دکتر رضایی در قم:
کد خبر: ۲۱۱|
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خودتحریمی، خودزنی و سوء مدیریت بزرگترین کمک به آمریکایی‌ها و غربی‌ها است.
سوء مدیریت کمک به اهداف آمریکا است سوء مدیریت کمک به اهداف آمریکا است سوء مدیریت کمک به اهداف آمریکا است سوء مدیریت کمک به اهداف آمریکا است سوء مدیریت کمک به اهداف آمریکا است سوء مدیریت کمک به اهداف آمریکا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل ازفارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام  در مراسم بزرگداشت دهه مبارک فجر که پنجشنبه شب از سوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در مسجد امام زین‌العابدین(ع) قم برگزار شد در سخنانی سال 1355 شمسی را سال اوج یأس و ناامیدی انقلابیون دانست و گفت:‌ در چنین شرایطی که تمام راه‌ها و شیوه‌های لیبرالی، انتخاباتی، جبهه ملی، نهضت آزادی، گروه‌های چریکی و مبارزه مسلحانه به بن‌بست رسیده بود امام نهضت خود را پیگیری کرد.


 
وی با بیان اینکه جرقه نهضت در دی‌ماه سال 56 از قم زده شد، اظهار داشت: ابتدا تجمعات محدود شکل گرفت و در ادامه این تجمعات میلیونی شد و سراسر ایران را فرار گرفت.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه انقلاب با تحمل رنج‌ها و مشقت‌های فراوان و فشارهای سخت و سنگین به ثمر نشست، خاطرنشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب هم تا زمانی که نظام تثبیت شد فشار‌های بسیار سنگینی از جمله جنگ، کودتا، زد و خورد‌های مسلحانه منافقین در سراسر کشور و شورش‌های کردستان و سیستان و بلوچستان به ملت ما وارد شد.

 
وی با اشاره به اینکه هزاران شهید جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند تا انقلاب تثبیت شد و امنیت و دفاع در کشور شکل گرفت، ابراز داشت: استقلال، آزادی و تاسیس یک نظام سیاسی جدید جمهوری اسلامی به جای نظام فاسد و پوسیده شاهنشاهی از جمله دستاورد‌های این انقلاب است.

 
رضایی با بیان اینکه در حادثه دفاع مقدس قدرت نظامی خود را باز یافتیم،‌ تاکید کرد: ما به برکت دفاع مقدس تبدیل به قدرت بازدارنده شدیم به گونه‌ای که دشمنان نمی‌توانند به ایران حمله کنند.

 
* ایران توان خفه کردن آتش جنگ در نطفه را دارد

 
وی با اشاره به اینکه از زمان پایان جنگ تاکنون آمریکا و اسراییل سه بار قصد داشتند به ایران حمله کنند، تصریح کرد: ایران اکنون تبدیل به یک قدرت بازدارنده شده و قبل از اینکه جنگی رخ دهد می‌تواند جنگ را در نطفه خفه کند این یک واقعیت بوده و دستاورد‌های عظیم نظامی ایران موید این امر است.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه به برکت انقلاب ما بر روی پای خود ایستادیم و توان و عزت خودمان را باز یافتیم، ابراز داشت: باید شاکر دستاورد‌های انقلاب باشیم و شکر آزادی، استقلال، امنیت و جمهوری اسلامی این است که ما از این‌ها به درستی استفاده کنیم.

 
وی با اشاره به اینکه ما اگر از این نعمت‌های الهی درست استفاده نکنیم به عذاب گرفتار می‌شویم، خاطرنشان کرد: هر کدام از این صندلی‌هایی که ما دولتمردان بر روی آن می‌نشینیم به بهای خون هزاران شهید تثبیت شده است و ما حق نداریم در روز روشن،‌ در مقابل این همه چشم و این همه ماهواره، شأن جمهوری اسلامی را زیرپا بگذاریم.

 
رضایی با طرح این سئوال که چرا از آزادی، استقلال، جمهوری اسلامی و حمایت‌های رهبری بد استفاده می‌کنیم، اظهار داشت: این انقلاب به سادگی به دست نیامده است بلکه یک آرزوی دیرینه چند صد ساله ملت ایران است که با این همه هزینه و فداکاری به دست آمده که لازم است ما آن را حفظ کنیم و ادامه دهیم.

 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما نباید چشمان خود را بر روی واقعیات ببندیم، به حمایت ایران از سوریه و حماس اشاره کرد و گفت: ما توانستیم با حمایت از سوریه ماشین جنگی ناتو را متوقف و با حمایت از حماس ماشین جنگی مدرن اسراییل را زمین‌گیر کنیم.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با این وجود چرا باید در گوشت، مرغ و برنج با گرانی مواجه باشیم، البته ما باید ریشه مشکلات را در خارج از انقلاب و نظام بیابیم.

