دکتر رضایی در دانشگاه شهید رجایی مطرح کرد:
کد خبر: ۲۹۹|
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۴
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اشتباهاتی در زمان رای گیری در انتخابات صورت می گیرد گفت: شاید تخلفاتی هم باشد اما قطعا در حد استاندارد بوده است؛ همچنین باید هیات منصفه ای باشد که افرادی که رد صلاحیت شده اند در آنجا طرح شکایت کنند.
پیشنهاد دکتر رضائی برای تشکیل هیات منصفه انتخابات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از مهر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست پرسش و پاسخ با دانشجویان دانشگاه شهید رجایی در پاسخ به سوالی درباره استفاده از نسل اول و دوم در کشور گفت: تجربه نسل اول و دوم به همراه بالندگی نسل سوم و چهارم قطعا به اداره بهتر کشور کمک خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیشنهاد کرده ام همه کاندیداهای ریاست جمهوری در جمعی با حضور 400 نفر از نخبگان کشور نظرات خود را ارائه کنند افزود: هر کس بیشترین نمره را کسب کرد محور قرار گیرد و بقیه کاندیداها نیز در کابینه وی باشند.

وی اولویت اصلی کشور را مهار گرانی دانست و با تشبیه نقدینگی کشور به آب اضافه کرد: در کشور ما این آب سرریز کرده و این شرایط محصول چند عامل است که یارانه ها، کسربودجه دولت، استقراض بانکها از بانک مرکزی و تحریم ها از آن جمله است.

رضایی ادامه داد: تحریم ها 30 درصد و عملکرد مجلس و دولت 70 درصد درگرانی های کشور تاثیر دارند.

وی اولویت های بعدی کشور را تولید و اشتغال اعلام کرد و اظهارداشت: در برنامه ریزی که برای دانشجویان نیز در نظر گرفته شده، جایگاه شغلی برای دانشجویان 6 ماه قبل از فارغ التحصیلی مشخص شده و وامی نیز برای جبران کسری زمان دانشجویی به آنها تعلق خواهد گرفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسید چرا موضوع گیری شما در برابر امکان تقلب و اشتباه در انتخابات تغییر کرد گفت: بنده اعتراضات را از کف خیابان به مسیر قانونی هدایت کردم و وقتی اعلام شد که تقلبی صورت نگرفته بنده نیز تمکین کردم.

وی همچنین به دو سناریو برای برون رفت از مسائل مترتب بر حوزه سیاست خارجی کشور اشاره کرد و ادامه داد: نکته اول بحث مذاکره با امریکا است و دیگری مذاکره با 1+5، که به نظر بنده اگر مذاکره با 1+5 جدی گرفته شود عملا بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

رضایی درباره نقش مجمع تشخیص مصلحت نظام برای مهارگرانی ها در کشور گفت: مجمع نمی تواند در دعوای بین مجلس و دولت وارد شود، ضمن اینکه با زور نمی توان جلوی سران قوا را گرفت؛ باید فرهنگ گفتگو و تحمل پذیری در کشور نهادینه شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه معتقد به ادب سیاسی در کشور هستم اظهارداشت: ادب سیاسی قطعا از مهره سوزی در کشور جلوگیری خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره قابلیت اجرای طرح های اقتصادی خود یادآور شد که این طرح ها در ابتدا ایده هایی بوده اند که با نظرات کارشناسان مختلف به طرح تبدیل شده اند، طرح هایی که برای شرایط بحران و ویژه کشور نوشته شده است.

رضایی درباره استفاده از افراد منتسب به ستادهای موسوی نیز گفت: در جنگ هم از برخی اسرا  برای گرفتن اطلاعات استفاده می شد، بنده کاری به گرایشات افراد ندارم، به جز مواردی که افراد به لحاظ قانونی مشکل داشته باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه من قبل از ورود به سپاه کارسیاسی کرده ام اظهارداشت: ریسک سیاست در ایران بالااست؛ به همین دلیل سعی کرده ام که خودم را حفظ کنم تا از عملکردم پشیمان نشوم. همیشه در مسیر ارزشهای انقلاب حرکت کرده ام.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که خود را اصولگرا می دانید یا اصلاح طلب گفت: من اصولگرای جناحی نیستم، خود را اصولگرای انقلابی و اصولگرای اصلاح طلب می دانم؛ تا به حال میدان دست ما نیفتاده که بتوانیم خودمان را ثابت کنیم.

رضایی درباره هزینه های تبلیغات انتخاباتی خود نیز گفت: قطعا هزینه هایم ازهمه کمتر خواهد بود؛ اما در زمان مشخصی شماره حساب اعلام خواهم کرد.

وی درباره سلامت انتخابات در کشور و شیوه رای گیری خاطرنشان کرد: قطعا شیوه رای گیری مکانیزه بهتر است و به عنوان یکی از اولویت های دولت آینده ام تلاش می کنم که این اقدام هرچه سریعتر انجام شود.

رضایی با بیان اینکه اشتباهاتی در زمان رای گیری صورت می گیرد گفت: شاید تخلفاتی هم باشد اما قطعا در حد استاندارد بوده است؛ همچنین باید هیات منصفه ای باشد که افرادی که رد صلاحیت شده اند در آنجا طرح شکایت کنند.

ارسال نظر