کد خبر: ۲۹۸۸|
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقتدار از ارتباط با خدا و در تواضع، فروتنی و در توکل به خدا بوجود مي ايد .
به گزارش پایگاه خبری انصارحزب الله به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نخستین کنگره جهانی اقتدار، بزرگداشت سردار عالیقدر سرلشکر پاسدار شهید حسن طهرانی مقدم و شهدای اقتدار جمهوری اسلامی ایران در سالن شهید طهرانی مقدم گفت: چنین مراسم هایی باعث می شوند استعدادهای جدید به صحنه بیایند و با نگارش کتاب و مقاله، راه اقتدار را برای دیگران تبیین کنند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: موضوع اقتدار یکی از گمشده های انقلاب اسلامی است که ما به آن دست یافتیم.

شکل گیری این اقتدار مدتها به طول کشید.

طی ۲۰۰ سال که مرتب مانند برف آب می شدیم، هیچ حمله ای نبود که تکه ای از ایران را از سرزمین ما جدا نکند.

بهمین اندازه كه ايران ماست طی ۲۰۰ سال گذشته خاک، استان و شهر از ایران جدا شده است و قدرت های استکباری می خواستند این داستان تلخ را مجددا در مرزهای ما بوجود بیاورند و سرزمین کهن ما را تجزیه کنند.

وقتی که انقلاب پیروز شد، دشمنان ما با یک چنین امیدواری وارد مرزها شدند و پنج استان را به اشغال در آوردند و دو و نیم میلیون نفر از جمعیت ۳۰ میلیونی ایران آن زمان، آواره شدند.

آنها هر گونه سلاح نامعتارف و غیر قانونی مانند بمب های شیمیایی و ناپالم به سر و روی ملت ما ریختند و نمی خواستند ملت ایران روی پای خود بیایستد.ا

دکتر محسن رضایی افزود: جنگ تحمیلی برای عقب نگهداشتن ملت ایران بود تا اینکه یک اقتدار بزرگی جوانه زد و ايران براي اولين بار سربلند كرد وپيروز شد یکی از آن چهره های پر رمز و راز اقتدار ایران یعنی شهید حسن طهرانی مقدم که جوانی ۱۸ ساله بود بدون هیچ چشم داشتی لباس رزم پوشید و آمد به سوی جبهه های غریبانه ایران و شهرهای اشغال شده بصورت گمنام وارد دفاع شد.

در پاییز ۱۳۶۰در اواخر عملیات طریق القدس من به شهید حسن باقری گفتم ما که توپخانه نداریم.

همین خمپاره های ۶۰ و ۸۰ و ۱۲۰ را که می شود تطبیق آتش بدهیم. کسی را پیدا کن که خمپاره ها را با هم تطبیق بدهد، تا آتش کوچک که بردش حدود ۲-۳ کیلومتر بود، تقویت شود.

یک هفته بعد از عملیات ایشان جوانی لاغراندام را به نام حسن طهرانی مقدم آورد و به من معرفی کرد و گفت: او خیلی مهارت و استعداد زیادی دارد.

به او گفتم با خمپاره کار کردی؟ خمپاره را می شناسی؟ گفت: چند گلوله ای شلیک کرده ام.

پرسیدم طرحی داری که برای بهره برداری بیشتر تمرکز آتش بدهی؟ گفت: یک طرحی در ذهن دارم.

گفتم این را بنویس و به ما بده.

از عملیات فتح المبین طهرانی مسوول این کار شد و بعد رشد کرد و توپخانه سپاه را تشکیل داد و شهید شفیع زاده را مسوول توپخانه کردیم و ایشان شد مسوول موشکی جمهوری اسلامی.

تا اینکه نزدیک به ده موشکی را که برادر عزیزمان رفیق دوست با خون دل از لیبی گرفت و چیزی به نام توان موشکی در ایران شکل گرفت.

اینها را برای این می گویم که نگاه کنید به وضع اقتصاد کشور که با وجود این همه امکانات برخی ها یاس دارند برای انجام کارهای برزگ.

رضایی افزود: حسن طهرانی مقدم را خواستم تا با توکل و روحیه جهادی مساله را حل کنیم.

گفت قطعات مهم را برده اند داخل سفارت. طی بیست شبانه روز، آنها این قطعات حساس را درست کردند و موشک شلیک شده از سوی ما به بانک رافدين در شهر بغداد اصابت کرد.

صدام تا مدتها این حمله را باور نمی کرد و می گفت ساختمان بانک بر اثر انفجار داخلی منهدم شده است.

وی افزود: نامه ای خدمت حضرت امام ارسال کردم و عنوان کردم که فرزندان انقلابی ما ظرف بیست شبانه روز ایران را از حملات موشکی نجات داده اند.

این نیروها فقط درسوریه آموزش دیده بودند.

امام خمینی هم برای ایشان خیلی دعا کردند.

