کد خبر: ۲۷۸۸|
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰
دکتر محسن رضایی که صبح امروز جهت دیدار با مراجع به قم سفر کرده است با حضرت آیت الله العضمی مکارم شیرازی دیدار کرد.دکتر رضایی در این دیدار ضمن تبریک سال نو، گزارشی از فعالیت های مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسائل روز کشور را با ایشان در میان گذاشت.
دیدار دکتر محسن رضایی با آیت الله العظمی مکارم شیرازیبه گزارش خبرنگارِ «پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی» در این دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به لزوم سیاست گذاری های کلان برای کشور گفت: تدوین سیاست های کلی کشور در مجمع که در حقیقت ارایه مشورت به رهبر معظم انقلاب برای تعیین سیاست های کلان است یک خلأ در نظام اداره کشور را حل کرده است.
رضایی افزود:بر اساس اصل 120 قانون اساسی، اختیار نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی کشور از سوی رهبر معظم انقلاب به مجمع تفویض شده است.

در ادامه آیت الله العظمی مکارم شیرازی، با آرزوی موفقیت برای مسئولان و کارگزاران نظام در خدمت به آحاد مردم گفت: مجمع یک شورای قوی برای اداره کشور است و این تضارب آرا در مجمع مسلما مفید خواهد بود.

محسن رضایی با اشاره به وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: این مجمع سیاست‌گذاری نظام را بر عهده دارد که این سیاست‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب با دقت فراوان بررسی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: تصویب سیاست‌های محیط زیست یکی از فعالیت‌های سال گذشته مجمع بود و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به ارائه این سیاست‌ها در اجلاس پاریس پرداخت که مورد استقبال کشورهای مختلف قرار گرفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب سیاست‌های برنامه ششم توسعه را یکی دیگر از کارهای مجمع تشخیص مصلحت نظام ذکر کرد و افزود: 115 سیاست از سوی مجمع پیشنهاد شد که از این تعداد 85 پیشنهاد را رهبر معظم انقلاب پذیرفتند.

وی با بیان اینکه اداره سیستماتیک به نفع کشور است، گفت: اختلاف بین دولت و مجلس به مجمع تشخیص واگذار می‌شود، در زمینه حل اختلاف بین دولت کنونی و مجلس موارد کمی وجود دارد؛ در حالی که در دولت گذشته این اختلاف بیشتر بود.

تصاویر دیدار دکتر رضایی با آیات نظام و مسئولان بلند پایه قم
ارسال نظر