کد خبر: ۲۰۰۷|
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بحث بازرسی‌های نظامی برای فریب از مسائل اصلی مذاکرات هسته‌ای مطرح شده گفت: غربی‌ها برای فرار از چگونگی لغو تحریم‌ها بحث بازرسی‌های نظامی را مطرح کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بحث نظارت سرزده آژانس بین المللی انرژی اتمی از مراکز نظامی ایران، اظهار داشت: این مسائل نباید از خطوط قرمز تعیین شده مقام معظم رهبری تجاوز کند.

رضایی گفت: اگر امروز آنها (طرف غرب) از محیط های نظامی ما بازدید کنند فردا خواهند گفت که می خواهند از خانه های مسئولین کشور هم بازرسی کنند و زیاده خواهی های آنها روز به روز بیشتر شده و این پرونده بسته نخواهد شد.

وی ادامه داد: بازرسی از محیط های نظامی دو اشکال جدی را به وجود خواهد آورد؛ یکی اینکه مسائل نظامی جزء نوامیس و اقتدار ما هستند و مطالب مربوط به آن نباید لو برود. 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسئله دوم اینکه اگر امروز آنها (طرف غربی) از محیط های نظامی ما بازدید کنند فردا خواهند گفت که می خواهند از خانه های مسئولین کشور هم بازرسی کنند و زیاده خواهی های آنها روز به روز بیشتر شده و این پرونده بسته نخواهد شد.

رضایی همچنین بحث بازرسی های نظامی را یک فریب دانست و افزود: بحث بازرسی های نظامی برای فریب و گمراه کردن از مسائل اصلی مذاکرات هسته ای مطرح شده است، چرا که قرار بود بحث رفع تحریم ها در دستور کار قرار گیرد و غربی ها امروز برای اینکه از زمان و چگونگی لغو تحریم ها فرار کنند، بحث بازرسی های نظامی را که قبلا در مذاکرات نبوده را طرح کردند و عملا بحث تحریم ها را عقب انداختند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از امروز بحث تحریم ها شروع شده است که باید توجه داشت دیگر تا پایان مهلت تعیین شده فرصتی نمانده بنابراین طرح این موضوع فریبی بوده که از سوی آنها مطرح شده تا ما را از بحث لغو تحریم ها در مذاکرات دور کنند.
منبع: نسیم

 

ارسال نظر