دکتر رضایی در جمع طلاب اهل سنت بندرعباس:
کد خبر: ۲۳۳|
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۹
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر اقتصاد ما اسلامی می‌شد دیگر امکان تحریم اقتصادی ایران وجود نداشت و حتی یک فقیر و بیکار در کشور نداشتیم.
مشکل تحریم ایران با اقتصاد اسلامی حل می‌شود

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع طلاب مدرسه علوم اسلامی اهل سنت بندرعباس با بیان اینکه خداوند متعال رسالت بزرگی را برای مسلمانان تعیین کرده است، اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم فرموده دین اسلام را به عنوان الگوی تمام بشریت قرار داده است و مسلمانان نیز ماموریت دارند تا با عمل و گفتار خود به الگویی برای مردم دنیا تبدیل شده و اسلام را ترویج دهند.

وی ادامه داد: ما برای الگو شدن در دنیا باید رسول گرامی اسلام و این دین مبین را به درستی بشناسیم و نسبت به آن علم و معرفت پیدا کنیم و سپس برای ترویج دین اسلام تلاش کنیم.

دبیر مجمع تشخصی مصلحت نظام با انتقاد از فاصله بسیار زندگی، اخلاق و اقتصاد جامعه با مبانی و دستورات دین اسلام، بیان داشت: ما با ایجاد نظامی جمهوری اسلامی ایران و دفاع از کشور به خوبی توانسته‌ایم اسلام را در سیاست، دفاع و امنیت خود وارد کنیم اما متاسفانه اقتصاد و زندگی امروز ما با زندگی و اقتصاد اسلامی فاصله بسیاری دارد که اگر این امر صورت گیرد، شاهد معجزات بزرگی در زندگی خود خواهیم بود.

رضایی در ادامه تصریح کرد: وارد شدن مبانی اسلام به عرصه‌های دفاعی و امنیتی کشورمان موجب شده در عرصه سیاسی و امنیتی در میان 10 کشور برتر دنیا قرار بگیریم و هیچ کشوری توان مقابله با ایران را نداشته باشد و این موفقیت‌ها به حدی گسترده بوده که موشک‌های فجر پنج حتی موجب عقب نشینی اسرائیلی‌ها از غزه شده است.

وی خواستار اسلامی شدن اقتصاد و زندگی مردم شد و افزود: ما نیروهای انقلابی معتقدیم اگر اسلام وارد زندگی و اقتصاد مردم کشور شود شاهد درخشش بزرگی در تمام این عرصه‌ها خواهیم بود و اگر اقتصاد ما اسلامی می‌شد دیگر امکان تحریم اقتصادی ایران وجود نداشت و حتی یک فقیر و بیکار نیز در کشور نداشتیم.

دبیر مجمع تشخصی مصلحت نظام اضافه کرد: با ظهور اسلام در سرزمینی همچون عربستان که هیچ گونه تمدنی در آن وجود نداشت، مسلمانان توانستند بر امپراطوری‌های بزرگ ایران و روم غلبه کنند که این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که می‌توانیم با اتکا به اسلام به خوبی کشور خود را آباد و پیشرفته کنیم.

رضایی همچنین بر دوری مسلمانان از اختلافات تأکید کرد و اظهار داشت: اگر به درستی اسلام را وارد عرصه زندگی و اخلاق خود می‌کردیم دیگر امروز شاهد اختلافات میان مسلمانان نبودیم و بی اخلاقی‌ها میان دولتمردان و در جامعه وجود نداشت.

وی خاطرنشان کرد: ما هم اکنون نیمی از راه را در جمهوری اسلامی ایران به خوبی پیموده‌ایم‌ و نیمی دیگر از راه باقیمانده و علت حضور بنده در انتخابات نیز وجود همین دغدغه‌ها بوده است.

دبیر مجمع تشخصی مصلحت نظام در ادامه گفت: وجود گرانی یک واقعیت تلخ در جامعه است که مردم را عاجز و با مشکل مواجه کرده است اما بنده به آینده امیدوارم و معتقدم طی سال‌های آینده شاهد درخشش اقتصادی در کشور خواهیم بود.

رضایی بار دیگر با تاکید بر لزوم وجود اتحاد میان مسلمانان، بیان داشت: متاسفانه بدخواهان و افراط گرایانی هستند که می‌خواهند میان مسلمانان تفرقه ایجاد کند و آمریکا و صهیونیست‌ها به دنبال تضعیف مسلمانان با ایجاد تفرقه هستند اما مسلمانان باید با وحدت خود مقابل این تفرقه انگیزی‌ها بایستند.

ارسال نظر