کد خبر: ۲۹۰۴|
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهدای کردستان شهدای ناشناخته ایران اسلامی هستند که غیرتمندانه، وفادارانه و آگاهانه از سرزمین خود و نظام و اسلام دفاع کردند.

محسن رضایی، امروز در یادواره برادران شهید نمکی و جلوه‌های ایثار و مقاومت شهیدان که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: شهدای کردستان شهدای ناشناخته ایران اسلامی هستند که غیرتمندانه، وفادارانه و آگاهانه از سرزمین خود و نظام و اسلام دفاع کردند.

وی افزود: کردستانی‌ها در دو جنگ با ضد انقلاب و حامیان ضد انقلاب شرکت کرده و پیروزمندانه از سرزمین و آب و خاک خود دفاع کردند و وقتی حزب بعث از مردم کردستان ناامید شد، با حمله به شهرهای بانه و مریوان انتقام سختی از کردستانی‌ها گرفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: وقتی عراق، آمریکا و اسرائیل دفاع جانانه مردم ایران و به ویژه کردستان را دیدند، بسیاری از شهرها را بمباران کردند، لذا شهدای خطه کردستان حقیقتاٌ ناشناخته‌اند که امیدواریم با برگزاری این یادواره‌ها بتوانیم بخشی از دین خود را به آنها ادا کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: اقدامات این کشورهای مزدور، تابلویی شفاف از ظلم و جنایت است که امروز هم در بسیاری از کشورهای اسلامی در حال تکرار شدن است.

رضایی با اشاره به ظلم‌های رژیم بعث و سایر دشمنان اسلام و ایران به منطقه کردستان، بیان کرد: این افراد با ورود به خانه مردم کردستان و شهیدان، جرایمی را مرتکب شده‌اند که نه تنها از نظر قانون ایران بلکه از نظر حقوق بین الملل مجازات سنگینی دارد.

وی با اشاره به فرهنگی بودن استان کردستان، ذکر کرد: مردم این استان از نظر تاریخی و فرهنگی و موفقیت‌های علمی و هنر و عرفان، سابقه‌ای طولانی دارند و با شهادت فرزندانشان، خاک این سرزمین را حفظ کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، جنایت‌های این کشورها علیه فرزندان این سرزمین که آنها را در برابر چشم پدران و مادرانشان می‌کشتند، غیر قابل محاسبه دانست و کردستان را پاره تن جمهوری اسلامی عنوان کرد.

وی با اشاره به تکرار ماهیت این کارها در سنجار و موصل عراق، اعلام کرد: گروگان گرفتن 3500 زن و دختر ایزدی و جنگ‌های عراق و سوریه و لبنان تکرار ماهیت این مزدوران است.

رضایی ایستادگی در برابر این مزدوران و حفظ میهن را افتخار ایران زمین دانست و افزود: مسیر و راه شهدا و ایستادگی در برابر جبهه باطل باید تداوم داشته باشد.

وی اعلام کرد: ادامه این راه مسیر نجات بشریت و انهدام ظلم است لذا دشمنان ایران و انقلاب از ادامه این مسیر می‌ترسند بنابراین لازم است از ورود خلل به این مسیر جلوگیری شود.

وی همچنین ایجاد شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای و ابزار مجازی را راهی برای جلوگیری از ادامه این مسیر توسط مردم ایران دانست و آن را راه استقلال و پیشرفت و سرافرازی مردم ایران عنوان کرد.

وی بر مردمی کردن همه امور در کشور تاکید و اعلام کرد: هر راهی که متکی به مردم و باورها و اعتقادات آنها باشد راه درستی است و این نتیجه را در انقلاب مردمی ایران مشاهده کردیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر مردمی کردن اقتصاد نیز تاکید کرد و آن را سبب آبادی و شکوفایی اقتصاد این کشور دانست.

وی افزود: با مردمی کردن اقتصاد و اعتماد به مردم در این راه، هم امنیت اقتصادی و هم ثروت در جامعه تولید می‌شود.

رضایی، دفاع از ایده و فکر جوانان این کشور و مردمی کردن اقتصاد را سبب شکوفایی اقتصاد و رفع مشکلات موجود در این رابطه اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: قدرت عظیم درونی ما یعنی مردم و اسلام ما را از موانع عظیم عبور می‌دهد و از بعد اسلامی و مردمی باید راه انقلاب را ادامه داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود، با اشاره به سفر تاریخی رهبری به کردستان، اظهار کرد: در حالی که در این سفر 800 میلیارد تومان اعتبار برای کردستان در نظر گرفته شده بود، اما تا کنون 2 هزار میلیارد تومان یعنی سالانه 300 میلیارد تومان به کردستان اختصاص داده شده است.

رضایی در پایان، برگزاری یادواره‌ شهدا را احترام به شان و منزلت شهدا و تشویق به ادامه راه آنها عنوان کرد.

در ادامه این مراسم از کتاب زندگینامه برادران شهید نمکی رونمایی و از خانواده شهدای دارای 3 تا 6 شهید تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0
0
قربونت برم من سردار دلاور انقلاب جانم فدایت