در دیدار نوروزی اعضای شورای شهر تهران مطرح شد؛
کد خبر: ۱۲۵۳|
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : دولتمردان ما بایستی متوجه رایزنی های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آنها چاره ای بیاندیشند.
تحلیل دکتر رضایی از پشت صحنه مذاکرات هسته ای

به گزارش پایگاه اطلاع  رسانی دکتر رضایی ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار نوروزی جمعی از اعضای شورای شهر تهران با ایشان ، ضمن اشاره به روند مذاکرات ایران با کشورهای 5+1 گفت: پشت اتاق دربسته مذاکرات دو گروه کاملاً فعال هستند ، یکی کشورهای منطقه و دیگری رسانه های جمعی ، در نتیجه  دولتمردان ما بایستی متوجه این رایزنی های پشت صحنه باشند و برای خنثی کردن آنها چاره ای بیاندیشند.

 

وی افزود : کشورهای منطقه از طریق برخی از اعضای گروه 1+5 در حال اعمال نقطه نظرات خودشان برای تاخیر و یا ندادن امتیاز به ایران هستند. در همین زمینه اسرائیل از طریق فرانسه و عربستان از طریق انگلستان در حال رایزنی و اعمال فشار بر گفتگوها ها می باشند .

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت : انگلیس و عربستان طی دو سال اخیر به همدیگر نزدیک شده اند و مهمترین همکاری آنها در دخالت در بحرین شروع شد و امروز انگلستان بیش از هر کشور دیگری در تشویق عربستان برای حمله به یمن موثر بوده است.

 

وی افزود : ظاهراً انگلستان به نتیجه رسیده است تا میراثی را که طی 50 سال پیش در منطقه به آمریکا داده است باردیگر به کمک عربستان آن را از فرزند ناخوانده خود یعنی آمریکا تحویل بگیرد.

 

ایشان با اشاره تاکید مقام معظم رهبری برای همدلی و همزبانی دولت و ملت ، تاکید کرد : در جریان مذاکرات در جبهه ایران اختلافی وجود ندارد و همه مسئولان و جناح های سیاسی روی به نتیجه رسیدن مذاکرات1+5 موافق هستند و حمایت می کنند ولی اختلافات موجود در طرف مقابل که بخشی از آن زیر سر کارشکنی های اسرائیل و عربستان است نتیجه گیری را تا امروز به تاخیر انداخته است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار امیدواری کرد که تیم مذاکره کننده ایران در مرحله حساس کنونی با دست پری به کشور برگردند.

کلید واژه های مطلب: شورای شهر ، مذاکرات هسته ای ، محسن رضایی
ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نيما
|
Germany
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۲
0
1
اقا محسن من شخصا به تحليل هاي شما ايمان كامل دارم، نمونه اش يادم هست مهر ١٢ سال پيش در جريان حمله امريكا به عراق هركس يك نظري داشت ولي شما گفتي امريكا در كمتر از يك ماه عراق را اشغال مي كند، و بعدا بدون هيچ دستاوردي خارج مي شود،
حالا هم مي خوام رك در سايت خودتان بنويسيد اخر اين مذاكرات به كجا مي رسد
ما اذري ها ارادت خاصي به شما داريم