دکتر رضایی در جمع اصحاب رسانه در اردبیل:
کد خبر: ۲۷۷|
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل گفت: جریانات انحرافی جدیدی در کشور در حال تولد و زایش است که باید مراقبت کرد تا این جریانات به کنترل در‌آمده و ضایعات آن کمتر باشد.
تولد جریانات انحرافی جدید /اردبیل را باید پایتخت تمدن ایران معرفی کرد

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از فارس، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار داشت: جریان انحرافی اولین بار نیست که در کشور شکل گرفته و فعالیت می‌کند بلکه این جریان از ابتدای انقلاب به اشکال مختلف نمود پیدا کرده ولی در حال حاضر یک جریان انحرافی برجسته شده که همه نیز آن را می‌شناسند.

 

برجستگی دولت احمدی‌نژاد حضور در بین ملت است

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص نقاط ضعف و قوت دولت احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: مهمترین ضعف دولت احمدی‌نژاد اداره ضعیف حوزه اقتصادی کشور است که باید با تدبیر بیشتر آسیب‌های این ضعف برطرف شده و به حداقل برسد.

رضایی مهمترین برجستگی دولت احمدی‌نژاد را نیز حضور این دولت در بین آحاد مردم و احترام به اقشار مختلف جامعه اعلام کرد و یادآور شد: این حضور سبب شده تا موجی از همراهی و همدلی مردم با دولت را شاهد باشیم.

 

اصلاح‌طلبان نباید حضور کم‌رنگی در انتخابات آینده داشته باشند

رضایی در ادامه سخنان خود در خصوص جبهه‌بندی و آرایش انتخابات سال 92 نیز گفت: رفتار انتخاباتی در سال آینده شبیه سال 84 خواهد بود اما با این تفاوت که مردم الگوی جدید انتخاباتی را در راستای رفع فشارها و تهدیدهای اقتصادی و تحریم‌ها انتخاب خواهند کرد.

وی عنوان کرد: باید منتظر ماند و دید آرایش انتخاباتی به چه صورت در‌می‌آید اما آنچه که مشخص است اینکه اصلاح‌طلبان باید به صورت جدی وارد انتخابات شوند و به مصلحت نیست که جریانات دوستدار نظام و انقلاب حضورشان در انتخابات آینده کم‌رنگ شود.

فرمانده دوران دفاع مقدس بیان داشت: بنده تنها یک دوره در انتخابات شرکت کرده‌ام و دلیل شکستم نیز فرصت اندک برای تبلیغات آن ایام انتخابات بود که حتی نتوانستم به استان‌های مختلف سفر کنم.

رضایی افزود: برخی عوامل و فضاسازی‌ها علیه بنده نیز در انتخابات سال 88 بی‌تاثیر نبوده چرا که عده‌ای دستاوردها و زحمات بنده و دوستانم را به نام خود مصادره کردند و با ایجاد فضای نظامی علیه بنده سعی کردند خدمات سیاسی بنده و تلاش‌هایم را در این عرصه نادیده بگیرند و به همین دلیل مصمم هستم در انتخابات پیش‌رو در صورت حضور قوی و جدی حاضر باشم.

 

دولت امارات در تحقیقات مرگ فرزندم همکاری نمی‌کند

وی در خصوص تحقیقات انجام شده در مورد مرگ فرزندش تصریح کرد: تحقیقات همچنان ادامه دارد ولی دولت امارات همکاری لازم را در این پرونده ندارد و اسناد و مدارک را تحویل نداده و به همین دلیل مشکوکیت در این پرونده افزایش یافته است.

 

در کابینه آینده از سه کار‌آفرین باید بهره برد

رضایی ادامه داد: مهمترین مسئله‌ای که در سال‌های آینده دولت باید به حل آن اقدام کند مشکلات اقتصادی و معیشتی است که قطعاً در این زمینه سعی خواهیم کرد در کنار حل مشکل تحریم‌های اقتصادی نیز به حداقل رسیده و آثار آن تا حد ممکن از بین برود.

