دکتر محسن رضایی در دیدار با سفیر چین:
کد خبر: ۱۰۶۷|
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۱
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه شنبه در دیدار با سفیر چین در تهران گفت: بحران به وجود آمده توسط افراطیون و تکفیری ها در منطقه از شمال آفریقا گرفته تا سوریه، عراق و افغانستان، به دلیل حمایت ها و پشتیبانی آمریکا از آنان صورت پذیرفته و در حال تداوم است.
آمریکا با پشتیبانی از افراطیون موجب بروز بحران در منطقه شده است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه شنبه در دیدار با سفیر چین در تهران گفت: بحران به وجود آمده توسط افراطیون و تکفیری ها در منطقه از شمال آفریقا گرفته تا سوریه، عراق و افغانستان، به دلیل حمایت ها و پشتیبانی آمریکا از آنان صورت پذیرفته و در حال تداوم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی،دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به حضور گسترده اتباع اروپایی و غربی در میان این جنایتکاران، بر لزوم همکاری کشورهای صاحب نفوذ برای حل این مسئله تاکید کرد و افزود: با توجه به موضع مناسب چین در مقابل آتش افروزی غربی ها در منطقه، چین می تواند پرچمدار خلع سلاح اتمی در منطقه و به ویژه در مورد اسراییل باشد و مطمئنا اگر این اتفاق بیفتد ایران، عراق، سوریه و لبنان هم از این مسئله حمایت همه جانبه خواهند کرد.
وی با بیان اینکه ما به نیت غرب و آمریکایی ها هم در مسئله مذاکرات هسته ای و هم در مورد مسائل منطقه خوش بین نیستیم، ضمن تشکر از مواضع خوب چین در جریان مذاکرات ایران و 1+5، گفت: با توجه به نیت خیر دو کشور در مسائل فیمابین و بین المللی قطعا پتانسیل های فراوانی برای گسترش همکاری های دو جانبه وجود دارد که امیدوارم این اتفاق رخ دهد، چنانچه مدل همکاری خوب ایران و چین و روسیه در قضیه سوریه جواب داد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه بر لزوم گسترش تعاملات دو طرف در حوزه های سیاسی ـ امنیتی علاوه بر حوزه های تجاری و اقتصادی تاکید کرد و افزود: از آنجایی که سیاست راهبردی جمهوری اسلامی ایران با غرب و به ویژه آمریکا به هیچ وجه به دوران قبل از انقلاب برنخواهد گشت لذا چین به عنوان یکی از مهمترین شرکای ایران در حوزه های مختلف باید قدر این فرصت را بداند و دست از برخی احتیاط های بی مورد بردارد.
گفتنی است سفیر چین نیز که تا دو ماه پیش به عنوان نماینده این کشور در مذاکرات ایران و 5+1 حضور داشت در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از حضور درکشورمان به عنوان سفیر، روند مذاکرات هسته ای را مثبت و البته بسیار دشوار ارزیابی کرد و با توجه به موقعیت راهبردی دو کشور در تحولات منطقه ای و بین المللی، گفت: چنانچه طی یک سال گذشته سطح تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور بسیار گسترش یافته امیدوارم این مسئله در حوزه های دیگر نیز اتفاق بیفتد و من به سهم خودم تمام تلاشم را در این مورد انجام خواهم داد.
وی افزود : بیش از یک سال است که جمهوری خلق چین پیشنهاد منطقه عاری از سلاح هسته ای را مطرح کرده و از جمهوری اسلامی ایران نیز می خواهیم از این مسئله حمایت کند.
ارسال نظر