رضایی:
کد خبر: ۲۸۵۳|
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
خبرگزاری میزان- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار با علمای ساکن مشهد مقدس، بر لزوم روشنگری علمای شیعه وسنی در زمینه خطرات جریان تکفیری و داعش تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان،محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدارهای جداگانه با آیات و علمای اعلام، حضرات زنجانی، مرتضوی، رضازاده، مروارید، سیدان و معصومی، با تشریح اوضاع خاص جهان اسلام و وضعیت جبهه مقاومت در سوریه، یمن، بحرین و تحولات اخیر عراق، به نفوذ جریان وهابیت و تکفیری اشاره کرد و با برشمردن نمونه هایی از خشونت داعش، این رفتارهای غیر انسانی را که به نام اسلام صورت می‌گیرد، توطئه‌ای از جانب سردمداران صهیونیسم جهانی و رژیم عربستان خواند.

رضایی با تجلیل از ایستادگی و ایثار پاسداران و مدافعان حرم آل الله، آنان را حافظ امنیت منطقه خواند و فعالیت مستشاری نیروی های ایرانی در سوریه و عراق را به منظور مقابله با داعش، نمونه جهاد فی سبیل الله  دانست که به تقویت جبهه مقاومت در برابر زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام منجر می‌شود.

وی در ادامه با تشریح  نقش روشنگری علما و روحانیون در تبیین خطرات جریان تکفیری و داعش 
گفت: اما موضوع مهمتری که در این میان مطرح است، به نقش تاریخی روحانیت باز می‌گردد که  علما و مراجع می توانند در بخش آگاهی بخشی برای مردم وجوانان جهان اسلام روشنگری کنند و منابع نادرست عقیدتی جریانات تروریست تکفیری بر ملا شود.

رضایی با اشاره به اینکه، حوزه ها کار بزرگی را بر عهده دارند گفت: برخی مراجع عظام تقلید قم با درک حساسیت های موجود، روشنگری های خود را  شروع کردند تا ذهن مسلمانان منطقه را به این خطر که به آبرو و حیات اسلام آسیب می زند، متوجه شود. مراجع و علمای ساکن در جوار مرقد منور امام رضا(ع) در مشهد نیز به واسطه اهمیت و جایگاه حوزه علمیه مشهد و انبوه زائران حرم ثامن الائمه نقش ویژه ای در این روشنگری ها ایفا خواهند کرد.

علما و آیات حوزه علمیه مشهد نیز ضمن آمادگی برای مقابله با جریان تکفیری و وحدت با علمای جهان اسلام بر خطر تکفیریها تاکید کردند و آن را یک فتنه علیه جهان اسلام محسوب نمودند.  


کلید واژه های مطلب: دکتر محسن رضایی ، سوریه ، عراق
ارسال نظر