دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خبرنگاران:
کد خبر: ۱۲۹۶|
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
دکتر محسن رضایی گفت: امروز هیچ قدرتی قادر نیست در مرزهای ما ناامنی به وجود آورد اما آمادگی مردم و بسیجیان ما نیز در این جهت لازم است.
هیچ قدرتی قادر به ایجاد ناامنی در مرزهای کشورمان نیست

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در تشریح مباحث مربوط به سیاست های کلی انتخابات گفت: در جلسه مجمع، مساله دخالت قوای سه گانه در انتخابات بررسی شد و این که باید در چارچوب قانون باشد و از هر اعمال قدرت در جهت دادن به آرای مردم پرهیز شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، محسن رضایی روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: بررسی این سیاست ها تا پایان خردادماه به اتمام خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: از قدرت نبایستی برای جهت دادن به آرای مردم استفاده شود و این موضوع یکی از محورهای بررسی سیاست های کلی انتخابات بود.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی را بحث مربوط به استفاده کاندیداها و احزاب از حمایت ها و امکانات کشورهای خارجی دانست و اضافه کرد: این موضوع هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت که کاندیداها و احزاب از حمایت ها و امکانات کشورهای خارجی ممنوع شوند.

 

رضایی تصریح کرد: البته تا کنون حرف و حدیث هایی در این مورد بوده اما این موضوع را به عنوان یک سیاست تنظیم کردیم و بر این که چنین موضوعی بوده یا نبوده است وارد نشدیم، بلکه به عنوان یک سیاست کلی نظام در موضوع انتخابات بر روی آن تاکید کردیم.

 

وی خاطرنشان کرد: موضوع مربوط به رابطه دولت و مدیریت شهری نیز مورد بررسی قرار گرفت که این مهم در چارچوب سیاست های کلی برنامه ششم بود.

 

رضایی ادامه داد: این موضوع که وزارت مسکن و شهرسازی از ناحیه دولت در ساخت و سازهای شهری ، تراکم فروشی ها و تخلفاتی که در شهرداری ها می شود، چه وظایفی دارد نیز جزء سیاستی بود که تنظیم شد و در ادامه سیاست های کلی برنامه ششم به عنوان متمم تقدیم رهبر معظم انقلاب خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در خصوص شرایط حساس منطقه صحبت هایی را ایراد کرد و این موضوع نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به جلسه مجمع و سخنرانی آیت الله هاشمی در خصوص شرایط حساس منطقه گفت: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شرایط حساس منطقه صحبت هایی را انجام داد و یکی از بحث هایی که در این مسایل وجود دارد این است که ما با توجه به حساسیت منطقه نیاز به اجماع عمومی در کشور داریم.

 

رضایی ادامه داد: یک مجموعه تحرکات و تهدیداتی از سوی آمریکا، اسراییل و با همدستی برخی از کشورهای منطقه شروع شده و نمونه های آن را در سوریه، عراق و یمن می بینیم ولی ظاهرا دشمنان برنامه دیگری هم دارند که ناامنی ها را به مرزهای ما بکشانند.

 

وی اضافه کرد: در مرزهای شرقی و غربی خبرها و تحلیل هایی در این جهت وجود دارد که خواب هایی را برای امنیت ملی ما دیده اند که بنده به عنوان رزمنده به همه پاسداران، بسیجیان و رزمندگان جبهه اسلام می گویم که آمادگی کامل در این جهت را داشته باشند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: همه پاسداران و رزمندگان باید آمادگی داشته باشند و این بار اگر بخواهد اتفاقی بیافتد باید جواب ما جدی و محکم باشد که توطئه ها تداوم نیابد و نخواهد وقت ما را در سازندگی کشور بگیرد.

 

رضایی تاکید کرد: امروز هیچ قدرتی قادر نیست در مرزهای ما ناامنی به وجود آورد اما آمادگی مردم و بسیجیان ما نیز در این جهت لازم است چرا که هر زمان آمادگی داشته باشیم موفقیت ما بیشتر است و ملتی که غافلگیر شود هزینه می پردازد.