رضایی ابراز داشت: در هر انتخابات شرایط جامعه با دوره‌های گذشته متفاوت است و قطعاً انتخاب مردم نیز متناسب با مشکلات و شرایط جامعه خواهد بود و هر کس در انتخابات آینده با مردم در حل مشکلات اقتصادی و برطرف کردن معضلات تحریم رو راست باشد رای لازم را می‌آورد.

وی تاکید کرد: در صورت حضور در انتخابات و خدمتگزاری به مردم از نیروهای متخصص استفاده خواهم کرد به طوری که در دولت آینده سه کار‌آفرین که در اشتغال و کار‌آفرینی مهارت داشته باشند به کار می‌گیرم تا دغدغه‌ها و مشکلات در این زمینه برطرف شود.

دبیر مجمع تشحیص مصلت نظام ادامه داد: ملت ما با حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن نه تنها، نه بزرگ به خواسته دشمن دادند بلکه به مسئولان نیز اعلام کردند که هرگز به آنها اخت اخوت ندارند و هر کس پا فراتر از اصول و ارزش‌های انقلاب و مسیر ولایت بردارد او را تنبیه می‌کنند.

یادگار دوران دفاع مقدس تصریح کرد: مردم ما اعلام کردند که فشارها و سختی تورم و گرانی را تحمل می‌کنند اما اجازه نمی‌دهند مبانی اصلی این انقلاب ذره‌ای متضرر شود و از سوی دیگر به گروه 1+5 اعلام کردند که در مذاکره با ایران صداقت را فدای هیچ منفعت‌طلبی نکنند.

رضایی خاطر نشان کرد: هر چند مطمئن هستیم که با یک راهپیمایی و یا چند راهپیمایی این دشمنان عنود ادب نمی‌شوند اما ما می‌دانیم چطور آنها را ادب کنیم تا در برابر این ملت خاضع باشند.

فرزند انقلاب خودش را دور نمی‌ریزد

فرمانده دوران دفاع مقدس پیام دیگر 22 بهمن را پیام هوشیاری برای دشمنان نظام اسلامی در صیانت و پایداری این ملت توصیف کرد و ادامه داد: این حضور نشان داد که هرگز انقلاب فرزند خود را دور نمی‌ریزد چرا که مردم این انقلاب را مال خودشان می‌دانند و در مرحله بعدی مسئولان و دلسوزان این نظام در صحنه و میدان‌داری حاضر هستند.

وی بیان کرد: ‌انقلابی که مال ملت است و در پایداری آن صدها شهید، جانباز و آزاده دادند، محال امر است که با کمترین فشار و تهدید بخواهند کنار کشیده و یا عقب بنشینند.

رضایی یادآور شد: ملت ایران هر چند صورت خودشان را با سیلی سرخ می‌کنند و بر مسئولان و دولتمردان است که این فشارها را از گردن مردم زمین بگذارند اما انتظاری که می‌رود این است که مسئولان و دلسوزان این نظام همچنان در مسیر همدلی و وفاق گام بردارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خنثی کردن تحریم‌های دشمنان را بزرگ‌ترین پیروزی برای این ملت توصیف کرد و گفت: فتحی که در سنگر اقتصادی به دست می‌آید کم از فتح دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی ندارد و قطعاً ارزشمندتر از این عرصه می‌باشد.

این فعال سیاسی در ادامه سخنان خود افزود: دولتمردان باید در حوزه اقتصادی تلاش مضاعف‌تری را انجام داده و دغدغه گرانی و بیکاری را برطرف کنند چرا که بزرگ‌ترین هدیه به ملت و کمک به دانشجویان و جوانان فتح و ظفر در این حوزه است.

رضایی مسئله اقتصادی را اولی‌ترین مسئله کشور توصیف کرد و اظهار داشت: قطعاً با حل مشکلات اقتصادی پیروزی سیاسی و گشایش در حوزه‌های دیگر به دست می‌آید و می‌ارزد که توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشیم و در حوزه اقتصادی توانمندی‌هایمان را متمرکز کنیم.

