کشورها از ظرفیت‌هایی مانند کنفرانس اسلامی و کشورهای غیر متعهد برای مقابله با رژیم صهیونیستی، افزود: وظیفه خودم دانستم که نامه‌هایی را بنویسم و از آقای دکتر روحانی خواستم که فعالیتهای بین المللی شروع شود؛ مخصوصا با این تنفری که در دنیا از اسرائیل به وجود آمده است خیلی فرصت خوبی است که دیپلماسی کشورهای اسلامی ایران، عراق، سوریه، لبنان و کشورهای دیگر می توانند به ایران بپیونند.
وی ادامه داد: اکنون فاز جدیدی آغاز شده است به صورتیکه اولین بار است که می بینم کشورهای آفریقای جنوبی همان حرفهایی را که ما 20 سال پیش می زدیم، اکنون مطرح می کنند.
رضایی اظهار داشت: اسرائیل می خواست که در این جنگ دستاوردهای خیلی بزرگی داشته باشد؛ و خیلی روی این مسأله حساب کرده بود؛ زیرا جهان اسلام را در حالت بی ثباتی قرار داده بودند و سوریه و عراق و لبنان، و از طرف دیگر هم ایران را هم تحریم اقتصادی کردند.
* شک و شبهه زیادی درباره توافق احتمالی مصر و عربستان و اسرائیل وجود دارد
رضایی گفت: من نمی فهمم چرا مصر و عربستان اخیرا چنین رفتاری را داشتند؛ آیا بین اسرائیل و عربستان و مصر قبل از حمله توافقی صورت گرفته است؛ شک و شبهه زیادی درباره مسؤولان این کشورها است.
وی افزود: صادقانه باید بگویم که عربستان و مصر باید با جهان اسلام صحبت کنند و از این حرفهایی که علیه آنها مطرح می شود باید بتوانند دفاع کنند.
رضایی تأکید کرد: اکنون بحث هایی جدی وجود دارد مبنی بر اینکه عربستان و مصر قبل از حمله اسرائیل به غزه در جریان بودند، و جلسات و صحبتهایی بوده است؛ بنابراین اسرائیل فکر می کرد که اکنون همه چیز برای یک پیروزی بزرگ آماده است.
* اهداف اسرائیل از حمله به غزه
رضایی خاطرنشان کرد: اسرائیل خودش رابرای یک پیروزی بزرگ آماده کرده بود، ولی اکنون بیاییم محاسبه کنیم که اسرائیل چه چیزی را به دست آورد؛ اسرائیل چند هدف داشت، یکی اینکه حماس و جهاد اسلامی و مقاومت فلسطین را خلع سلاح کند؛ دوم اینکه تمام مراکز سخت سلاح و محل های شلیک را از بین ببرد؛ از طرف دیگر دنبال آواره کردن بخش گسترده دیگری از مردم فلسطین بود، زیرا جمعیت فلسطین دوباره بر یهودیان مستقر در آنجا غلبه کرده است؛ و آنها به دنبال این بودند که چند اردوگاه دیگر به وجود بیاید و جمعیت را کاهش دهند.
وی اظهار داشت: ولی مردم فلسطین با وجود اینکه بسیار آسیب دیدند و اذیت شدند، غزه را ترک نکردند؛ البته تعداد زیادی آواره شدند ولی باز می گردند.
رضایی گفت: صهیونیستها کانالها و تونلهایی را هم گرفتند ولی چیزی درون آنها نبود، و مسأله دیگر این است که کانال و تونلهای بسیاری در غزه وجود و صهیونیستها نمی توانند کل غزه را شخم بزنند؛ مراکز ساخت سلاح حماس هم به دست آنها نیفتاده و آنها سرجایش است.
* تلفات بسیار بالای رژیم صهیونیستی در غزه
رضایی تأکید کرد: اسرائیل در این جنگ بیشترین تلفات را نسبت به دیگر جنگها داشته است، به صورتیکه وزیر جنگ این رژیم اذعان کرده است تلفات آنها در این جنگ بسیار زیاد است. من کمتر جنگی را می شناسم که رژیم صهیونیستی این قدر تلفات داشته باشد؛ حداقل 80 تا 90 نفر به خودشان تیراندازی کردند، و تعداد نظامیان کشته و یا مجروح هم بسیار بالا است که بعد از جنگ این آمار فاش می شود.
 "ملت فلسطین و جهان اسلام باید آماده شود، ما وارد دوره جدیدی از بی ثباتی در منطقه شدیم که فقط با اقتدار و مقاومت می توانیم منافع ملتهایمان را حفظ کنیم"