 

وی اضافه کرد: با هوشیاری می توانیم توطئه ها را خنثی کنیم و باید به این مهم توجه نشان دهیم.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که نظر مجمع در بحث استانی شدن انتخابات چیست؟ گفت: امروز در کمیسیون دفاعی مجمع که با حضور شمخانی و لاریجانی انجام گرفت در این خصوص بحث و بررسی انجام شد و قرار شد یک سیاستی درباره استانی و شهرستانی شدن انتخابات مورد لحاظ قرار گیرد و تنها بحث استانی صرف مطرح نیست.

 

رضایی ادامه داد: کمیسیون سیاسی دفاعی مجمع این موضوع را بررسی کرد و در جلسه بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که صالحی و ولایتی اخیرا از بد عهدی آمریکایی ها سخن به میان آورده اند؛ چگونه باید در ادامه مذاکرات حضور پیدا کرد؟ گفت: آمریکایی ها در حقیقت در حال چانه زنی هستند و این صحبت های مطرح شده آنان برای گرفتن امتیازات بیشتر است.

 

رضایی تصریح کرد: مسایل و موضوعات مطرح شده در مذاکرات باید نوشته شود و آمریکا هم راهی جز ادامه مسیر ندارد.

 

وی ادامه داد: آن ها با چنین بحث هایی به دنبال این هستند که کشور ما عقب نشینی کند و امتیازات زیادی را ارایه دهد؛ تصور نمی کنم آمریکایی ها راهی برای بازگشت از مذاکرات را داشته باشند و باید ادامه دهند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مذاکره کنندگان ما هم باید رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و خطوط قرمز را رعایت کنند چرا که این گونه به موفقیت بیشتری دست پیدا می کنند.

 

رضایی خاطرنشان کرد: معمولا در چنین زمان هایی که مباحث به خط پایان نزدیک تر می شود، حساسیت ها هم بیشتر می شود.

 

وی موضوع بازرسی از پادگان ها را مورد نقد قرار داد و گفت: بحث بازرسی از پادگان ها را مطرح کرده اند که اگر ایران آن را بپذیرد آنان خواهان آن خواهند شد که خانه های مسوولان را نیز بازرسی کنند.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: سپس موضوع دیگری را مطرح می کنند و خواستار چیز دیگری خواهند شد؛ این که ایران مقاومت می کند تنها در بحث پادگان ها نیست بلکه باید یک جا جلوی زیاده خواهی غربی ها را بگیرد.

 

رضایی در پاسخ به این پرسش که ارزیابی شما از صحبت های اخیر وزرای خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه وقایع یمن مربوط به حوثی ها است و آنها باید در قبال این مساله پاسخگو باشند؟ گفت:امروز سعودی ها در یمن مشکل پیدا کرده است چراکه این ها فکر می کردند ظرف 2- 3 هفته می توانند مساله یمن را حل کنند، اما امروز در باتلاق یمن گرفتار شده اند.

 

وی ادامه داد: این که اوباما سران کشورهای عربی را دعوت می کند و یا وزرای اتحادیه اروپا اعلامیه می دهند، دست و پا زدن های فرو رفتن دولت عربستان در باتلاق یمن است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این گونه موضع گیری ها بیشتر برای روحیه دادن به ارتش و دولتمردان عربستان است و اثر حقوقی و بین المللی نخواهد داشت، بلکه بیشتر جنبه روانی و بین المللی برای کمک به دولت عربستان دارد.

 

رضایی درباره پوشیدن لباس سپاه پاسداران و برخی صحبت ها مبنی بر این که در مجمع حضور نخواهد داشت؟ هم گفت: من به انجام وظیفه ام به عنوان دبیر و رییس کمیسیون اقتصادی در مجمع ادامه می دهم و پوشیدن لباس پاسداری ربطی به عدم حضورم در مجمع ندارد. با پوشیدن لباس پاسداری فرصت یافتم به فرماندهان کمک کنم و تجارب خود را به آن ها ارایه دهم.

​​

کلید واژه های مطلب: نشست ، مجمع تشخیص مصلحت نظام ، محسن رضایی
ارسال نظر