یادداشت سرلشکر محسن رضایی به مناسبت جنایت عربستان در به شهادت رساندن شیخ نمر
کد خبر: ۲۵۸۹|
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۴
تعداد نظرات: ۴ نظر
چه کسی باید به داد سرزمین وحی برسد؟ حکام عربستان، بسیاری از دولتمردان جهان اسلام را با پول‌های نفتی خریده‌اند و سکوت و یا همراهی آنان با حکام آل سعود، حاکی از مسائل پشت پرده فراوان است. اگر امروز فکری نشود، قطعاً فردا دیر است. در چنین شرایطی، خون بجای نفت، منطقه را پُر می‌کند.
از ابتدای روی کار آمدن تیم حکومتی جدید در عربستان، جنایات عظیمی در سرزمین وحی، صورت گرفته که دل هر مسلمانی را بدرد می‌آورد. حملات بی‌رحمانه به مردم یمن و کشتن هزاران زن و مرد و کودک و آواره کردن میلیون‌ها مسلمان یمنی، نسل‌کشی بی‌سابقه‌ای را رقم‌زده است.

حادثه مشکوک منا که قریب هفت هزار نفر از مسلمانان جهان در کنار خانه امن الهی در خاک و خون غلتیدند، چهره جدیدی از حاکمان عربستان سعودی را به نمایش گذاشت.
حمایت‌های آشکار و پنهان از تروریست‌های سوریه و عراق و جنایاتی که در اقصی نقاط عالم به نام اسلام، انجام می‌شود، چهره انسانیِ اسلام و چهره عادلانه بیداری اسلامی را مخدوش کرده است.
پیام تبریک به قاتلان شیخ زکزاکی در نیجریه، بهت جهان اسلام را در پی داشت. امروزه که حاکمان وحشی، عالم مظلوم و مجاهد فی سبیل ا...، شیخ نمر را به شهادت رساندند، مشخص شد که نوعی جنون از همان نوعی که صدام و هیتلر و موسولینی را در برگرفته بود، وجود حاکمان آل سعود را فراگرفته است و به تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری،« بدون تردید، خون به‌ناحق ریخته این شهید مظلوم، به‌سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی، گریبانِ سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت».

چه کسی باید به داد سرزمین وحی برسد؟ حکام عربستان، بسیاری از دولتمردان جهان اسلام را با پول‌های نفتی خریده‌اند و سکوت و یا همراهی آنان با حکام آل سعود، حاکی از مسائل پشت پرده فراوان است. اگر امروز فکری نشود، قطعاً فردا دیر است. در چنین شرایطی، خون بجای نفت، منطقه را پُر می‌کند.
به نظر می‌رسد امروزه این دیوانه‌های تازه به دوران رسیده ، جز با فریاد یک‌صدای علما و نخبگان جهان اسلام، به‌جای خود نخواهند نشست.

امام در وصیت‌نامه‌شان فرمودند:
«و می‌بینیم كه ملك فهد هرسال مقدار زیادی از ثروت‌های بی‌پایان مردم را صرف طبع قرآن كریم و محال تبلیغات مذهب ضد قرآنی می‌کند و وهابیت، این مذهب سراپا بی‌اساس و خرافاتی را ترویج می‌کند؛ و مردم و ملت‌های غافل را سوق به‌سوی ابرقدرت‌ها می‌دهد و از اسلام عزیز و قرآن كریم برای هدم اسلام و قرآن بهره‌برداری می‌کند.»(صحیفه امام خمینی (ره)، جلد 21، ص: 396)

یا درجایی دیگر می‌فرماید:
«و لازم است در نوحه‌ها و اشعار مرثیه و اشعار ثنای از ائمه حق ـ علیهم سلام‌الله ـ‌ به‌طور کوبنده فجایع و ستمگری‌های ستمگران هر عصر و مصر یادآوری شود؛ و در این عصر که عصر مظلومیت جهان اسلام به دست آمریکا و شوروی و سایر وابستگان به آنان و از آن ‌جمله آل سعود، این خائنین به ‌حرم بزرگ الهی _ لعنه‌الله و ملائکته و رسله علیهم ـ است به‌طور کوبنده یادآوری و لعن و نفرین شود.»(صحیفه امام خمینی (ره)، جلد 21، ص: 400)

