دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با سفیر اتریش:
کد خبر: ۱۰۶۵|
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با سفیر اتریش گفت : در حال حاضر بین جهموری اسلامی ایران و غرب دو بحث عمده مطرح است ، یکی حقوق بشر و دیگری پرونده هسته ای که فضاسازی های غرب در هردو مورد دروغ پردازی و کاملا خلاف واقعیت است
فضا سازی غرب علیه ایران کاملاً خلاف واقع است

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی ،در این دیدار با اشاره به روحیه صلح طلب مردم اترش خاطرنشان کرد : دولت اتریش می تواند با نگاهی منصفانه واقعیات درون ایران را به اروپا منتقل کرده و از جوسازی های نا جوانمردانه جلوگیری کند.

    وی با اشاره به نظام سیاسی حاکم بر جمهوری اسلامی که تلفیقی از دموکراسی و مبانی اصیل اسلام ناب است ، افزود: شما شاهدید که د منطقه خاورمیانه تنها مدلی که جواب داده و موجبات امنیت و آرامش را فراهم آورده مدل جمهوری اسلامی ایران و روایت ما از اسلام است نه مدلی که برخی از کشورهای منطقه و یا تروریست های القاعده و داعش ارائه کرده اند.

   دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر این نکته که امروز جمهوری اسلامی ایران علاوه بر آرامش و ثبات داخلی ، نقش ویژه و تعیین کننده ای در مسائل منطقه دارد ادامه داد : کشورهای همچون اتریش نقش مهمی در آگاه سازی افکار عمومی در اروپا دارند که ایران خواهان صلح است و تعامل با جمهوری اسلامی ایران به نفع جهان خواهد بود ، چرا که صهیونیست ها و عده ای نمی خواهند و نمی گذارند که چنین تصویری از ایران منتقل شود.

   دکتر رضایی با ذکر این مسئله که ما در بحث حقوق بشر منکر نظارت و پیگیری نیستیم ، گفت : مشکل آنجاست که اروپا و آمریکا مبتنی بر گزارش های دروغ و مغرضانه بیانیه علیه ایران صادر می کنند و بعد هم بر اساس همان ما را تحریم می کنند و لذا نگاه ما در ایران این است که مسئله حقوق بشر و همین طور هسته ای تنها بهانه ای  برای فشار بر ملت و نظام ایران است.

    وی با اشاره به موقعیت ویژه ایران به ویژه در بعد اقتصادی افزود : تعامل دو سویه اروپا و ایران می تواند به نفع هر دو طرف باشد ، مثلا ما قابلیت انتقال گاز به اروپا از طریق اتریش را داریم .
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان ضمن ابراز امیدواری برای نزدیکی بیشتر دو کشور در ابعاد مختلف ، برای تداوم این ارتباطات تاکید کرد.

 

     لازم به ذکر است سفیر اتریش نیز در این دیدار با بیان اینکه به سبب علاقه شخصی به ایران آمدم ، روابط کنونی ایران و اتریش را بسیار خوب توصیف کرد و گفت : برای گسترش روابط دو جانبه در همه ابعاد تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت . وی با اشاره به برگزاری مذاکرات ایران و 5+1 در وین، ضمن ابراز خرسندی از وقوع این اتفاق در کشورش ، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر این مذاکرات به نتیجه برسد.​

ارسال نظر