* این آخرین حمله صهیونیستها به غزه نیست
رضایی با این حال گفت: اما مسأله این است که این آخرین حمله رژیم صهیونیستی نیست؛ اسرائیل احساس می‌کند که در جهان اسلام بی ثباتی به وجود آمده و بعدا یا دوباره به لبنان حمله می کند و یا بعد از مدتی دست به کارهای دیگری خواهد زد.
رضایی اظهار داشت: ملت فلسطین و جهان اسلام باید آماده شود، ما وارد دوره جدیدی از بی ثباتی در منطقه شدیم که فقط با اقتدار و مقاومت می توانیم منافع ملتهایمان را حفظ کنیم.
* دستاوردهای مقاومت فلسطین
رضایی اظهار داشت: در این جنگ چند مسأله جدید به وجود آمد؛ یکی اینکه برای نخستین بار پروازها به فلسطین اشغالی قطع شد، و پرواز خیلی از کشورها به فرودگاه ها و فضایی که رژیم صهیونسیتی روی آنها حساب می کرد لغو شد؛ و این ضربه بسیار بزرگی به رژیم صهیونیستی بود. مسأله دیگر این است که برد موشکهای حماس بیشتر شده و بیش از 150 موشک به تل آویو شلیک شده است.  تلفات نیروهای زمینی اسرائیل هم بیشتر شده و تعدادی از پهپادهای آنها ساقط شده و یک هواپیمای اف 16 آنها نیز سقوط کرده است.
رضایی خاطرنشان کرد: این نشان می دهد که برتری حماس و جهاد اسلامی و همه رزمندگان مقاومتی که امروز در فلسطین هستند نسبت به گذشته در حال افزایش است.
* مسأله مهم انتقال فن‌آوری برای مقاومت است
رضایی تأکید کرد: مهمترین مسأله این نیست که از بیرون مرتب سلاح وارد میشود، بلکه مهمترین مسأله این است که نیروهای مقاومت خودشان امروز سلاح و موشک می سازند و  مهم انتقال فن آوری‌ها است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: ملتی که می‌خواهد برای درازمدت مقاومت کند، باید خودش تولید کننده سلاح هم باشد؛ و این شدنی است، و ما مطمئن هستیم که مقاومت در آینده روز به روز قوی تر از گذشته خواهد شد.
* دفاع مردم غزه، مشروعترین دفاع است
رضایی اظهار داشت: ما صحنه فلسطین را نگاه می کنیم می بینیم که غزه محیط بسیار کوچکی است که حدودا 40 در 10 کیلومتر می شود و مساحتی کوچکتر از شهر کرج دارد؛ چنین منطقه ای که 7 سال در محاصره بوده و بعد از 7 سال محاصره تا کنون صهیونیستها دو جنگ را به مردم این منطقه تحمیل کردند؛ و در این جنگها هم بیشترین شهدا از غیرنظامیان هستند؛ چه منطق و چه کسی در دنیا مسیحی، مسلمان و یا یهودی می تواند مانع تسلیح این مردم شود؛ بهترین و مشروعترین دفاع، همین دفاع مردم غزه است. مردمی که تحت محاصره هستند و از زمین و هوا و دریا به آنها حمله شده است، هم منطق اسلامی ما و هم منطق حقوق بشری دنیا حکم می کند که ما حمایت و دفاع کنیم.
 

 

هر کشور اسلامی در دفاع از خودش به ایران نیازمند شود و کمک بخواهد ما به آن کمک می کنیم