 

16 سال پیش بحران اقتصادی را پیش‌بینی می‌کردم

فرمانده سابق سپاه پاسداران تصریح کرد: در ایام جنگ و فرماندهی سپاه اسلام همیشه به این فکر می‌کردم که بعد از پایان جنگ چه حادثه و خطری در کمین انقلاب و این ملت است که بعد از تفکر زیاد و حدود هفت ماه بررسی مختلف به این نتیجه رسیدم که حربه بعدی دشمن در حوزه اقتصادی می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد:‌ هر چند این پیش‌بینی بنده بعد از 15 سال از پایان جنگ رخ داد اما به یقین با تشخیص این مسئله به دانشگاه تهران رفته و در رشته اقتصاد تحصیلاتم را پیگیری کردم.

رضایی بیان کرد: هر چند برای عده‌ای تحصیل در رشته اقتصاد برای یک نظامی تعجب‌آور بود اما به استادم اعلام کردم که بعد از چند سال علت انتخاب رشته اقتصاد را برای ادامه تحصیل بازگو می‌کنم.

عضو هیئت علمی دانشگاه‌های کشور اضافه کرد: با وجود اینکه رشته بنده مهندسی مکانیک بود تحصیلاتم را در رشته اقتصاد ادامه دادم و امروز معتقدم جمهوری اسلامی ایران تنها در این حوزه با چالش‌هایی روبه‌رو است که یک مدیر توانمند می‌تواند از این بحران نیز مردم را عبور دهد همان طوری که در جنگ سه بار نزدیک بود اسیر شوم اما در هر بار با هدایت درست رزمندگان از خطر گریختم.

رضایی در ادامه سخنان خود یادآور شد: امروز رفع بیکاری و حل مشکلات اقتصادی کمتر از بیرون کردن صدامیان از پنج منطقه اشغال شده کشورمان نیست و قطعاً بالاتر از این ارزش و اهمیت دارد که بکوشیم تنگناها و مشکلات اقتصادی مردم را برطرف کنیم.

 

نباید تحریم‌ها را بزرگنمایی کنیم

رضایی در ادامه سخنان خود گفت:‌ ما امروز باید تمام تدبیرها و توانمندی‌هایمان را یک کاسه کنیم و از ظرفیت‌ها و ثروت کشور با مدیریت درست و بهینه استفاده کرده و در تمام حوزه‌ها توان مردم را در مسیر پیشرفت به کار گیریم.

وی اردبیل را از استان‌های مستعد کشاورزی توصیف کرد و افزود: در حمایت از بخش کشاورزی باید قیمت‌گذاری‌ها و حمایت‌ها عادلانه باشد و طوری نباشد که گندم 520 تومان برای خرید تضمینی مصوب شود در حالی که دامدار به دلیل گرانی قیمت جو بخواهد گندم مناسب زارعان ما را خرید کرده و برای گاو و گوسفند خود بدهد.

رضایی تصریح کرد: قطعاً با این سیاست دولت با کمبود گندم روبه‌رو می‌شود و میلیاردها تومان هزینه می‌کند تا گندم 700 تومانی را از برزیل وارد کند که قطعاً از کیفیت تولید داخلی نیز برخوردار نیست.

کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید همه مسایل را به تحریم ربط داده و آن را بزرگنمایی کنیم، خاطر نشان کرد: ما با تکیه بر سرمایه‌های عظیم جوانانمان قادر می‌باشیم از تحریم‌ها گذر کنیم و بیکاری را برای همیشه برطرف کنیم به شرط آن که خودمان را باور داشته باشیم و از ظرفیت جوانانمان استفاده کنیم.

رضایی در پایان سخنان خود فعال کردن صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی را بسیار ضروری اعلام کرد و ادامه داد: به جای آن که میلیاردها تومان صرف احداث کارخانه‌ای کنیم که بلاتکلیف بماند باید در شهرهایی همچون اردبیل صنایع تبدیلی سیب‌زمینی و دیگر محصولات را دایر کنیم تا نتیجه چنین اقداماتی ارزش افزوده بیشتر و تولید زیادتر باشد.

