کد خبر: ۲۳۲۲|
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
حامد شیخی بازیگر «ایستاده در غبار» برای دومین بار در نقش فرمانده جنگ محسن رضایی ظاهر شده است.

حامد شیخی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص نقش خود در فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» گفت: در پروژه سینمایی «ایستاده در غبار» برای دومین بار نقش محسن رضایی را ایفا می‌کنم. اولین حضور در این نقش به سریال تلویزیونی «آسمان من» بر می‌گردد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی» حامد شیخی گفت: در مجموعه «آسمان من» به شخصیت آقای رضایی در ارتباط با شکل‌گیری گارد امنیتی پرواز پرداخته شده است. با توجه به هواپیماربایی‌هایی که شکل گرفت، امام خمینی (ره) به آقای رضایی مسئولیت گارد امنیت پرواز را سپردند که در این سریال اتفاقات گارد امنیت پرواز را در دوره حاضر مشاهده می‌کنیم. یعنی در اوایل مجموعه شکل‌گیری و راه‌اندازی گارد امنیت و در ادامه در زمان حال وقایع مرور می‌شوند.

وی ادامه داد: برای نزدیکی و قابل باور‌ بودن این شخصیت از نزدیکان آقای رضایی درمورد خصوصیاتشان تحقیقاتی کرده‌ و از خاطرات او پرس‌و‌جو کرده‌ام. قرار بود زودتر از این زمانی که آقای محسن رضایی را ملاقات کردم، به دیدن او بروم اما با شهادت سردار همدانی این قرار ملاقات به تعویق افتاد.

وی افزود: هنگام دیدار آقای رضایی از رویارویی‌های وی با متوسلیان در برهه‌های مختلف، که در فیلم نیز دیده می‌شود صحبت کردیم. من بیشتر سعی کردم که جویای حس و حال درونی محسن رضایی در موقعیت‌های مختلف شوم. چرا که معتقدم دانستن این حس و حال به اجرای آن‌ها و نشان دادن آن کمک فراوانی می‌کند.

بازیگر سریال «سال های مشروطه» عنوان کرد: از احساسات آقای رضایی در لحظات جنگ و روحیات او نسبت به اتفاقات روی داده سؤالات زیادی کردم. وی نیز سعی می‌کرد که ضمن تعریف اتفاقات، از احساس خود نیز صحبت کند.

وی ادامه داد: من در دیدار با آقای رضایی عکس گریم خود را برایشان بردم و او هم با دیدن این عکس رضایت را در کلام خود جاری کرده و اظهار داشت که کار خوبی از آب در آمده است.

شیخی گفت: قبل از اینکه با آقای رضایی ملاقات کنم از طریق عکس‌ها و فیلم‌ها در دوره‌های مختلف جنگ با او آشنا بودم. اما دیدار از نزدیک و دیدن محسن رضایی امروز و مقایسه او با سال‌های جنگ، به پیدا کردن حرکات و درک احساسات کمک‌های شایانی کرد.

حامد شیخی گفت: چهره‌پردازی این فیلم بر عهده شهرام خلج و مجری آن سجاد آذرنیا است. بنابراین با توجه به کار تخصصی او باورپذیری این نقش بیشتر شده است.

وی در پایان بیان کرد: فکر می‌کنم «ایستاده در غبار» با توجه به تجربه کارگردان صاحب مقام در جشنواره شود. دلیل حضور دوباره من در این فیلم و ایفای نقش آقای محسن رضایی به دلیل تفاوت‌های موجود در دو کار بوده است. «آسمان من» و «ایستاده در غبار» از دو منظر و مقاطع زمانی متفاوت به این شخصیت پرداخته‌اند.

حامد شیخی بازیگر نقش فرمانده محسن رضایی

گفتنی است؛ حامد شیخی تجربه بازی در مجموعه‌های تلویزیونی چون: «سال‌های مشروطه»، «تبریز در مه»، «معمای شاه»، «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» و فیلم سینمایی «بادیگارد» را در کارنامه کاری خود دارد.

ارسال نظر