* به هر کشور اسلامی که نیاز داشته باشد کمک می کنیم
رضایی خاطرنشان کرد: بنابراین ما به صراحت اعلام می کنیم که هر کشور اسلامی در دفاع از خودش به ایران نیازمند شود و کمک بخواهد ما به آن کمک می کنیم و هیچ ابایی نداریم، زیرا دفاع را مشروع می دانیم؛ البته ما مخالف حمله کشورها به یکدیگر هستیم؛ اما ما در دفاع هیچ نگرانی و ترسی نداریم که جهان اسلام و مسلمانان را در دفاع از خودشان مسلح کنیم، تا از خودشان و سرزمین و امنیتشان دفاع کنند.
رضایی اظهار داشت: در غزه ما دیدیم که حادثه بسیار خشن تر و وحشیانه تر از گذشته است، لذا هم آقای قاسم سلیمانی، هم آقای دکتر لاریجانی و هم خود من و هم بسیاری از دوستان به صراحت پس از آنکه رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی صحبت خودشان را آشکار و علنی اعلام کردند؛ مجموعه نیروهای انقلاب وظیفه خودمان می دانستیم، که قوی‌تر و سریعتر از گذشته به ملت فلسطین بگوییم که شما تنها نیستید و اگر از زیر سنگ هم شده باشد سلاح به دستتان می رسد.
* حمله به غزه مرحله سوم یک ماجرا است
دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حمله به غزه شروع یک ماجرا نیست؛ بلکه مرحله سوم یک ماجرا است. اول به سوریه حمله شد و بعد به عراق و اکنون به غزه.
وی اظهار داشت: اگر در هفته های آینده در لبنان یا در قسمت دیگری از این منطقه حادثه‌ای اتفاق بیفتد بعد از آن حادثه ممکن است اسرائیل دوباره به غزه حمله کند؛ ما امروز با شرایط و جنگ جدیدی مواجه هستیم و دوستان ما در فلسطین نباید فکر کنند که این شکست اسرائیل مانند قبل است، بلکه اکنون مانند مار زخم خورده ای است که کمین کرده و منتظر است تا طی ماه های آینده فرصت مجددی پیدا کند تا تا کاری انجام دهد؛ هرچند که به شدت زخمی شده و شکست خورده ولی دوستان ما باید در غزه مراقب باشند و احتیاط کنند.
رضایی گفت: ما حادثه مشکوکی را در منطقه می بینیم و علت اینکه من معتقدم کشورهای عربی مثل مصر و عربستان کلاه بزرگی سرشان می رود، این است که خود آنها متوجه نیستند که چه برنامه جدیدی شروع شده است؛ لذا بر اساس یک تصورات قبلی ممکن است برنامه ریزی کنند و به آنها خسارت وارد شود.
* تنفر بین المللی از رژیم صهیونیستی در دنیا
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: الان برای اسرائیل یک فاجعه صورت گرفته است. اسرائیل آمده بود تا حیثیت از دست رفته خود در این 10 سال گذشته را جبران بکند اما الان بدتر شده است. هم اسرائیل ناامن تر شده است و هم یک تنفر بین المللی علیه آن به راه افتاده است.
وی افزود: اکنون همه از این مسأله صحبت می کنند که این چه جنایتی است که اسرائیل انجام داده است. تنفر عظیمی علیه اسرائیل ایجاد شده است.
رضایی تأکید کرد: برای اولین بار است که کشورهای آمریکای جنوبی می گویند که یک دولت تروریست در فلسطین اشغالی است. قبلا چنین ادبیاتی وجود نداشت. حتی نخست وزیر انگلیس که کشورش اصلا از طرفهایی بوده که اسرائیل را درست کرده اند، گفته است یک حادثه وحشتناک روی داده است.
رضایی گفت: بسیاری از کشورها روادید سران اسرائیلی را لغو کرده اند. آیا اسرائیل این را می خواست؟ حتما اینطور نیست. بنابراین اسرائیل هم وضعیت نا امنی نسبت به گذشته پیدا کرده است و هم وضع آن از نظر حیثیتی و اخلاقی بدتر شده است.
وی افزود: اکنون موجی از تحرکات سیاسی بعد از این حادثه علیه رژیم صهیونیستی شروع خواهد شد. این رژیم به سمت یک انزوای بیشتر پیش می رود لذا این یک پیروزی بزرگ است. به همین دلیل من می گویم که این رژیم الان زخم عمیقی پیدا کرده است و منتظر است ببیند که آیا در اطراف فلسطین حوادثی بوجود می آید؟ اگر در لبنان حادثه ای بوجود بیاید یا در سوریه مثلا داعشی ها حمله کرده و شهر حلب را بگیرند یا در عراق یک حادثه ای اتفاق بیفتند یا در لبنان یک حادثه ای اتفاق بیفتند، دو یا سه ماه دیگر ممکن است اسرائیل بار دیگر به غزه حمله کند.
* کینه غیرمنطقی دولتهای عربی درباره غزه
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درپاسخ به سوالی درباره موضع کشورهای عربی درقبال مسئله فلسطین و منطقه گفت: یک کینه یا دشمنی غیرمنطقی الان درکشورهای اسلامی بوجود آمده است. عربستان و مصر به دلیل اینکه از اخوان المسلمین خیلی ناراحت و عصبانی هستند، نمی دانند که چه کاری انجام می دهند.
رضایی گفت: بله، من هم معتقدم که حماس نباید به این سرعت موضع خودش را عوض می کرد. حماس تا چند سال پیش موضع خوبی داشت؛ ولی یک مرتبه درقبال حوادثی که در مصر یا در جهان اسلام اتفاق افتاد، موضعگیری هایی از خود نشان داد. این موضعگیری ها باعث ناراحتی مصر و عربستان شده است ولی آنها هم نباید به خاطر این ناراحتی، اکنون ملت فلسطین و مقاومت را تنها بگذارند.
وی افزود: بالاخره یک اختلافات داخلی در همه کشورهای اسلامی و جهان اسلام هست. من فکر می کنم که باید از این کینه ها دست برداشت. الان موقعی نیست که مصر یا عربستان بخواهد به خاطر مسأله اخوان المسلمین با قطر یا حماس درگیر شوند و یا به حماس یا قطر بگویند که چرا شما پشت سر اخوان المسلمین رفتید. اینها مسائلی است که نسبت به دشمن اصلی ما و نسبت به فشارهای بین المللی که علیه جهان اسلام است، قابل گذشت است. قابل بحث و صحبت و گفتگو است.

