دیدار دبیر مجمع با اعضا و سرپرستان کاروان پارالمپیک
کد خبر: ۳۰۸۰|
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
دکتر محسن رضایی، عصر روز چهارشنبه با حضور در فدراسیون جانبازان و معلولان کشور، اعضا و سرپرستان کاروان پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران، اعزامی به بزریل دیدار و گفتگو کرد.
رضایی: ورزشکاران جانباز و معلول، نماینده اقتدار ملت ایران در صحنه های جهانی هستندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر روز چهارشنبه 27 مرداد 95 در جمع ملی پوشان رشته وزنه برداری از کاروان پارالمپیک  جمهوری اسلامی ایران حضور یافت و با ورزشکاران جانباز و معلول حاضر در اردوی تیم ملی وزنه برداری اعزامی به رقابت های ریو2016 به گفتگو پرداخت.

دکتر رضایی در جمع وزنه بردار جانباز و معلول کشور گفت: خوشحال هستم که امروز در کنار شما هستم و دقایقی از تمرینات شما را از نزدیک مشاهده کردم. حضور و موفقیت شما در صحنه های بین المللی برای کشور ما موجب سرافرازی و افتخار است و شما در حقیقت نماینده اقتدار ملت ایران در صحنه های جهانی خواهید بود. شما صدای مظلومیت یک ملتی هستید که بیش از سی و هفت سال است که دارد برای احقاق حقوق خودش مبارزه می کند. این فضایل ملت ایران از طریق شما ورزشکاران به دنیا نشان داده خواهد شد. ایستادگی و غیرت شما، نمونه ای از اخلاق و فضایل مردم واسلام  است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نقش بسیار مهمی بر عهده کاروان های ورزشی ایران است. الحمد الله موفقیت های شما در پارالمپیک های گذشته و تمرینات امروزتان نشان داد که جوانان ما اعم از مردان و زنان ما دارای توانایی های عظیم و شایستگی های قابل احترام هستند و امیدوار هستم که مسوولان کشور همت و توجه بیشتری به ورزش و قهرمانان ما بکنند  بکنند و ما شاهد باشیم که شما طی روزهای آینده، ان شا الله شادمانی را برای ملت ایران به ارمغان بیاورید. شما دیده اید که وقتی یک قهرمان ایران پرچم کشورش را با سربلندی و افتخار بر سکوهای جهانی به احتزاز در می آورد، در تمام شهرها و روستاهای ایران، مردم شادمان می شوند.

رضایی: ورزشکاران جانباز و معلول، نماینده اقتدار ملت ایران در صحنه های جهانی هستنددکتر رضایی گفت: الحمد الله جانبازان و معلولان ما توانسته اند شایستگی های خود را در پارالمپیک های گذشته به نمایش بگذارند. واقعیت این است که بسیاری در تلاش هستند که نام ایران و خلیج فارس ، تاریخ و ایثار این ملت را از صحنه روزگار حذف کنند و دشمنی های خودشان را از طرق مختلف نشان می دهند. ما از طریق شما هست که می توانیم این توطئه ها و سو نیت ها را خنثی کنیم و نشان بدهیم که ملت ایران، فراموش ناشدنی است.
وی در پایان افزود: از همه خانواده های شهدا، جانبازان و ملت ایران تقاضا می کنم برای موفقیت شما دعا کنند. مسابقات شما با سالگرد فاجعه منا مصادف شده، من امیدوارم شما با مدال هایتان پاسخ قاطعی به کسانی بدهید که قصد دارند ملت ایران را مورد تحقیر قرار بدهند.
همچنین دکتر رضایی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: روحیه خوبی در میان ورزشکاران جانباز و معلول دیدم که یادآور روحیه رزمندگان در شب های عملیات بود. البته تا زمانی که این عزیزان برای مسابقات می روند از کاروان فعلی ایران  انتظارات بیشتری داریم یعنی  ورزشکاران عزیزی که الان در المپیک ریو هستند صحنه  امتیازات را برگردانند و ملت ایران را از رتبه 22 برسانند به همان رتبه واقعی خودش و ان شا الله ما شاهد باشیم که از این به بعد طلاهای بیشتری در ریو به دست بیاید.

رضایی: ورزشکاران جانباز و معلول، نماینده اقتدار ملت ایران در صحنه های جهانی هستندوی در خصوص حمایت از ورزش جانبازان و معلولین گفت: قولی که می دهم این است که کمیته پارالمپیک را از کمیته المپیک مستقل کنیم. این تغییر جایگاه بهترین هدیه به ورزشکاران جانباز و معلول است.
رضایی در خصوص ناداوری های صورت گرفته در وزرش کشتی و وزنه برداری المپیک ریو گفت: من به همه قهرمان های عزیزی که حداکثر تلاش خودشان را کردند، تبریک می گویم. برای ملت ایران قبل از امتیاز مادی، تلاش جوانمردانه و با غیرت جوانان است. اگر یک قهرمانمان در صحنه مسابقات بین الملل تلاش و مبارزه و جنگجویی خودش را نشان دهد، برای ما این یک افتخار بزرگی است و من به آنها می گویم که خودشان را آماده کنند برای صحنه های بعدی و دوره های آتی که جبران کنند.

در این دیدار، محمود خسروی وفا ، رئیس کمیته ملی پارالمپیک گزارشی از وضعیت ورزش جانبازان و معلولان کشور و کاروان اعزامی به رقابت های پارالمپیک ریو 2016 را به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه کرد و گفت: به حمدالله حضور جانبازان در تیم های اعزامی به مسابقات جهانی چشمگیر بوده و نتایج رضایت بخشی را کسب کرده اند.
وی با اشاره به تدارکات صورت گرفته برای اعزام کاروان ورزشی جانبازان و معلولان کشور با نام شهدای منا ، ابراز امیدواری کرد که با نزدیک به صد سهمیه کسب شده برای این کاروان در یازده رشته، ورزشکاران ایران نتایج درخشانی کسب کنند و هم اکنون روز شمار اعزام کاروان شروع شده است.

در ابتدای این بازدید، سرلشکر رضایی بر مزار شهید گمنام مدفون در فدراسیون‌ها جانبازان و معلولان کشور حاضر شد و  به مقام شامخ شهدای  دفاع مقدس ادای احترام کرد و در دفتر یادبود این فدراسیون، یادداشت یادبود نوشت.

رضایی: ورزشکاران جانباز و معلول، نماینده اقتدار ملت ایران در صحنه های جهانی هستند
ارسال نظر