 

اردبیل را باید پایتخت تمدن ایران معرفی کرد


دکتر رضایی اظهار داشت: اولین مزیت استان اردبیل در حوزه تجارت است که می‌توانیم میلیارد‌ها دلار از طریق تجارت وارد کشور و استان کنیم تا کمبودهای اعتباری حوزه نفت جبران شود.

وی عنوان کرد: توریسم و طبیعت‌گردی آن هم در دامنه سبلان از دیگر برجستگی‌های استان اردبیل است که این استان را در کنار آثار قدیمی و تاریخی، جاذبه‌های متنوع و وقوع حوادث تمدنی بی‌شمار شاخص و برجسته کرده است.

رضایی ضعف در این حوزه را عدم تبلیغ و اطلاع‌رسانی برای جذب جهانگردان خارجی با معرفی مطلوب‌ترین آثار تاریخی و گردشگری توصیف کرد و افزود: در صورت حل این مشکل صنعت گردشگری می‌تواند رونق مضاعفی بگیرد و در کنار آن ضعف بازاریابی توریسم نیز برطرف شود.

* عقب‌ماندگی در اجرای سند 1404 مشهود است

رضایی در خصوص سند ایران 1404 نیز گفت: این سند بعد از قانون اساسی مهم‌ترین سند مکتوب کشور است و مبنای برنامه‌ریزی پنج ساله نیز بر همین اساس صورت گرفته که در آن راه رسیدن به جامعه امید‌بخش پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: با گذشت هفت سال از ابلاغ این سند چه دولت و چه مجلس در رسیدن به نکات مطلوب این سند موفقیتی شایسته نداشته‌اند و شاهد عقب‌ماندگی‌ها در این زمینه بودیم.

 

* سود نهایی محصول کشاورز باید به جیبش برود

وی در بخش دیگری از سخنان خود محور سوم توسعه اردبیل را کشاورزی اعلام کرد و خاطرنشان کرد: اردبیل از قطب‌های کشاورزی کشور است و در تولید بسیاری از محصولات و اشتغال فراوان در این زمینه مزیت بی‌نظیر دارد.

این استاد اقتصاد اظهار داشت: بنده پیشنهاد پرداخت یارانه به کشاورزان در هشت محور را ارائه دادم که شامل مکانیزه کردن بخش کشاورزی تا حوزه پژوهش و تحقیق و بیمه محصولات کشاورزی است.

رضایی ادامه داد: ما اگر بتوانیم در خرید بذر و استفاده از تکنولوژی‌های نوین یارانه به کشاورز بدهیم قطعاً تولید در این بخش افزایش می‌یابد.

 

* قیمت گندم در سال آینده نباید کمتر از 800 تومان باشد

وی تصریح کرد: اگر کشاورز ما با قیمت مناسب محصول خود را به ویژه محصول استراتژیک گندم‌اش را بفروشد قطعاً ما در رسیدن به مرز خودکفایی موفق خواهیم بود که پیشنهاد می‌کنیم قیمت گندم برای سال آینده کمتر از  800 تومان نرخ‌گذاری نشود.

این استاد دانشگاه یادآور شد: کشاورز ما باید در تولید‌ش از سر مزرعه تا فروش سهامدار سود باشد تا بتواند از سود نهایی حاصل از آن استفاده کند.

رضایی گفت: این ظلم مضاعف است که کشاورز ما محصولش را با قیمت نازل سر مزرعه بفروشد و با قیمتی گزاف همین محصول به دست مصرف‌کننده برسد در حالی که سود حاصل از این مراحل باید به جیب خود کشاورز برود.

وی در پایان سخنان خود برجستگی دیگر اردبیل را برجستگی تاریخی و تمدنی آن اعلام کرد و اذعان داشت: اردبیل باید در آینده نزدیک به پایتخت تمدن ایران تبدیل شود و جشن‌های تمدنی کشور در این سرزمین با مشارکت مردم برگزار شود.

ارسال نظر