کد خبر: ۲۰۰۵|
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بدون شک تحریم‌ها تأثیراتی داشته است اما اینکه فکر کنیم نمی‌توانیم این تحریم‌ها را خنثی کنیم برداشت درستی نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه کنفرانس بین‌المللی نقش مدیریت انقلاب اسلامی در هندسه قدرت جهانی در جمع خبرنگاران، پیرامون نقش مردم در امنیت کشور گفت: یکی از پیام‌های انقلاب اسلامی دفاع و امنیت است که اگر مردمی شود هیچ آسیبی به دولت‌ها نمی‌رسد. مثلا در عراق و سوریه می‌بینید که داعش یا‌ آمریکایی‌ها حضور پیدا می‌کنند برای این است که مثل ایران دفاع و امنیت مردمی نشده است ولی در لبنان چون امنیت و دفاع مردمی شده است نه آمریکا می‌تواند کاری کند و نه اسرائیل.

رضایی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا گره زدن آب خوردن به رفع تحریم‌ها خطای راهبردی نیست، گفت: به هر حال تحریم‌ها تأثیراتی داشته است اما اینکه فکر کنیم نمی‌توانیم این تحریم‌ها را کنار بگذاریم و یا آنها را خنثی کنیم برداشت درستی نیست. 

وی در ادامه سخنان خود پیرامون نقش بسیج دانشجویی گفت: بسیج دانشجویی به دلیل اینکه عقبه آن به دفاع مقدس، مقاومت و بیداری اسلامی گره خورده و در عقبه آن حوادث مهم انقلاب اسلامی است، بهتر از هر کسی می‌تواند سخنگوی این انقلاب و نماینده آن در صحنه‌های جهانی باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیرامون احتمال اقدام عربستان برای توافق با یمن، گفت: ریاض در یمن شکست خورده است و هیچ نتیجه‌ای جز نفرت و بدبینی به وجود نیاورده است. شکاف بین یمن و عربستان خیلی عمیق شده است.

وی ادامه داد: قبل از اینکه این جنگ به وجود آید این اختلافات کمرنگ بود به همین خاطر امروز عربستان راهی جز تمام کردن هر چه سریعتر جنگ ندارد. آن هم از طریق دیپلماسی و مذاکرات یمنی یمنی. 

رضایی خاطرنشان کرد: خود یمنی‌ها باید بنشینند و سرنوشت کشورشان را تعیین کنند و کشورهای دیگر اسلامی نیز می‌توانند کمک کنند تا مذاکرات یمنی یمنی شکل بگیرد و از دخالت مستقیم و نظامی جلوگیری کند.

وی در پاسخ به این سوال که فتنه‌گری‌های داعش چه مدت طول می‌کشد تا به اتمام برسد، گفت: این ناامنی‌هایی که در منطقه است بین 5 تا 10 سال طول می‌کشد.

ارسال نظر