 

بستن گذرگاه رفح باعث پشتیبانی و حمایت از اسرائیل می شود


* توصیه رضایی به مصر و عربستان
رضایی به "فاصله ای که الان مصر و عربستان از ایران می گیرند" اشاره کرد و خطاب به مسؤولان این دو کشور گفت: چرا اینقدر شما فاصله می گیرید؟ شما فکر می کنید که اسرائیل اگر در غزه و لبنان موفق شود، به سوریه، اردن و مصر حمله نمی کند؟ اسرائیل به طور کامل خودش را نشان داده است و بارها امتحان شده است که به دنبال چه چیزی است.
وی افزود: این کشتار وحشیانه ای که اسرائیل می کند، خود بیانگر این است که قابل اعتماد نیست، و نباید اجازه داد که موفق شود، نباید گذرگاه رفح بسته شود. بستن گذرگاه رفح باعث پشتیبانی و حمایت از اسرائیل می شود. اگر آن (رژیم اسرائیل) پیروز شود، قطعنا مشکلات جدی برای مصر بوجود خواهد آمد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره موضع مصر درقبال تحولات غزه و گذرگاه رفح گفت: من فکر می کنم که دولت جدید مثل مقداری کم تجربه است و هنوز آن پختگی سیاسی را پیدا نکرده است؛ وگرنه ارتش مصر ارتشی مسلمان و از بهترین ارتش های جهان اسلام است و نیروهای مسلمان بسیار زیاد و آدم های حتی انقلابی و طرفدار زیاد فلسطین در ارتش مصر هست.
* مصر با اسرائیل همراهی نکند
رضایی افزود: به نظر من، این امر که گذرگاه مرزی رفح را بازنکردند، به این دلیل است که این نیروهای جدید سیاسی مصر هنوز آن تجربه طولانی حکومت داری را پیدا نکرده اند و پیشنهاد ما این است که به این صورت با اسرائیل همراهی نکنند. این وضعیت در آینده به زیان خود دولت جدید مصر خواهد شد. هم در داخل مصر باعث بروز هیجاناتی خواهد شد و هم در سطح بین المللی. مصر در ارتباط با عراق رفتاری خیلی خوبی داشت و سفری که مسئولان مصری به عراق داشتند و با آقای نوری المالکی ملاقات کردند، کار بسیار خوبی بود. اما یک مرتبه ما در این جریان، نوسانی را شاهد بودیم. این نوسان نشان می دهد که دوستان ما در مصر باید تجربه بیشتری پیدا کنند و هرچه از مقاومت دفاع بیشتری کنند، قیمت آنها بالاتر می رود. دولت جدید مصر اگر الان از حماس و جهاد اسلامی فلسطین و مقاومت حمایت کند، قیمت خودش را بالا می برد و برعکس، هرچه کنار اسرائیل قرار بگیرد، قیمت آن پایین می آید و قدرت چانه زنی دولت مصر در سطح بین المللی کم می شود.
وی در پاسخ به اتهامات برخی به ایران درخصوص جانبداری از شیعیان در منطقه تصریح کرد: من فکر می کنم که کسانی که تاریخ منطقه را می دانند، اطلاع دارند که ایران بیش از 60 سال است که از فلسطین حمایت می کند. حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام راحل (رض) و ما انقلابیون، اولین کمک هایی که کردیم و در لبنان وارد شدیم با آقای یاسر عرفات جلساتی در لبنان گذاشتیم و در آنجا قبلا از پیروزی انقلاب اسلامی، ما به فلسطینی ها کمک می کردیم.
رضایی افزود: بنابراین تاریخ و کارنامه کمک ما به برادران مبارز اهل سنت ما، چندین برابر برادران شیعه است. ما به برادران شیعه قریب 20 تا 25 سال است که کمک می کنیم. حدود 60 سال است که ما به برادران مبارز اهل سنت مخصوصا فلسطین کمک می کنیم. ما در دفاع از ملت فلسطین هیچ گاه کوتاه نیامده ایم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به حمایت ایران از مبارزان فلسطینی برای مقابله با تجاوزگری کنونی رژیم اسرائیل به غزه اشاره و تصریح کرد: در این حادثه هم، همه جهان اسلام دیدند که ما با تمام قدرت پشت سر برادران فلسطینی قرار گرفتیم.
وی در پاسخ به سوال دیگری گفت: توطئه بزرگی برنامه ریزی شده و یک فتنه بزرگی شکل گرفته است. از زمانی که آقای بوش به عراق و افغانستان حمله کرد، نخست وزیر ایتالیا یک سخنرانی کرد و گفت مسلمانان مثل بربرها می مانند و اینها تمدن ندارند. این حرف، یک حرف ساده نبود بلکه یک تصمیم بود که بعد از فروپاشی کمونیسم به سراغ اسلام برویم. یعنی به محض اینکه کمونیسم و شوروی از بین رفت، یک برنامه ریزی علیه اسلام شکل گرفت.

