کد خبر: ۲۷۶۴|
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۱
محسن رضایی در یادداشتی با اشاره به نقش بی‌بدیل حاج احمد آقا را در فرازهای گوناگون انقلاب تاکید کرد: مرحوم حاج احمد آقا پس از رحلت پدر نیز با خلوص تمام به یاری خلف صالح امام شتافت.
به گزارش خبرگزاری مهر، محسن رضایی در سالگرد مرحوم سید احمد خمینی، یادگار گرامی حضرت امام (ره) دلنوشته ای را در سوگ ایشان منتشر کرد. در بخشی از این یادداشت آمده است: مرحوم حاج احمد آقا پس از رحلت پدر با خلوص تمام به یاری خلف صالح امام شتافت و اطاعت محض خود، از ایشان را اعلام نمود.

متن کامل این یادداشت به این شرح است:

حاج احمد آقا فرزند امام، باوجود شایستگی‌های فراوان در ايفاي ریاست‌های گوناگون، هم وفاداري به امام را در حد اعلا به نمايش گذاشت و هم در جایگاه یک مشاور توانمند و امین، از بروز چند فتنه داخلي جلوگيري كرد، علاوه بر این، به‌عنوان يك دستيار كارآمد، تدابير امام در خصوص دفاع مقدس را مجدانه به صحنه نبرد، منتقل می‌نمود. ارتباط امام و فرماندهان را برقرار می‌کرد؛ و بارها دست ما را در دفاع مقدس گرفت.  او مانند يك شمع در كنار امام می‌سوخت و چیزی از دنيا طلب نكرد.

احمد آقا پس از رحلت پدر با خلوص تمام به یاری خلف صالح امام شتافت و اطاعت محض خود، از ایشان را اعلام و تصریح کرد: «ما همان‌گونه که از امام، تبعیت می‌کردیم، پیروی از جانشین امام را وظیفه شرعی خود می‌دانیم » و حقاً تا پایان عمر بر این میثاق، پای فشرد.

حاج احمد آقا، بر حفظ ارزش‌های انقلاب، به‌ویژه استکبارستیزی، همت گماشت و این مهم، بیانگر شخصیت انقلابی اوست که در سخنرانی‌ها و موضع‌گیری‌هایش هویداست.

امروز نيز فرزندان آن انقلابی مخلص، ميراث بزرگ امام يعني ولایت‌فقیه را پاس می‌دارند و مطمئناً لحظه‌ای در این مهم، تردید نخواهند کرد.

این‌جانب در خاطراتم كه در حال انتشار است، نقش بی‌بدیل حاج احمد آقا را در فرازهای گوناگون انقلاب و دفاع مقدس توضیح داده‌ام. در سالگرد ارتحال آن فقید سعید، همراه با ملت وفادار ايران یاد او را گرامی می‌داریم."


ارسال نظر