دکترمحسن رضایی در مسجد جامع خرمشهر:
کد خبر: ۱۲۹۹|
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با آبادانی خرمشهر ثابت می‎کنیم همانطور که مرد جنگ بوده‎ایم مرد آبادانی نیز هستیم.
همانطور که مرد جنگ بوده‎ایم مرد آبادانی نیز هستیم همانطور که مرد جنگ بوده‎ایم مرد آبادانی نیز هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، محسن رضایی صبح امروز در تجمع مردمی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در مقابل مسجد جامع این شهر با بزرگداشت این مناسبت اظهار کرد: خرمشهر خوی تجاوزگری دشمن و خوی آدم‎کشی را در خود دفع کرد و به سرزمین آزادی‎خواهان تبدیل شد.

 

وی ادامه داد: فتح خرمشهر مسئله‎ای عادی نیست، نه در بعد عظمت عملیات و نه در پیام‎های نهفته در آن؛ بلکه سوم خرداد حامل پیام‎های بزرگی از جنس معنویت و خلوص شهیدان است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خرمشهر پیام‎های عظیمی را در خود نهفته است، افزود: واقعه آزادسازی خرمشهر نیز هنوز می‎تواند پیام‎های بلندی را به جهان مخابره کند.

 

رضایی آبادسازی خرمشهر را بهترین تبلیغ برای نظام دانست و خاطرنشان کرد: با آبادانی خرمشهر ثابت می‎کنیم همانطور که مرد جنگ بوده‎ایم مرد آبادانی نیز هستیم.

 

وی در ادامه با اشاره به پیشینه تاریخی ایران و عهدنامه گلستان و ترکمانچای در دوره قاجاریه افزود: ما در جنگ با عراق به توانمندی رسیدیم و از آمریکا و شوروی بی‎نیاز شدیم و به رژیم بعث که بر دیوارهای شهر نوشته بود «آمده‎ایم تا بمانیم» ثابت کردیم این بار در اشتباه است.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به ناامنی‎ها و درگیری‎های اخیر در منطقه آمریکا را مسبب تمام این ناامنی‎ها دانست و گفت: آمریکا در این جنگ‎ها یا مستقیما دخالت داشته یا جنگ‎های نیابتی را با هدف ایجاد ناامنی در منطقه به راه انداخته است.

 

رضایی هدف از جنگ‌های نیابتی آمریکا را جلوگیری از اتحاد و رسیدن مسلمانان به توسعه خواند و تاکید کرد: آمریکا می‎داند اگر آرامش بر منطقه حاصل شود، مسلمانان همانگونه که در گذشته تمدنی عظیم را بنا نهاده بودند، اینک نیز قادر به این کار هستند.

 

وی اضافه کرد: آمریکا امروز با نیت جدید قصد در ناامن کردن کشورهای سوریه و عراق برای رساندن ناامنی‎ها به ایران دارد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه متذکر شد: دشمنان باید بدانند اگر کوچکترین تجاوزی به ایران شود، جنگ نیز در مرزها متوقف نخواهد شد بلکه حرکتی عظیم به راه می‎افتد که دیگر هیچ‎گاه فکر تجاوز به ذهنشان خطور نکند.

 

وی تلاش دائم نیروهای بسیجی، نظامی و تیم مذاکره کننده را برقراری امنیت دانست و خطاب به  دشمنان گفت: بیایید دست از نادانی برداشته و اجازه دهید منطقه در آرامش بماند تا به توسعه و پیشرفت بیاندیشد.

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با یادآور شدن سفر اخیر خود به خوزستان از انتقال مشکلات منطقه به مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: گزارشی مبنی بر وجود مشکلات در سه محور گرد و غبار، آلودگی کارون و مسئله سد گتوند را به ایشان تحویل دادم که ایشان نیز ظرف 48 ساعت فرمان دادند که باید همه نیروها برای کمک به خوزستان بسیج شوند.

 

کلید واژه های مطلب: مسجد جامع ، خرمشهر ، محسن رضایی
ارسال نظر