 
وی با بیان اینکه سال‌هایی که ما در آن قرار گرفتیم سال‌های بسیار سرنوشت‌سازی است و می‌توان شرایط را با سال‌های اوایل انقلاب مقایسه کرد گفت: آمریکایی‌ها با تمام قدرت آمده‌اند و در فکر این هستند که انتقام شکست‌های قبلی را بگیرند.

 
رضایی بر ضرورت رفع مشکلات اقتصادی تاکید کرد و گفت: اگر ما این مشکلات را برطرف نکنیم با دست خودمان به موفقیت دشمنان کمک کرده‌ایم.

 
* سوء مدیریت کمک به اهداف آمریکا است

 
وی با بیان اینکه خودتحریمی، خودزنی و سوء مدیریت بزرگترین کمک به آمریکایی‌ها و غربی‌ها است ابراز داشت:‌ اینگونه آنها نیاز به آتش توپخانه و عملیات ندارند زیرا ما به اندازه کافی به آنها کمک می‌کنیم.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هدف قرار دادن اقتصاد را از توطئه‌های آمریکا دانست و گفت: البته آنها برای اینکه موفق شوند از حوادثی مثل فتنه و انحراف استفاده فراوانی خواهند کرد.

 
وی با بیان اینکه هزار تومان امروز 300 تومان سال گذشته است اظهار کرد: می‌خواهند پول ملی ایران را ساقط و بی‌خاصیت کنند که این مسئله شوخی نیست.

 
رضایی با تاکید بر اینکه ما باید برای یک وضعیت جهادی خودمان را آماده کنیم نه رقابت با یکدیگر خاطرنشان کرد: سال‌ آینده سال پیروزی نظام و ملت ایران است نه پیروزی فلان فرد یا گروه.

 
وی آزمون انقلاب، جنگ و زندگی را آزمون بسیار مهم آینده کشور دانست و گفت: ما سیاسیون و نیرو‌های انقلابی و متعهد باید یک تجدید نظر جدی در خودمان انجام دهیم و خود را برای یک مبارزه جدی آماده کنیم.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه سرزمین اصلی مبارزه، اقتصاد است، تصریح کرد: البته فرهنگ هم بسیار مهم است زیرا در حال حاضر مورد تهاجم فرهنگی نیز قرار داریم.

 
وی تاکید کرد: موفقیت در سرزمین اقتصاد و زندگی بدون فرهنگ، معنویت، برادری و وحدت و رعایت ارزش‌های الهی و انقلابی امکان‌پذیر نیست همانطور که در جنگ نمی‌توانستیم بدون تکیه بر ارزش‌های الهی موفق شویم.

 
رضایی شرایط کنونی را حساس ارزیابی کرد و گفت: من به عنوان سرباز انقلاب از همه نیروهای وفادار به انقلاب می‌خواهم که خود را برای عبور از یک آزمون مهم و سرنوشت‌ساز آماده کنند.

 
وی تصریح کرد: ملت بزرگ ایران با یک درخشش بی‌نظیر از این حادثه هم عبور می‌کند و آنچنان درسی به دشمن خواهد داد که یک بار دیگر به اشتباه خود اعتراف کنند.

 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به حضور نیرو‌های انسانی توانمند در سطح کشور خاطرنشان کرد: ما آن قدر نیروی انسانی توانمند داریم که اگر هیچ منبع دیگری هم نداشتیم این حادثه را پشت سر می‌گذاشتیم.

 
وی در ادامه با بیان اینکه ما یک راه بسیار سرنوشت‌سازی را در پیش گرفته و بخش مهمی از این راه را پشت سرگذاشتیم، ابراز داشت: باید برای حفظ دستاورد‌هایی که به دست آوردیم بکوشیم.

 
رضایی با اشاره به اینکه بخش دیگری از این راه باقی مانده است، از این بخش به عنوان زندگی، اقتصاد و اخلاق نام ‌برد و گفت:‌ در حالی که ما در حال برنامه‌ریزی بودیم تحریم‌های اقتصادی را برای ما در نظر گرفتند.

 
* فرهنگ، اخلاق و اقتصادمان در شأن جمهوری اسلامی نیست

 
وی با بیان اینکه فرهنگ، اخلاق و اقتصاد ما در شأن این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران نیست تاکید کرد: ما نیازمند یک زندگی معنوی و مادی پیشرفته و یک اخلاق اسلامی و اقتصاد بزرگ هستیم که در سال‌های آینده به فضل پروردگار این امر تحقق پیدا خواهد کرد.
ارسال نظر