دکتر رضایی در جمع بیش از شش هزار تهرانی:
کد خبر: ۱۷۳|
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۱:۵۴
امروز وقتی به اطراف نگاه می‌کنیم، می‌بینیم پول ما بی‌ارزش شده است، بیکاری، فقر و بداخلاقی همه جا را گرفته، چرا اینطور شده است؟ اگر اسلام ما را به پیشرفت می‌رساند و اگر اسلام ما زیر بازوی ما را گرفته تا سر پا بایستیم چرا امروز در وضعیت فعلی به سر می‌بریم؟
جوانان فرشتگان نجات ما هستند اما خودشان امروز نیازمند کمک هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  که در جشن وحدت به مناسبت تولد پیامبر اعظم (ص) سخن می‌گفت، در آغاز سخنان خود با تبریک هفته وحدت، گفت: انتظار ما این است که در چنین مراسمی تنها از پیامبر اکرم (ص) صحبت شود.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیامبر اعظم در جامعه عقب افتاده به دنیا آمد و به پیامبری رسید، گفت: جامعه عرب نه تنها دختران خود را زنده به گور می‌کرد، بلکه در تمام شئونات اجتماعی هم عقب افتاده بود تا جایی که دختران خود را قربانی می‌کردند و خون آنها را به صورت بت‌هایشان می‌مالیدند تا تبرک شوند.
 
وی ادامه داد: در جامعه آن روز عربستان، فساد، فحشا، قتل و جنایت وجود داشت و هیچ کس فکر نمی‌کرد که تمدن بزرگ اسلامی از چنین جامعه‌ای بیرون بیاید و بزرگ‌ترین معجزه پیامبر بعد از قرآن که معجزه مکتوب وی بود هم همین است که جامعه عقب افتاده عربستان را به اوج قدرت رساند تا جایی که توانست جوامع مترقی آن روز یعنی رم و ایران را به زانو در آورد.
 
رضایی اظهار کرد: قرآن دو معجزه عملی و کلامی دارد؛ معجزه عملی آن این است که یک جامعه را از زمین به آسمان برد و آن را از عقب افتادگی به پیشرفت رساند؛ به همین دلیل است که اسلام دین پیشرفت و رستگاری است و این همان کاری است که پانصد سال پیش در ایران انجام داد و منجر به ایجاد تمدن صفوی شد، پانصد سال بعد از دولت صفویه هم انقلاب اسلامی با تکیه بر همین مبنا ظهور کرد و این معجزه عملی پیامبر (ص) و قرآن است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به وضعیت فعلی اقتصادی کشور، اظهار داشت: امروز وقتی به اطراف نگاه می‌کنیم، می‌بینیم پول ما بی‌ارزش شده است، بیکاری، فقر و بداخلاقی همه جا را گرفته، چرا اینطور شده، اگر اسلام ما را به پیشرفت می‌رساند و اگر اسلام ما زیر بازوی ما را گرفته تا سر پا بایستیم چرا امروز در وضعیت فعلی به سر می‌بریم، به این دلیل است که اسلام را وارد زندگی، اقتصاد و اخلاق خود نکرده‌ایم.
 
وی همچنین با اشاره به وضعیت عمومی مسلمانان در جهان، اظهار کرد: مسلمانان امروز از لحاظ اقتصادی، فناوری و زندگی عقب افتاده هستند و دلیل این امر آن است که اسلام وارد زندگی ما نشده است؛ اینکه دروغ، ریا و عوام‌فریبی وجود دارد به این دلیل است که اسلام وارد زندگی ما نشده است، اگر این اتفاق می‌افتاد امروز شاهد فقر، بیکاری و اعتیاد نبودیم.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با ادعای اسلامی زندگی می‌کنیم اما به شیوه اسلامی عمل نمی‌کنیم، گفت: امام حسین (ع) از حضرت امیر در مورد پیامبر پرسیدند و حضرت امیر در پاسخ گفتند پیامبر خوش‌رو و ملایم بود، خشن نبود و مدیحه‌گری را نمی‌پسندید؛ پیامبر هیچ کس را ناامید نمی‌کرد و مجادله و دخالت در امور نمی‌کرد، کسی را مذمت نمی‌کرد و عیب دیگران را می‌پوشاند، به همین دلیل است که قرآن می‌فرماید اگر رحمت ما نبود و تو نرم نبودی، همه از اطراف تو پراکنده می‌شدند، حالا سوال این است که چطور ما با پیامبر بوده‌ایم ولی بعضا دروغ و ریا در کارمان است. چطور به صداقت اهمیت نمی‌دهیم، دوباره باید اسلام را در زندگی و اقتصاد خود وارد کنیم.
 
