در یادواره سرداران و 23 شهید منطقه دریجان
کد خبر: ۱۰۸۹|
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ - ۰۰:۲۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
محسن رضایی : تنها پشتوانه امام (ره) رزمندگان و شهدایی بود که عکس‌های آنها در این یادواره به تصویر کشیده شده است.
رضایی:پشتوانه امام در جنگ شهدا بودند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی  ، محسن رضایی عصر امروز در یادواره سرداران و 23 شهید منطقه دریجان در محل گلزار شهدای روستای جزین، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس هفته شهدا، جانبازان و ایثار و مقاومت و هفته عزت و سربلندی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس است.

 
وی افزود: امام راحل (ره) 10 سال حکومت کردند که 8 سال آن جنگ و در دو سال نخست آن حوادث زیادی از جمله کودتا، انفجار، شورش و تجزیه‌طلبی وجود داشت.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: امام راحل (ره) در این 10 سال حکومت، کشتی بزرگ ملت را در میان امواج بسیار سخت و از گردنه‌های خطرناکی عبور داده و به سلامت توانستند ملت ایران را به ساحل آرامش و ثبات برسانند.

 
رضایی درباره اینکه چرا این جنگ برای ایران اتفاق افتاد، کشوری که ظلم به احدی نکرده و به جایی حمله نکرده بود، افزود: این جنگ به سبب آنکه ملت ایران تصمیم گرفته بود استقلال خود را به دست آورده، مستبدین را از کشور بیرون رانده و برای خود تصمیم بگیرد، رخ داد.

 
وی با اشاره به اینکه این آرمان برای آنها گران تمام شده بود، بیان کرد: آنها نمی‌خواستند ما مستقل شویم و استقلال ملت ایران را بر خلاف منافع خود می‌پنداشتند.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه دشمنان با انفجارات و ترورها موفق نشدند به اهداف خود برسند، افزود: آنها یک غداره‌بند به نام صدام حسین را راه انداختند که از 5 استان لشکر خود را وارد ایران کرد.

 
رضایی تصریح کرد: ارتش عراق از 1300 کیلومتر مرز ایران عبور  و برخی از شهرهای مرزی کشور را اشغال کرد.

 
وی با بیان اینکه در آن هنگام ارتش ایران به سبب انقلاب فرو پاشیده بود، گفت: در ابتدای جنگ با وجود حمله‌های پی در پی از سوی رزمندگان کشورمان، حتی یک تپه هم آزاد نشد.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه پس از گذشت یک سال، آرزوی آزاد شدن یک تپه در دل مانده بود، افزود: در چنین وضعیتی یک جوسازی عجیب در ایران راه افتاد که ادامه جنگ بی نتیجه است و باید تسلیم شد، که اگر چنین نشود این جنگ 20 سال طول می‌کشد.

 
رضایی با بیان اینکه حضرت امام (ره) در آن برهه فرمودند "اگر جنگ 20 سال طول بکشد، ما ایستاده‌ایم و چنان سیلی به آمریکا بزنیم که از جایش بلند نشود"، تصریح کرد: تنها پشتوانه امام (ره) رزمندگان و شهدایی بود که عکس‌های آنها در این یادواره به تصویر کشیده شده است.

 
وی افزود: در دوران دفاع مقدس جوانانی از همین روستاها به صحنه آمدند و آدم‌های بزرگی شدند که در آن هنگام کسی آنها را نمی‌شناخت، اما امروز همه، آنها را می‌شناسند.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه آن مردان بزرگ  برخاستند و شعارهای امام (ره) را در صحنه‌های عمل عملیاتی کردند، گفت: همین افراد بودند که اوضاع را تغییر داده و برگرداندند و هزاران کیلومتر مربع از خاک این سرزمین را آزاد کرده و به مرزها رسیدند و حتی از آن نیز عبور کردند.

 
رضایی بیان کرد: دشمن در اینجا پشیمان و خواهان اتمام جنگ شد، اما ایران حرف اصلی‌اش این بود که طرف مقابل باید مرزهای بین‌المللی را به رسمیت بشناسد و صدام به عنوان متجاوز شناخته شود.

 
وی با اشاره به اینکه پس از هشت سال دفاع مقدس، ایران با سربلندی و افتخار پیروز شد، افزود: اگر فقط یک شهر تا به امروز در دست دشمن باقی می‌ماند، ما به عنوان یک ملت سرافکنده در دنیا بودیم و هر جا پا می‌گذاشتیم بدون شک می‌گفتند بروید شهرتان را آزاد کنید, اما ما در دوران دفاع مقدس محکم توی دهان‌شان زدیم و دیگر کسی این قبیل رفتارها را با ملت ایران ندارد.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز آمریکایی‌ها و استعمارگران از داعشی‌ها که خانه‌زاد آنها و استعمار است، ترسیده‌اند، گفت: آنها یک مشت دیوانه را راه انداخته و حالا خود نیز نمی‌توانند کنترلشان کنند و به بهانه مبارزه با تروریسم می‌خواهند وارد عراق شوند و از این طریق از نهادهای خود درخواست اعتبار کرده‌اند.

 
وی با اشاره به اینکه این ثبات در ایران به خاطر شهیدان است، افزود: در حال حاضر ایران جزیره ثبات و آرامش در منطقه است.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که آیا اقتصاد، بیکاری و فقر موجود سخت‌تر از دوران جنگ است، گفت: همه می‌دانند که اقتصاد کاری تخصصی است و یک عده بی‌خود حرف و وعده الکی ندهند زیرا ملت ایران وعده نمی‌خواهد بلکه عمل مدبرانه و آگاهانه نیاز دارد.
وی با بیان اینکه فقر و گرانی قابل حل است، افزود: بدون شک این وضعیت سخت‌تر از دوران جنگ نیست که با دست خالی دل به دریا می‌زدیم و پیش می‌رفتیم.

 
رضایی با بیان اینکه وضعیت کشور نسبت به آن موقع بسیار بهتر است، خاطرنشان کرد: هرچند دشمن تحریم کرده، اما آیا واقعا سه سال قبل که تحریم‌ها نبود، بیکاری و سایر مشکلات وجود نداشت و تحریم‌های امروز عامل و علت اصلی همه مشکلات هستند.
ارسال نظر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احمد اشرفيان
|
-
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
0
0
از سردار سر لشکر دکتر محسن رضايي بخاطر حضورشان در ياد واره شهداي جزين بم صميمانه سپاسگزارم
احمد اشرفيان
|
-
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
0
0
از سردار سر لشکر دکتر محسن رضايي بخاطر حضورشان در ياد واره شهداي جزين بم صميمانه سپاسگزارم
آرمان لجميري اورک
|
-
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
0
0
بسم رب الشهدا
در اين ايام عزيز و غرور آفرين دفاع جانانه،جا دارد از سرباز و ياور صديق امام راحل ورهبري ،حاج محسن عزيز ياد کنيم که در جنگ غيرت و معنويت و تبعيت بختياري را از ولايت به نمايش گذاشت و پيش از ايشان هم سردار عليمردان خان و سردار اسعد بختياري اينچنين حماسه آفريدند و رفتند...
جمعي از بمي هاي مقيم تهران
|
-
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
0
0
ازسردارسر لشکر دکتر محسن رضايي بخاطر حضور در يادواره شهداي روستاهاي جزين-دربر -دريجان-پوطار از توابع شهرستان بم تشکر مي نمائيم