حاج صادق آهنگران:
کد خبر: ۱۱۷۴|
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۷
من تمام نعمت هایی را که دارم به دلیل فضایی است که در آن بزرگ شدم. این فضا سپاه پاسداران است که من را در آن آزاد گذاشتند. من از همه سرداران مخصوصا رضایی و شمخانی تشکر می‌کنم.
از همه سرداران مخصوصا رضایی و شمخانی تشکر می‌کنم

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار، ساعت 18:45 روز جمعه 19 دی ماه 1393 همزمان با سالروز میلاد نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق(ع) در سینما فلسطین تهران برگزار شد.


مراسم با قرائت آیاتی از سوره «محمد(ص)» توسط وحید جلیلی آغاز شد. پس از قرائت قرآن سرود ملی پخش و سپس کلیپی از سرود «محمد» که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی در حسینیه جماران و در محضر امام خمینی(ره) اجرا شده بود پخش گردید. اما تقدیر ویژه این مراسم از کسی بود که شاید کمتر انتظارش را می کشیدیم. آنچه در ادامه می خوانید گزارشی از تقدیر ویژه از حاج صادق آهنگران می باشد.


تقدیر از حاج صادق آهنگران با خواندن بخش هایی از زندگی نامه او توسط مجری برنامه آغاز شد. سپس کلیپی که برای مراسم پاسداشت وی تهیه شده بود در سالن پخش شده و در انتهای پخش کلیپ، حاج صادق آهنگران بر روی سن مراسم اختتامیه جشنواره فیلم عمار، به نوحه خوانی پرداخته و حاضران در سالن با نوای این مداح خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام به سینه زنی پرداختند.حاج صادق دقایقی شورانگیز به یاد دوران دفاع مقدس نوحه خوانی کرد و خاطراتی را که با نوای او درآمیخته بود دوباره زنده کرد.


پس از این برنامه، مجری مراسم از همه خانواده شهدای حاضر در مراسم درخواست کرد تا به جایگاه تشریف بیاورند و به برکت حضور آنان از حاج صادق آهنگران تجلیل صورت بگیرد.

 


مادر شهیدان خالقی پور به نمایندگی از خانواده شهدا گفت: روزی خواهد آمد که بنده و امثال بنده دیگر نیستیم، ولی همه یکپارچه در این جشنواره عمار شرکت خواهند کرد. وی در ادامه خطاب به حاج صادق آهنگران گفت: برادرم شنیدم که در زمان جنگ صدام برای سر شما جایزه تعیین کرده است، بنده بعنوان نماینده خانواده شهدا می گویم که همه ما خانواده شهدا آبرو گرو می گذاریم و دعا می کنیم که خدایا اگر روزی که صادق آهنگران می خواهد از دنیا برود خانم فاطمه زهرا علیها السلام سر ایشان را به زانو بگیرد و این تلافی جایزه ای باشد که صدام برای بریدن سر حاج صادق آهنگران تعیین کرده بود.
سپس مادر شهیدان جنیدی هدیه ویژه حاج صادق آهنگران که یک جلد کلام الله مجید بود به ایشان اهدا کرد.


سپس مجری برنامه از حاج صادق آهنگران می خواهد تا صفحه اول قرآن را تورق کند، همه حاضران با عکس العمل حاج صادق آهنگران، با شعف نگاه او و بوسه ای که بر صفحه اول قرآن می زند دریافتند که این هدیه ویژگی خاصی دارد.


رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، برای تقدیر از حاج صادق آهنگران در جشنواره مردمی فیلم عمار، قرآن نفیسی را اهدا نموده و در حاشیه آن این متن را مرقوم فرموده بودند:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
« اهدا به آقای آهنگران با تجدید خاطرات شوق انگیز روزهای دفاع مقدس، سید علی خامنه‌ای »