کد خبر: ۱۲۵۴|
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
در ادامه دیدارهای نوروزی صبح روز دوشنبه، دکتر محسن رضایی دبیر مجمع ، به همراه معاونین و روسای کمیسیون های دبیرخانه ، با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفتگو کردند.
همدلی داخلی،همزبانی نظام‌های بین‌المللی با ایران را به دنبال دارد

به گزارش پایگاه اطلاع  رسانی مجمع، آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار، مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبلور لزوم اجتهاد برای خاتمیت دین اسلام و دستاورد فقه شیعه در فتوای سیاسی امام راحل برای کارآمدی نظام اسلامی در اداره جامعه دانست و گفت: بن بست شکنی‌های مجمع در طول تاریخ تاسیس آن، نشان از دوراندیشی امام (ره) به عنوان رهبر دینی و سیاسی نظام است و می‌دانید که قبل از آن چقدر امور کشور به خاطر اختلافات مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان معطل می شد!

 

ایشان با تشریح وظایف مجمع در قانون اساسی و چگونگی برنامه‌ریزی برای امسال به تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم اشاره کرد و گفت: عقل سیاسی و مدیریتی حکم می‌کند که در ترسیم دورنمای برنامه پنج ساله ششم، به روابط سیاسی و تعامل با دنیا توجه نماییم تا اقتصاد مقاومتی در تعامل با جهان و تقویت بخش خصوصی ، باعث تحکیم پایه‌های اقتصادی کشور شود.

 

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به مذاکرات ژنو و بیانیه مشترک، گفت: شاید بعضی از طرف‌های مذاکره برای مصارف سیاسی داخلی خود تفاسیری در متن توافقنامه و شبهاتی در مسیر سه ماهه تا توافقنامه ایجاد نمایند، اما افکار عمومی جهان و مراکز بین‌المللی می‌دانند و دیدند که آنچه تا به حال درباره ایران می‌گفتند، دروغ سیاسی و برخاسته از بغض و کینه بوده است.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دو حرف مقام معظم رهبری درباره حق‌الناس بودن رأی مردم در انتخابات و حرام بودن ساخت بمب هسته‌ای، گفت: این دو تعبیر، تابلو برنامه‌های ما در ابعاد داخلی و خارجی است که در داخل کشور همدل و در خارج از کشور با عقلای سیاسی منطقی هستیم.

 

ایشان عصبانیت اسرائیل از مذاکرات هسته‌ای را به خاطر جعلی بودن این رژیم اشغالگر و تلاش برای مشروعیت بخشیدن به خود و مخالفت بعضی از کشورهای همسایه را یک اشتباه محاسباتی توصیف کرد و گفت: ایران همیشه مأمن مسلمانان بوده و مواضع جمهوری اسلامی برخاسته از اصول اسلامی است.

 

در آغاز این دیدار دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، با تبریک سال نو به بیان دیدگاه‌های خویش در مسایل مختلف سیاسی کشور و منطقه پرداخت. همچنین دکتر موسوی، معاون اجرایی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارشی از وضعیت اداری و مالی مجمع تشخیص ارائه نمود.​​

ارسال نظر