کد خبر: ۲۷۲۸|
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی روز گذشته خود به سفر یکی از عوامل سازمان سیا به ایران در ماه‌های گذشته در قالب یک هیئت دانشگاهی خبر داد.
به گزارش تسنیم، سرلشکر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در چهارمین همایش سراسری علوم و مهندسی دفاعی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که روز سه‌شنبه برگزار شد به یکی از عوامل سازمان جاسوسی آمریکا اشاره کرد که در ماه‌های گذشته به تهران آمده است و گفت: اخیراً یکی از عوامل سازمان CIA که مسئول نفوذ در ایران شده که در آینده اسناد زیادی را از وی افشا خواهیم کرد، خردادماه به تهران آمده و از تمام دانشگاه‌ها بازدید کرده است. ایشان اولین کسی است که در فضای باز شوروی به آنجا رفت و بعد از برجام نیز به ایران آمده است.
رضایی اشاره به نام این عامل سازمان سیا نکرد اما پایگاه شبکه خبری بی‌بی‌سی در خردادماه به سفر این هیئت دانشگاهی به‌سرپرستی گودمن به ایران اشاره کرد و بی‌بی‌سی نیز دیروز در گزارش کاملی در این باره به سوابق گودمن اشاره کرده است.
بی‌بی‌سی در مطلبی در تاریخ ۲۳ ژوئن ۲۰۱۵ (۲ تیر) در مطلبی با عنوان "دانشگاه‌های آمریکا در سفری نمادین به تهران" به سفر یک هیئت بزرگ آکادمیک از آمریکا به ایران به‌سرپرستی دکتر "آلن گودمن" اشاره کرد.
در مطلبی که مؤسسه آموزش بین‌الملل درباره گودمن آورده علاوه بر سوابق دانشگاهی وی نوشته است: دکتر گودمن هماهنگ کننده گزارش‌دهی مدیر اطلاعات مرکزی به ریاست جمهوری در دولت"جیمی کارتر" بوده است.
بی‌بی‌سی همچنین نوشت ۲۸ خرداد امسال مؤسسه آموزش بین‌المللی خبر داد که این مؤسسه سرپرستی گروهی از "نمایندگان ارشد آموزش عالی آمریکا" را در سفری به ایران به‌عهده داشته است.
این سفر یک هفته پیش از انتشار این بیانیه انجام شده و زمینه آن "گسترش گفتگوهای آموزشی و علمی" و افزایش "همکاری‌های دانشگاهی" دو کشور عنوان شده بود.
سرپرست گروه دکتر آلن گودمن، رئیس مؤسسه آموزش بین‌المللی (IIE) بود که همراه دو نفر دیگر از اعضای این مؤسسه و ۵ نفر از ۵ دانشگاه آمریکا به ایران سفر کرد.

منظور محسن رضایی از عامل سازمان سیا کیست؟ (الف)

این گروه از ۱۱ دانشگاه و ۲ مؤسسه تحقیقاتی ایران در تهران، اصفهان و شیراز دیدن کردند.
این در حالی بود که در اول تیرماه پایگاه سازمان صدا و سیما در مطلبی به سکوت خبری در این زمینه اشاره کرد و نوشت: پایگاه اینترنتی مرکز توسعه بین المللی دانشگاه ایالتی بال آمریکا اعلام کرد هیئتی از نمایندگان آموزش عالی آمریکا در روزهای ششم تا دوازدهم ژوئن (۱۶ تا ۲۲ خرداد) از ایران دیدن کردند.منبع: الف
ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
صمد احمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
0
0
خیلی داریمت محسن جان بازمانده ویادگارا سرداران شهید استوار بمان