کد خبر: ۲۵۹۱|
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
محسن رضایی در یادداشتی نوشت در دهه دوم انقلاب اسلامی، نباید دولتمردان ما بدون حل‌وفصل مسائل اساسی با عربستان، شتاب‌زده عمل می‌کردند، طبیعی است که علائم غلطی که دیروز به عربستان داده شد، موجب شد تاوان آن را امروز بپردازیم.
به گزارش فارس، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسبت جنایت عربستان در به شهادت رساندن شیخ نمر یادداشتی نوشت که مشروح آن در ادامه آمده است: 
 
از ابتدای روی کار آمدن تیم حکومتی جدید در عربستان، جنایات عظیمی در سرزمین وحی، صورت گرفته که دل هر مسلمانی را بدرد می‌آورد. حملات بی‌رحمانه به مردم یمن و کشتن هزاران زن و مرد و کودک و آواره کردن میلیون‌ها مسلمان یمنی، نسل‌کشی بی‌سابقه‌ای را رقم‌زده است. 

حادثه مشکوک منا که قریب هفت هزار نفر از مسلمانان جهان در کنار خانه امن الهی در خاک و خون غلتیدند، چهره جدیدی از حاکمان عربستان سعودی را به نمایش گذاشت. 

حمایت‌های آشکار و پنهان از تروریست‌های سوریه و عراق و جنایاتی که در اقصی نقاط عالم به نام اسلام، انجام می‌شود، چهره انسانیِ اسلام و چهره عادلانه بیداری اسلامی را مخدوش کرده است. 
 
پیام تبریک به قاتلان شیخ زکزاکی در نیجریه، بهت جهان اسلام را در پی داشت. امروزه که حاکمان وحشی، عالم مظلوم و مجاهد فی سبیل ا...، شیخ نمر را به شهادت رساندند، مشخص شد که نوعی جنون از همان نوعی که صدام و هیتلر و موسولینی را در برگرفته بود، وجود حاکمان آل سعود را فراگرفته است و به تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری،« بدون تردید، خون به‌ناحق ریخته این شهید مظلوم، به‌سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی، گریبانِ سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت». 
 
چه کسی باید به داد سرزمین وحی برسد؟ حکام عربستان، بسیاری از دولتمردان جهان اسلام را با پول‌های نفتی خریده‌اند و سکوت و یا همراهی آنان با حکام آل سعود، حاکی از مسائل پشت پرده فراوان است. اگر امروز فکری نشود، قطعاً فردا دیر است. در چنین شرایطی، خون بجای نفت، منطقه را پُر می‌کند. 

به نظر می‌رسد امروزه این دیوانه‌های تازه به دوران رسیده، جز با فریاد یک‌صدای علما و نخبگان جهان اسلام، به‌جای خود نخواهند نشست. 
 
امام در وصیت‌نامه‌شان فرمودند: «و می‌بینیم که ملک فهد هرسال مقدار زیادی از ثروت‌های بی‌پایان مردم را صرف طبع قرآن کریم و محال تبلیغات مذهب ضدقرآنی می‌کند و وهابیت، این مذهب سراپا بی‌اساس و خرافاتی را ترویج می‌کند؛ و مردم و ملت‌های غافل را سوق به‌سوی ابرقدرت‌ها می‌دهد و از اسلام عزیز و قرآن کریم برای هدم اسلام و قرآن بهره‌برداری می‌کند.»(صحیفه امام خمینی (ره)، جلد 21، ص: 396) 
 
یا درجایی دیگر می‌فرماید: «و لازم است در نوحه‌ها و اشعار مرثیه و اشعار ثنای از ائمه حق ـ علیهم سلام‌الله ـ‌ به‌طور کوبنده فجایع و ستمگری‌های ستمگران هر عصر و مصر یادآوری شود؛ و در این عصر که عصر مظلومیت جهان اسلام به دست آمریکا و شوروی و سایر وابستگان به آنان و از آن ‌جمله آل سعود، این خائنین به ‌حرم بزرگ الهی _ لعنه‌الله و ملائکته و رسله علیهم ـ است به‌طور کوبنده یادآوری و لعن و نفرین شود.»(صحیفه امام خمینی (ره)، جلد 21، ص: 400)
 
در دهه دوم انقلاب اسلامی، نباید دولتمردان ما بدون حل‌وفصل مسائل اساسی با عربستان، شتاب‌زده عمل می‌کردند، طبیعی است که علائم غلطی که دیروز به عربستان داده شد، موجب شد تاوان آن را امروز بپردازیم. 
 
در تمامی این دوران، دولت سعودی علیه جزایر سه‌گانه ایرانی بیانیه داده و در موضوع نفت و اوپک راه دیگری در پیش‌گرفته است و تکفیری‌ها در مکاتب و مساجد وهابیِ آل سعود در سراسر دنیا، تربیت‌شده‌اند. کتب و مربیان انحرافی که طی پنجاه سال در مکتب آل سعود پرورش‌یافته‌اند، در مدارس آن‌ها فعال و با پول دولت سعودی، هزاران جوان منحرف را تربیت‌کرده و امروزه به قتل و جنایت و خونریزی در سراسر جهان پرداخته‌اند. 

حقیر، به‌عنوان سربازی از جبهه اسلام، خاضعانه از علمای اسلام، نخبگان و روشنفکران کشورهای اسلامی، استدعا دارم که بداد اسلام برسند. اگر امروز برای کنترل و بیرون کردن این گروه از اریکه قدرت در عربستان چاره‌ای اندیشیده نشود، بی‌تردید سرزمین وحی به کانونی از آدم کشی و قتل و جنایت تبدیل خواهد شد؛ و قطعاً فردا دیر خواهد بود. 
 
سرلشکر پاسدار ، محسن رضایی 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

محسن رضایی مطرح کرد؛ گستاخی‌عربستان نتیجه دهه‌دوم‌ انقلاب (فارس)
ارسال نظر