کد خبر: ۲۰۱۲|
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
در میدان بهارستان سرلشکر محسن رضائی سخنرانی خواهند کرد و پس از اجرای مراسم ساعت 18 کاروان شهدا از میدان بهارستان به سمت معراج شهدا در خیابان بهشت حرکت خواهد کرد.
سرلشکر محسن رضائی سخنران مراسم تشییع شهدا
در میدان بهارستان سرلشکر محسن رضائی سخنرانی خواهند کرد و پس از اجرای مراسم ساعت 18 کاروان شهدا از میدان بهارستان به سمت معراج شهدا در خیابان بهشت حرکت خواهد کرد.

رئیس ستاد معراج شهدای مرکز با یادآوری برگزاری مراسم تشییع پیکر 270 شهید دفاع مقدس از مقابل مجلس، گفت: با توجه به اینکه مجلس مسیر قانونگذاری کشور است به عنوان مبدا مسیر تشییع پیکر 270 شهید دفاع مقدس انتخاب شده است. 

سرهنگ ابراهیم رنگین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص جزئیات تشییع پیکر 270 شهید دفاع مقدس، گفت: پیکر 270 شهید گرانقدر از مناطق عملیاتی جزیره امر الرصاص، جزیره مجنون، شلمچه، فکه و زبیداد تفحص شده است که در حال حاضر در پادگان نیروی مقاومت بسیج واقع در اتوبان بسیج جهت آماده شدن برای تشییع قرار گرفته اند. 

رئیس ستاد معراج شهدای مرکز تصریح کرد: پیکر 270 شهید روز سه‌شنبه (26 خرداد) در ساعت 15:30 از پادگان نیروی مقاومت بسیج به سمت خیابان پیروزی، خیابان مجاهدین و میدان بهارستان تشییع می شوند، پس از آن در میدان بهارستان توقف یک ساعت و نیمه برای انجام مراسم سخنرانی و تجمیع مسئولان و مردم خواهیم داشت. 

وی افزود: در میدان بهارستان سرلشکر محسن رضائی سخنرانی خواهند کرد و پس از اجرای مراسم ساعت 18 کاروان شهدا از میدان بهارستان به سمت معراج شهدا در خیابان بهشت حرکت خواهد کرد، لذا کاروان شهدا از مسیر میدان بهارستان، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان فردوسی، خیابان امام خمینی، پایانه فیاض بخش، خیابان فیاض بخش، خیابان وحدت اسلامی، خیابان بهشت و نهایتا ساعت 19 و 30  به ستاد معراج شهدا خواهند رسید. 

سرهنگ رنگین با بیان اینکه تصمیم برای تشییع بدین شکل نبوده است، گفت: بنا به درخواست‌های مکرر از سوی مسئولان مختلف برنامه تشییع پایه ریزی شد و با توجه به اینکه مجلس مسیر قانونگذاری کشور است به عنوان مبدا مسیر تشییع پیکر 270 شهید دفاع مقدس انتخاب شده است، برای این منظور هماهنگی های لازم با مجلس نیز صورت گرفته است. وی یادآور شد: این مراسم همزمان با سالروز شهادت شهدای موتلفه است. 

سرهنگ رنگین با اشاره به مراسم وداع شهدا، گفت: مراسم وداع با  72 پیکر از 270 شهید دفاع مقدس امشب (25خرداد) در دانشگاه تهران ساعت 20 برگزار خواهد شد، در این مراسم حجت الاسلام احمد خاتمی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. 

رئیس ستاد معراج شهدای مرکز یادآور شد: از روز چهارشنبه و پس از اجرای مراسم تشییع،  کارهای شناسایی شهدا انجام خواهد گرفت، لذا شناسایی برای هر شهید حداقل 4 ساعت زمان نیاز دارد، نهایتا پس از شناسایی کامل، شهدایی که مشخص شده اند تحویل خانواده هایشان داده می شود و مابقی هم به عنوان شهدای گمنام در استان های مختلف و تهران تشییع و دفن خواهند شد.


ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
داریوش حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
0
0
شیران ایران همیشه در دل و ذهن ما زنده خواهید ماند