دکتر محسن رضایی در دیدار با مراجع و علمای مشهد مطرح کرد:
کد خبر: ۲۸۴۷|
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز یکشنبه در دیدار با علمای ساکن مشهد مقدس، بر لزوم روشنگری علماي شيعه وسني در زمینه خطرات جریان تکفیری و داعش تاکید کرد.
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدارهای جداگانه با آیات وعلمای اعلام، حضرات زنجانی، مرتضوی، رضازاده، مروارید، سیدان و معصومی، با تشریح اوضاع خاص جهان اسلام و وضعیت جبهه مقاومت در سوریه، یمن، بحرین و تحولات اخیر عراق، به نفوذ جریان وهابیت و تکفیری اشاره کرد و با برشمردن نمونه هایی از خشونت داعش، این رفتارهای غیر انسانی را که به نام اسلام صورت می گیرد، توطئه ای از جانب سردمداران صهیونیسم جهانی ورژيم عربستان خواند.

دکتر محسن رضایی با تجلیل از ایستادگی و ایثار پاسداران و مدافعان حرم آل الله، آنان را حافظ امنیت منطقه خواند و فعالیت مستشاری نیروی های ایرانی در سوریه و عراق را به منظور مقابله با داعش، نمونه جهاد فی سبیل  دانست که به تقویت جبهه مقاومت در برابر زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام منجر می شود.

وی در ادامه با تشریح  نقش روشنگري علما و روحانیون در تبیین خطرات جریان تکفیری و داعش 
گفت: اما موضوع مهمتری که در این میان مطرح است، به نقش تاریخی روحانیت باز می گردد که  علما و مراجع مي توانند در بخش اگاهي بخشي برای مردم وجوانان جهان اسلام روشنگری کنند و منابع نادرست عقیدتی جریانات تروریست تکفیری بر ملا شود.

رضایی با اشاره به اینکه، حوزه ها کار بزرگی را بر عهده دارند گفت: برخی مراجع عظام تقلید قم با درک حساسیت های موجود، روشنگری های خود را  شروع کردند تا ذهن مسلمانان منطقه را به این خطر که به آبرو و حیات اسلام آسیب می زند، متوجه شود. مراجع و علمای ساکن در جوار مرقد منور امام رضا(ع) در مشهد نیز به واسطه اهمیت و جایگاه حوزه علمیه مشهد و انبوه زائران حرم ثامن الائمه نقش ویژه ای در این روشنگری ها ایفا خواهند کرد.

علما وايات حوزه علميه مشهد نيز ضمن آمادگي براي مقابله با جريان تكفيري و وحدت با علماي جهان اسلام بر خطر تكفيريها تاكيد كردند و آن را يك فتنه عليه جهان اسلام محسوب نمودند.

کلید واژه های مطلب: محسن رضایی ، مشهد ، داعش ، جریان تکفیری
ارسال نظر