دکتر رضایی در جمع دانشجویان بوشهری:
کد خبر: ۲۶۵|
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۵۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، آگاهی و آزادی را اساس پیشرفت ایران در آینده دانست و گفت: اقتصاد کشور را در سرازیری رها کرده‌اند و راننده آن هم با بقیه دست به یقه شده است.
آگاهی و آزادی؛ اساس پیشرفت ایران/ ماشین اقتصاد کشور رها شده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد عالی شهر بوشهر، اظهار داشت: این ماشین اقتصادی که در سرازیری رها شده و راننده آن هم از ماشین پیاده و با دیگران دست به یقه شده در شان ملت ایران نیست.
وی با بیان اینکه آگاهی و آزادی اساس پیشرفت ایران در آینده است، افزود: برای رقابت با کشورها باید کاری کنیم که رقابت‌پذیری در بین جوانان و ملت ما شکل بگیرد.
رضایی با بیان اینکه نیازمند آسیب‌شناسی در افق چشم انداز 20 سال هستیم، گفت: باید برخی مسائل که در آن قدرتمند هستیم را حفظ کرده و برخی عقب‌ماندگی‌ها در ابعاد مختلف را جبران کنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: اقتصاد کشور آنقدر آسیب‌پذیر هست که از سوی دشمن تحریم شده، بنابراین باید بدون افراط و تفریط و زیرپاگذاشتن اصول و توجیه کاری، مشکلات را آسیب‌ شناسی کرده و خود را برای جهش در آینده آماده کنیم.
وی تاکید کرد: تحریم‌ها علیه کشور ظالمانه بوده اما این ظلم را می‌توانیم به نعمت تبدیل کنیم و این مطلب را با  مطالعه و آگاهی عرض می‌کنم و اگر مدت‌ها قبل این شرایط فعلی اقتصاد کشور را پیش‌بینی نمی‌کردم الان نمی‌گفتم که تحریم‌ها را می‌توانیم به نعمت تبدیل کنیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: استفاده از تحریم‌ها برای تبدیل شدن به نعمت شرایطی دارد اول اینکه صداقت باید به کشور برگردد، از عوام فریبی دست برداشته و شعار ندهیم و به جوانان تکیه کرده و باور کنیم که جوانان فرشتگان ملت ایران هستند.
سند چشم‌انداز ایران 1404 مهم‌ترین سند مکتوب بعد از قانون اساسی
رضایی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: سند چشم انداز ایران 1404 مهمترین سند مکتوب بعد از قانون اساسی است و 12 سال پیش ابلاغ شده و از سال 84 تا سال 1404 ادامه دارد.
دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام خاطرنشان کرد: هر ملتی برای پیشرفت خود به دو بال سیاست و اقتصاد نیاز دارد و برای پرواز باید از هر دو بال استفاده کنیم اگر یک بال ضعیف و دیگری قوی باشد کشور اوج نمی‌گیرد.
وی گفت: در بررسی‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام به ضعفی در نظام جمهوری اسلامی پی بردیم و آن ضعف در بال اقتصاد و زندگی بود که منجر به بیکاری و گرانی می‌شود و برنامه پنج ساله چهارم و پنجم توسعه در راستای تحقق کمک به بال اقتصاد و زندگی است.
رضایی اظهار داشت: بر اساس سند چشم‌انداز ایران 1404 افقی روشن شده که همه باید به سمت آن حرکت کنیم تا به ایران مطلوب در سال 1404 برسیم.
کارنامه دولت‌های ایران زیر متوسط است
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سرعت حرکت به سمت سند چشم‌انداز ایران 1404 گفت: کارنامه دولت‌های ایران برای رسیدن به این مقصد زیر متوسط است و در مورد نیازمندی‌ها و کارهایی که انجام می‌دهیم عقب ماندگی داریم.
وی افزود: برای جبران این عقب ماندگی دانشجویان و دانشگاهیان باید کمک کنند، اگر بخواهیم به ایران 1404 برسیم باید عقب ماندگی‌ها را از طریق پیشرفت جبران کنیم و راه این جبران عقب ماندگی ورود به عرصه رقابت است.
رضایی تصریح کرد: به دلیل اینکه قدرت رقابت نداریم کالاهای چین بازار ما را قبضه کرده‌اند و به همین دلیل برای حضور در عرصه رقابت باید زمینه‌های لازم برای رقابت را فراهم کنیم.
وی بیان داشت: رقابت نیازمند آگاهی و تلاش است و برای آگاهی و تلاش نیازمند آزادی هستیم اگر آزادی، تلاش و آگاهی نباشد رقابت شکل نمی‌گیرد و عقب می‌مانیم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در سه شاخص آزادی، آگاهی و تلاش ضعف داریم و با این وجود کارها به نحو مطلوب انجام نمی‌شود و اکنون در مقابل حوادث به جای اینکه این حوادث را کنترل کنیم با دست خودمان آسیب را بیشتر می‌کنیم.
قوای سه‌گانه ظرفیت‌های عملی کشور را جدی‌تر بگیرند
رضایی خاطرنشان کرد: از آزادی‌های خوب استفاده نمی‌کنیم بعد آن را محدود می‌کنیم باید از آزادی‌ها خوب استفاده کنیم تا کاهش نیابد و در این مسیر آگاهی علمی و عملی نیاز داریم.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر دولت، مجلس و قوه قضائیه این مسئله را جدی بگیرند که ظرفیت علمی خوبی در کشور داریم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.
وی افزود: مسئولان استان بوشهر چه مشکلی از استان را با دانشگاه‌ها مطرح کرده‌اند تا دانشگاه راه‌حلی به آن‌ها بدهند؟ از سرمایه علمی کشور یعنی دانشگاه‌ها استفاده نمی‌کنیم و با این کار دانش علمی منتقل نمی‌شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید از ظرفیت بالای دانشگاه برای اداره کشور استفاده بیشتری شود.
،
ارسال نظر