کد خبر: ۱۳۷|
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ترور اندیشه و علم جزو بدترین ترور‌هایی است که از صهیونیست‌ها برخاسته است.
ترور اندیشه و علم اقدامی برخاسته از صهیونیست‌ها است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید احمدی روشن با اشاره به اینکه ترور دانشمندان ایرانی جزو ننگین‌ترین اعمال از سوی قدرت‌های استکباری محسوب می‌شود گفت: ترور متخصصین و دانشمندان ایرانی جزو‌ زشت‌ترین کارهایی است که تاکنون اتفاق افتاده است دلیل آن این است که ترور یک اقدام غیرانسانی است اما زمانی که علیه فکر علیه اندیشه استفاده می‌شود ترور اندیشه و علم جزو بدترین ترور‌هایی است که از صهیونیست‌ها برخاسته است.

وی افزود: حتی دیکتاتورهای بزرگ و معروف دنیا هم دست به چنین کارهایی نزدند که اندیشه، علم و متخصصین را ترور کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: دلیل کار آنها این است که آنها مشاهده کردند در مذاکره و دیپلماسی به نتیجه نمی‌رسند و حرفی برای گفتن در میز مذاکرات ندارند.

رضایی گفت: در سیاست خارجی حرف آنها به انتها رسیده بود و آنها با این ترور تلاش کردند که در دل دانشمندان جوان ایرانی حالت رعب و وحشت ایجاد کنند تا از رفتن به سمت آرمان‌های بلند باز بدارند.

وی افزود: به نظر من آنها در هر دو زمینه شکست خوردند تعداد زیادی از افکار عمومی دنیا علیه آنها با این ترور‌ها بسیج شد و مظلومیت ما در عرصه بین‌المللی اثبات شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز مردم دنیا می‌دانند که ایران به دنبال یک کار مسالمت‌آمیز است و آن کسانی دست به خشونت و جنگ می‌زنند که این ترور‌ها را انجام دادند.

رضایی گفت: این ترور‌ها هیچگاه نمی‌تواند از حرکت و پیشرفت ملت ایران جلوگیری کند.
 

ارسال نظر