 

جریان بسیار مشکوکی در جهان اسلام راه افتاده است

* برنامه داعش برای تخریب چهره اسلام
رضایی افزود: این برنامه ریزی به شکل های مختلف اجرا شده است. فعلا آخرین سناریو، همین سناریویی کنونی است یعنی شما ببیند که داعشی ها چه چهره ای را از اسلام در جهان نشان می دهند؟ آنها بدترین چهره را از اسلام در جهان نشان می دهند؛ یعنی هرکس از مسیحی ها و از یهودی ها و کسانی که دین و مذهب ندارند، اخبار داعشی ها را می شنوند در ابتدا یک حالت تنفر از اسلام پیدا می کنند.
وی به اقدام داعشی ها در کشتن زنان و مردان و بیرون کردن مسیحیان از جمله از شهر موصل در شمال عراق اشاره کرد و گفت: برنامه‌ای تنظیم شده است که چهره ای بسیار زشت از اسلام در دنیا نشان بدهند. قتل عام می کنند و می کشند. حتی طالبان و القاعده هم نسبت به اینها مسئله دار شده اند. یعنی طالبان الان می گویند که این البغدادی کیست و از کجا آمده است؟ الان مشاجرات جدی است که از کجا آمده و چه کسی او را انتخاب کرده است و چرا این کارها را می کنند. خود جبهه النصره با اینها درگیر است و با هم زد و خورد کردند یعنی یک جریان بسیار مشکوکی درست شده که حتی پرچم فلسطین را زیر پا می گذارند و این تحت چه عنوانی است؟ تحت این عنوان که در کشورهای اسلامی مرز نباید باشد و همه باید یک پرچم داشته باشند. آیا این حرف در شرایط کنونی که اسرائیل می خواهد فلسطین را محو بکند، مشکوک نیست؟
* اسرائیل و آمریکا در پس پرده داعش
رضایی درباره عوامل پشت پرده و حامی گروهک داعش گفت: ما احساس می کنیم یک جریان بسیار مشکوکی در جهان اسلام راه افتاده است. مطمئنا اسرائیل پشت آن است. حتی ممکن است آمریکایی ها هم کاملا در جریان نباشند. آنها قاعدتا متوجه شده اند اما یک برنامه ریزی وجود دارد. می دانید که صهیونیزم یک قاعده دارد و آن قاعد این است که چون جمعیت ما کم است، با دست دیگران باید دیگران را از بین ببریم. این سیاست شناخته شده صهیونیزم است.
دبیر تشخیص مصلحت نظام گفت: اسرائیل یا صهیونیزم با یک جمعیت کم مثلا 10 تا 15 میلیونی درکل دنیا، می خواند دنیا را بگیرند، چطور باید بگیرند؟ می آیند از خود مسیحیان علیه مسیحیان و اسلامی ها علیه اسلامی ها استفاده می کنند. این تاکتیک کاملا شناخته شده است. این بار هم از این مدل استفاده می کنند. البته ما نمی توانیم بعضی از اخبار را تایید کنیم اما خیلی از اخبار است که خود آقای بغدادی یکسال  به اراضی اشغالی فلسطین رفته و در آنجا نزد اسرائیلیها آموزش دیده است؛ البته ما هنوز نمی توانیم این را تأیید کنیم ولی ممکن است در آینده چنین اخباری تأیید شود 

