کد خبر: ۲۸۷۱|
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ماجرای نام‌گذاری روز «پاسدار» را شرح داد.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس به مناسبت ولادت امام حسین(ع) و روز پاسدار در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت:

چند روز مانده به پیروزی انقلاب اسلامی، در مدرسه رفاه واقع در خیابان ایران و در محل استقرار حضرت امام (ره) با شهید بروجردی قدم می زدم، نگران وضعیت انقلاب بودیم، نگرانی ما از آن جا بود که می دانستیم اگر انقلاب پیروز شود، نه آمریکا و نه ساواکی ها و نه هواداران شاه مثل دوران مصدق به سادگی تسلیم اراده مردم نمی شوند و به اصطلاح ول کن ماجرا نخواهند بود! صحبت ما برای یافتن راهکاری برای تقویت و حفظ انقلاب بود.

این نگرانی بیشتر از ما در ذهن امام بود. وقتی انقلاب پیروز شد، امام از تشکیل سپاه حمایت جانانه ای کردند. با دوستانمان به نتیجه رسیدیم روز سپاه را روز میلاد امام حسین (ع) بگذاریم تا به دشمنان ملت ایران و اسلام بگوییم ما پاسداران، به تأسی از ثارالله، تا آخرین قطره خون از انقلاب، کشور و مردم مان دفاع می کنیم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز با قوت بر همان عهد نخستین استوار است و با پیروی از استوانه نظام یعنی ولایت مطلقه فقیه،همواره نگهبان امنیت و اقتدار نظام خواهد بود. دفاع و مقاومت ما سوریه ، عراق و یا لبنان را نمی شناسد، ما اسلام و ملت ایران را می شناسیم. هرجا رهبر عزیزمان لازم بدانند برای دفاع از منافع اسلام و ملت ایران حاضر خواهیم بود.

ماجرای نام‌گذاری روز «پاسدار» از زبان محسن رضایی (تسنیم)
منبع: تسنیم
کلید واژه های مطلب: سرلشکر محسن رضایی ، پاسدار ، روز پاسدار
ارسال نظر