کد خبر: ۲۳۲۳|
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۶
حامد شیخی بازیگر «ایستاده در غبار» برای دومین بار در نقش محسن رضایی ظاهر شده است.

حامد شیخی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص نقش خود در فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» در گفتگو با خبرنگارحوزه سینماگروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛گفت: در پروژه سینمایی «ایستاده در غبار» برای دومین بار نقش محسن رضایی را ایفا می‌کنم. اولین حضور در این نقش به سریال تلویزیونی «آسمان من» بر می‌گردد.

وی افزود: در مجموعه «آسمان من» به شخصیت آقای رضایی در ارتباط با شکل‌گیری گارد امنیتی پرواز پرداخته شده است. با توجه به هواپیماربایی‌هایی که شکل گرفت، امام خمینی (ره) به آقای رضایی مسئولیت گارد امنیت پرواز را سپردند که در این سریال اتفاقات گارد امنیت پرواز را در دوره حاضر مشاهده می‌کنیم. یعنی در اوایل مجموعه شکل‌گیری و راه‌اندازی گارد امنیت و در ادامه در زمان حال وقایع مرور می‌شوند.

بازیگر «بادیگارد» اظهار داشت: من برای حضور در این فیلم سینمایی ۷ مهر امسال قرار‌داد خود را منعقد کردم.

وی بیان کرد: موضوع و داستان اصلی فیلم «ایستاده در غبار» مربوط به جنگ ایران و عراق و شخصیت احمد متوسلیان است که به دستور محسن رضایی به لبنان اعزام می‌شود. احمد متوسلیان فرمانده سپاه مریوان بوده است. به همین سبب قسمتی از کار در مریوان فیلمبرداری شده و مابقی کار که مربوط به عملیات فتح‌المبین و بیت‌المقدس هستند، در شهرک سینمایی دفاع مقدس فیلمبرداری شده است.

شیخی تصریح کرد: شکل تصویربرداری «ایستاده در غبار» به صورت نگاتیو و با دوربین سوپر ۱۶ انجام می‌شود. به همین دلیل با این روش کار، بسیار خوب می‌توان لحظات جنگ را تداعی کرد. در این فیلم از تصاویر بازسازی شده و مصاحبه‌های افرادی که بسیاری از آن‌ها در قید حیاتند به صورت نریشن استفاده می‌‌شود.

بازیگر سریال «آسمان من» عنوان کرد: تجربه حضور در چنین پروژه‌ای و ایفای نقش شخصی که جزو مقامات کشوری است، بسیار خوب بوده و از طرفی موقعیت خطیر و حساسی است. با توجه به همین مقایسه‌ای که بین چهره، حرکات، نحوه ایفای نقش و شخصیت اصلی به وجود می‌آید کار سخت می‌شود اما همین سختی را هم خیلی دوست دارم.

وی ادامه داد: برای نزدیکی و قابل باور‌ بودن این شخصیت از نزدیکان آقای رضایی درمورد خصوصیاتشان تحقیقاتی کرده‌ و از خاطرات او پرس‌و‌جو کرده‌ام. قرار بود زودتر از این زمانی که آقای محسن رضایی را ملاقات کردم، به دیدن او بروم اما با شهادت سردار همدانی این قرار ملاقات به تعویق افتاد.

وی افزود: هنگام دیدار آقای رضایی از رویارویی‌های وی با متوسلیان در برهه‌های مختلف، که در فیلم نیز دیده می‌شود صحبت کردیم. من بیشتر سعی کردم که جویای حس و حال درونی محسن رضایی در موقعیت‌های مختلف شوم. چرا که معتقدم دانستن این حس و حال به اجرای آن‌ها و نشان دادن آن کمک فراوانی می‌کند.

بازیگر سریال «سال های مشروطه» عنوان کرد: از احساسات آقای رضایی در لحظات جنگ و روحیات او نسبت به اتفاقات روی داده سؤالات زیادی کردم. وی نیز سعی می‌کرد که ضمن تعریف اتفاقات، از احساس خود نیز صحبت کند.

وی ادامه داد: من در دیدار با آقای رضایی عکس گریم خود را برایشان بردم و او هم با دیدن این عکس رضایت را در کلام خود جاری کرده و اظهار داشت که کار خوبی از آب در آمده است.

شیخی گفت: قبل از اینکه با آقای رضایی ملاقات کنم از طریق عکس‌ها و فیلم‌ها در دوره‌های مختلف جنگ با او آشنا بودم. اما دیدار از نزدیک و دیدن محسن رضایی امروز و مقایسه او با سال‌های جنگ، به پیدا کردن حرکات و درک احساسات کمک‌های شایانی کرد.

حامد شیخی گفت: چهره‌پردازی این فیلم بر عهده شهرام خلج و مجری آن سجاد آذرنیا است. بنابراین با توجه به کار تخصصی او باورپذیری این نقش بیشتر شده است.

وی در پایان بیان کرد: فکر می‌کنم «ایستاده در غبار» با توجه به تجربه کارگردان صاحب مقام در جشنواره شود. دلیل حضور دوباره من در این فیلم و ایفای نقش آقای محسن رضایی به دلیل تفاوت‌های موجود در دو کار بوده است. «آسمان من» و «ایستاده در غبار» از دو منظر و مقاطع زمانی متفاوت به این شخصیت پرداخته‌اند.

گفتنی است؛ حامد شیخی تجربه بازی در مجموعه‌های تلویزیونی چون: «سال‌های مشروطه»، «تبریز در مه»، «معمای شاه»، «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» و فیلم سینمایی «بادیگارد» را در کارنامه کاری خود دارد.

لازم به ذکر است این فیلم سینمایی به نویسندگی و کارگردانی محمد حسین مهدویان و با حمایت موسسه فرهنگی رسانه‌ای اوج و به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله ولی‌نژاد تولید می‌شود. کارگردان این فیلم سینمایی پیش از این مستند «آخرین روزهای زمستان» را در کارنامه هنری خود داشته است.

ارسال نظر