"داعش کپی پیست اسرائیل در جهان اسلام است؛ یعنی این گروه تروریستی مثل اسرائیل متولد شده و مثل آن عمل می کند"

* داعش کپی پیست اسرائیل است
رضایی گفت: داعش کپی پیست اسرائیل در جهان اسلام است؛ یعنی این گروه تروریستی مثل اسرائیل متولد شده و مثل آن عمل می کند.
وی افزود: اسرائیل را انگلیس و آمریکا شکل دادند و داعش هم از حمله مخالفان مسلح علیه سوریه به وجود آمد؛ و آمریکا هم به صورت مستقیم وارد صحنه شد؛ رفتار داعش هم مانند اسرائیل است و در حال کشتار زنان و کودکان است؛ خشونت، افراط گرایی در رفتار داعش است و در رفتار اسرائیل هم وجود دارد.
رضایی خاطرنشان کرد: تنها چیزی که مشترک نیست، این است که تابلوی آنها اسرائیل و صهیونیسم و کوه صهیون است، ولی تابلوی داعش اسلام است.
دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: عناصر داعش از کشورهای مختلف مانند اتریش و انگلیس آمده اند، درست مانند جریان یهودیانی که از مناطق مختلف دنیا به فلسطین آورده شدند؛ اما عناصر داعش در ظاهر مسلمان هستند اما ممکن است تعدادی از آنها مسلمانانی باشند که توجیه نیستند و فردا متوجه می شوند و خودشان علیه داعشی ها قیام می کنند. ممکن است برخی ها هم گمراه شده باشند اما روشن است افرادی که به صحنه آمده و با این وضعیت دژخیمانه که از خودشان نشان می دهند در هیچکدام از مذاهب اسلامی ما چنین روحیاتی نداشته ایم.
رضایی اظهار داشت: در این که ما همه اطلاعات کامل را نداشتیم، شکی نداریم، و این مسأله واضح است؛ اما این طور نیست که ما غافلگیر شده باشیم و فکر کنیم این حادثه قابل کنترل نیست؛ زیرا در حوادث سوریه نیروهای ما متوجه شدند که کار مشترکی با عناصر باقیمانده رژیم سرنگون شده بعث عراق و تکفیری ها در حال انجام است؛ و ما چنین علائمی را کشف کرده بودیم.
رضایی درباره پیش بینی از پایان تجاوز به غزه اظهار داشت: یک مرحله از سکون نبرد فرا رسیده است، و در روزهای آینده به طریقی این ماجرا به سکون برسد؛ اما همانطور که عرض کردم اسرائیل مار زخم خورده ای است و برنامه ای در کشورهای دیگر مانند عراق، سوریه و لبنان دارد، طی هفته هاو ماه‌های آینده منتظر می ماند تا در فرصتی بتواند کارش را انجام دهد.

ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حميد
|
-
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
0
0
سلام
من يک پيام کوتاهي داشتم خواهشا به ايشان برسانيد.
وقتي اينجوري به پروپاي اسراييل مي پيچند بگيد بيشتر براي حفاظت ازشون انرژي بگذارند، چون اسرائيل متخصص ترور هست.