کد خبر: ۲۸۳۳|
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
اگر امثال والی ها منتظر مهیا شدن ابزار و شرایط لازم برای اجرای کاری می ماندند، هنوز وضع کشور مانند سی سال قبل می بود، اما آنان "یا علی" گفتند و هر جا و هرکاری که حتی ذهن به انجام آن قد نمی داد را با نوآوري وخلاقيت انجام دادند.

دکتر محسن رضایی با ارسال یادداشتی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، ضمن گرامی داشتن یاد حاج عبدالله والی، وی را الگویی برای مدیریت جهادی نامید. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: اگر امثال والی‌ها منتظر مهیا شدن شرایط و ابزار لازم برای آغاز کار می‌بودند، وضع کشور نسبت به سی سال قبل هیچ پیشرفتی نمی‌کرد.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر می‌باشد:

مدیریت جهادی یعنی اینکه با دست‌خالی کاری کنیم کارستان! حاج عبدالله والی، مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) و نماینده امام خمینی(ره) در منطقه محروم بشاگرد چنین انسانی بود. وی مجاهدی عاشق و جهادگری مخلص بود. به‌راستی زنده‌یاد والی را باید نماد مدیریت جهادی دانست. اگر امثال والی‌ها منتظر مهیا شدن ابزار و شرایط لازم برای اجرای کاری می‌ماندند، هنوز وضع کشور مانند سی سال قبل می‌بود، اما آنان "یا علی" گفتند و هر جا و هر کاری که حتی ذهن به انجام آن قد نمی‌داد را با نوآوري و خلاقیت انجام دادند.

شرط مدیریت جهادی، خودباوری ، خلاقیت ، ایثار ، خستگی‌ناپذیری و داشتن همت برای برداشتن گام‌های بزرگ است.

در اقتصاد نیز باید این‌گونه بود. وضعیت كنوني كشور نسبت به قبل برای انجام کار آسان‌تر است .اگر منتظر بمانیم که فلان تحریم برداشته شود و یا فلان ارتباط مالی سهل گردد و بعد اقدام کنیم، تحولی در اداره کشور و گشایشی در معیشت مردم صورت نمی‌گیرد. باید در اقتصاد انقلابی و جهادی عمل کنیم تا اقتصادی مقاومتی و باثبات که با معادلات سیاسی بین‌الملل دچار تکانه و آسیب نشود شکل بگیرد. در چنین شرایطی است که مردم طعم انقلاب اسلامی در عرصه اقتصاد را نیز خواهند چشید . مطمئناً مردم کار خوب را از کار بد تشخیص می‌دهند.

حاج عبدالله والی نماد مدیریت جهادی
ارسال نظر
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
0
0
یادبادآن روزگاران یادباد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۸
0
0
یادبادآن روزگاران یادباد