دکتر محسن رضایی گفت: اقتدار ایران در چهره عزیزانی است که با دست خالی آمدند و با اندیشه شان توانستند سرزمین و استانها و شهرهای ما را آزاد کنند.

اگر بعد از آزادسازی خرمشهر جنگ ادامه نمی یافت و پیشروی های ما تا آنسوی مرزها ادامه پیدا نمی کرد.

دنیا به اشتباه خود پی نمی برد.

اولین رمز اقتدار ما، توکل به خدا با روحیه صفا و صمیمیت جمعی است که با ولی الامر، ارتباط داشته است.

قدرت های واقعی ریشه در توکل و توسل دارند. یک تفسیر غلط از ارتباط با خدا این بود که در گذشته در گوشه اي به عبادت می پرداختند وانتظار داشتند كه بدو تلاش مشكلات حل شود که بعد از انقلاب، این رویه تغییر کرد و ملت به راه افتاد و گفتند که با گرفتن مدرک مشکلی حل نمی شود و با بارش از آسمان دیگران برای ما اتفاق نمی افتند.

رویکردی انقلابی به راه افتاد که با توکل به خدا موشک بزنند. ارتباط با خدا، مهمترین رکن اقتدار است.

حسن طهرانی مقدم و برادران ما در ارتش و سپاه، مانند شهید صیاد شیرازی، اقتدار الهی را بر اقتدار ظالمانه که ظلم و خیانت کاری بود پیروز کردند.

اقتدار الهی مساله ای ما فوق دولت هاست.

دکتر رضایی افزود: در همان روزها، صدام خبرنگاران را جمع کرد.

مصاحبه آن خانم خبرنگار با این نوجوان را وقتی که پرسید از کجا به جبهه آمدی؟ گفت: اول حجابت را درست کن، بعد با من حرف بزن.

این مواجهه از کجا ناشی شده است؟ از روبروشدن تاریخی حضرت زینب در کاخ یزید که با از دست دادن ۷۲ تن از خانواده در مقابل یزید می ایستد.

این است اقتدار.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مشکل الان ما این است که مسیر علامت گذاری شده را کنار می گذاریم و از راه دیگران می خواهیم اقتصاد و فقر و بیکاری را سر و سامان بدهیم.

این کنگره با نگاه به چهره شهید طهرانی مقدم، استفاده از این گونه ایده ها در شکوفایی اقتصاد است و ما در جنگ، دیدیم که می شود.

وی افزود: ما در سپاه، افرادی را داشتیم که حتی تیراندازی را نیاموخته بودند اما در طول جنگ، تبدیل به ژنرال شد.

دکتر رضایی با اشاره به وقایع منطقه گفت: اقتدار شیطانی مربوط به کسانی است که یک خلبان مسلمان اردنی را در داخل قفس قرار می دهند و زنده زنده می سوزانند و از این صحنه فیلم تهیه می کنند.

کار امروز وهابیت در یمن و سوریه همین وحشیگری هاست که شیوه های شیطانی است و این کار، اقتدار اسلامی نیست.

اقتدار در تواضع، فروتنی و ریشه در توکل به خدا دارد.

محسن رضایی با اشاره به داستان اهانت دشمنان به مالک اشتر گفت: در این هنگام، مالک اشتر به مسجد رفت و زمانی که آن مرد پیگیری کرد که چرا مالک به مسجد رفته است، گفتند: در مسجد برای تو دعا کردم.

اقتدار اسلامی و علوی چنین است. خوشبختانه این اقتدار در سیمای رهبر بزرگوارمان وجود دارد.

اقتداری که در سیمای امام عزیز نیز بود و همیشه می فرمود که کاری نکنید که من یک کلمه بگویم.

هیچ وقت هم آن یک کلمه را نگفت اما هر وقت گفت یک کلمه را بگم، دنیا عقب کشید و ترسید و وحشت کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در همان جریان شهدای منا، مقام معظم رهبری در شمال فرمود که اگر سریع این کار را نکنید نتیجه اش را خواهید دید.

چهل و هشت ساعت به طول نکشید که مقامات عربستان به دست و پا افتادند.

شروع کردند این پیکرهای مطهر را مشخص کردن و روانه ایران کردند.

اگر این حرف نبود، پیکرها را نمی دادند و خانواده های داغدار اذیت می شدند. اقتدار واقعی و الهی به ایران بازگشته است.

همه ما، مردان و زنان ما، مسوولین ما و جوانان ما این اقتدار را بایستی حفظ کنند و از این اقتدار استفاده کنیم و این اقتدار را در نسل های بعد گسترش بدهیم.

راه شهدا و جانبازان عزیز ما، بهترین راه سعادتی است که ما در این چند قرن پیدا کرده ایم.

دکتر رضایی در ابتدای این مراسم با گرامی داشت مقام مادر شهید طهرانی مقدم که به علت بستری شدن، در این مراسم حضور نداشتند، از اقدام خانواده طهرانی مقدم در برگزاری این مراسم قدردانی کرد.

ارسال نظر