کد خبر: ۲۰۷۶|
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۵
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مذاکرات ما با ۱+۵ به نتیجه رسیده اما آمریکا نمی‌گذارد کار تمام شود و به دنبال امتیازگیری بیشتر است.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درپاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر تلاش آمریکا برای امتیازگیری از ایران به گونه‌ای که دستیابی به توافق لوزان برای ایران به صورت یک پیروزی درآید، گفت: آمریکا راهی به جز مذاکره با ایران ندارد و حمله نظامی یا تشدید تحریم‌ها به بن‌بست رسید و اوباما صراحتا گفت ما نمی‌توانیم به ایران حمله کنیم و تشدید تحریم‌ها نیز بی‌فایده است.

وی تاکید کرد: بنابراین مذاکره تنها راه آمریکاست و سنگ‌اندازی آنها باعث شده اروپایی‌ها که متحد آمریکا هستند نیز از این رفتار آمریکا گله‌مند شوند. هر چند که آن را علنی نمی‌کنند اما معتقدند با توجه به مسئله اوکراین این زیاده‌خواهی‌ها باعث ضرر خواهد شد و باعث می‌شود آنها در خاورمیانه نیز با مشکل مواجه باشند.

رضایی با تاکید بر اینکه همه قدرت‌های بین‌المللی موافق توافق هستند، به مخالفت روسیه و چین با زیاده‌خواهی‌های آمریکا اشاره کرد و افزود: مذاکرات ما با 1+5 به نتیجه رسیده اما آمریکا نمی‌گذارد کار تمام شود و به دنبال امتیازگیری بیشتری هستند و به این امتیازاتی که جمهوری اسلامی پذیرفته قانع نمی‌شوند.

ارسال نظر