در دهه دوم انقلاب اسلامی، نباید دولتمردان ما بدون حل‌وفصل مسائل اساسی با عربستان، شتاب‌زده عمل می‌کردند، طبیعی است که علائم غلطی که دیروز به عربستان داده شد، موجب شد تاوان آن را امروز بپردازیم.
در تمامی این دوران، دولت سعودی علیه جزایر سه‌گانه ایرانی بیانیه داده و در موضوع نفت و اوپک راه دیگری در پیش‌گرفته است  . عربستان طي چهار سال اخير با پايين نگه داشتن قبمت نفت حداقل پنجاه ميليارد دلار به ايران خسارت وارد كرده است .  نيروهاي امنيتي گفته اند كه تکفیری‌ها ي تروريست در مکاتب و مساجد وهابیِ آل سعود در سراسر دنیا، تربیت‌شده‌اند. کتب و مربیان انحرافی که طی پنجاه سال در مکتب آل سعود پرورش‌یافته‌اند، در مدارس آن‌ها فعال و با پول دولت سعودی، هزاران جوان منحرف را تربیت‌کرده و امروزه به قتل و جنایت و خونریزی در سراسر جهان پرداخته‌اند.

حقیر، به‌عنوان سربازی از جبهه اسلام، خاضعانه از علمای اسلام، نخبگان و روشنفکران کشورهای اسلامی، استدعا دارم که بداد اسلام برسند. اگر امروز برای کنترل و بیرون کردن این گروه از اریکه قدرت در عربستان چاره‌ای اندیشیده نشود، بی‌تردید سرزمین وحی به کانونی از آدم کشی و قتل و جنایت تبدیل خواهد شد؛ و قطعاً فردا دیر خواهد بود.

سرلشکر پاسدار محسن رضایی
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
ارسال نظر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بهنام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
0
1
امروز همه باید آماده برای دفاع از اسلام باشیم و از چند دستگی و مخالفت با همدیگر دست بر داریم و یک هدف واحد رو پیشه کنیم .و جهت خودمان را کامل و واضح مشخص کنیم به قول گفتنی یا رومی رومی یا زنگی زنگی.
از تمام زحمات سردار رضایی تشکر میکنم وآرزوی موفقیت دارم .امید وارم که سربازی باشم کنار سردار.
بهزادفرح بخش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
0
0
دولت بچه گانه آل سعود بایدبدست حزب اله تنبیه شود
آرمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
0
0
من خیلی از جنگ وحشت دارم. مادرم و پدرم همیشه از خاطرات خرمشهر میگویند و اینکه چگونه ناگهان جنگ شروع شد.
من از جنگ میترسم. نه چون زندگی را دوست دارم چون دیدن مرگ نزدیکانم سخت است. ولی بعضی وقت ها مثل صد بار دیگر که در تاریخ ایران تکرار شده. پدران پسران جوان را باید دفن کنند تا تمدن جاری بماند.
من از جنگ میترسم. ولی گاهی ترس نشان ترسو بودن نیست. همه میترسند. شجاع کسی است که در مسیر ترس قدم بردارد. نمیخواهم کسی کاری کند که حتی یک ایرانی خاطرات تلخ را به یاد آورد
من از جنگ میترسم. ولی گاهی ترس توجیه فرار نیست.
من از روز اول تاریخم آموختم که با یک کمان هم میتوان دشمن را به خاک سیاه نشاند.
من از جنگ میترسم. چون کشته شدن بندگان خدا ترس ناک است. اما گاهی راهی جز آن نمیماند. گاهی میآیند تا با تو بجنگند. یا باید بروی یا بمانی تا بروند.
من نمیدانم با شروع جنگ چه کار خواهم کرد. ولی به احتمال زیاد اجازه نخواهم داد که کسی به راحتی زیبا های من را نابود کند. زیباهایی که نامشان تبریز و اصفهان است. زیباهایی که نامشان تهران و مشهد و یزد است. زیباهایی که مادر و خواهر من هستند.
من از جنگ میترسم. ولی ترس روزمرگی انسان امروز شده.