رضایی ادامه داد: وقتی اسلام را در سیاست خود وارد کردیم به انقلاب ختم شد و وقتی آن را در امنیت خود وارد کردیم، توانستیم جنگ هشت ساله را بدون اینکه یک وجب از خاک‌مان را واگذار کنیم پایان دهیم،امروز هم نیاز به جامعه‌ی توحیدی داریم، اگر ارزش‌های الهی رعایت شود فقر، بیکاری و گرانی نخواهد بود بلکه صداقت و برادری جای آن را خواهد گرفت.
 
رضایی افزود: در شرایط فعلی همه باید به هم کمک کنیم و یک بار دیگر اسلام را وارد زندگی، اقتصاد و اخلاق خودمان کنیم.
 
وی با بیان اینکه باید بتوانیم زندگی و اقتصاد را درست فهم کنیم تا به نقطه‌ی نهایی آرما‌ن‌مان برسیم،‌گفت: اگر چنین نکنیم متوقف خواهیم شد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بخش‌هایی از نامه امام (ره) به نیروی انتظامی، اظهار کرد: امام فرمودند اگر در تعقیب کسی وارد خانه‌ای شدید و وسایل لهو و لعب دیدید نباید آبروی مردم را ببرید، آبروی مردم در اسلام ارزش دارد و این همان اسلام اجتماعی است که در کنار اسلام فردی و سیاسی قرار می‌گیرد.
 
رضایی اظهار کرد: جوانان فرشتگان نجات ما هستند اما خودشان امروز نیازمند کمک هستند.
 
وی ادامه داد: فیش حقوقی 700 هزار تومانی به اندازه 300 هزار تومان در سال گذشته هم قدرت خرید ندارد، این مساله در شان جامعه اسلامی و جامعه توحیدی نیست.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت تحریم‌های خارجی کشور، اظهار کرد: دشمن فشار را بر وضعیت اقتصادی ما گذاشته و می‌خواهد پول کشور ما را بی‌ارزش کند، در چنین شرایطی باید تمام نیروهای خود را بسیج کنیم تا این فشار را از روی دوش اقتصاد کم کنیم، همچنین باید از منازعات بیهوده بپرهیزیم، این همان چیزی است که اسلام و رهبری از ما انتظار دارند.
 
رضایی با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر تمام شعارها و نامگذاری‌های رهبری اقتصادی بوده است، گفت: این نشان می‌دهد که باید به فکر اقتصاد و اشتغال کشور باشیم، امروز علاوه بر جوانان بیکار، جوانان بسیاری هستند که شغل دارند اما پول ندارند، باید این مشکلات را برطرف کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه کسی نمی‌تواند مردم ایران را به بازی بگیرد، اظهار کرد: ملت ایران همان‌طور که در سیاست و جنگ شکست نخورده است در اقتصاد هم در برابر بی‌عرضگی‌ها و تحریم‌ها کنار نخواهد کشید.
 
رضایی اظهار کرد: جیب‌های جوانان را پر از عزت و پر از پول خواهیم کرد، ما می‌خواهیم از سقوط پول ملی جلوگیری کنیم و پول ملی را به بهترین پول عالم تبدیل کنیم، جامعه توحیدی، جامعه‌ای است که هم دنیا و هم آخرت مردم آن آباد باشد، عزت، آبرو، جان و مال مردم ما باید اولویت داشته باشد، امروز چشم و گوش مردم ما باز است.
 
رضایی در پایان اظهارات خود گفت: مردم ما اذیت شده‌اند و صبر کرده‌اند، حالا در شرایط فعلی تصمیم تاریخی خودشان را خواهند گرفت.
 

ارسال نظر