دیدار جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار، با دکتر محسن رضایی
کد خبر: ۳۰۹۴|
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۹
دبیرکل و جمعی از اعضای هیئت مدیره جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار، پیش از ظهر یکشنبه هفتم شهریور 1395با دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: الگوسازی اقتصادی و اجتماعی یکی از مسائل مهم امروز انقلاب استبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با گرامی‌داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: بسیار خوشحال هستم که شما فرزندان شهدا را می‌بینم و از حضور در کنار شما عطر همان شهدا را احساس می‌کنم. از گزارش فعالیت‌های شما و اینکه با درک زمانه به کمک خانواده‌های شهدا آمده‌اید خوشحال شدم. این از بصیرت شما است و این قبیل کارها را شایسته تقدیر می‌دانم. واقعیت مسئله این است که انقلاب ما یک نهضت الهی بوده و با انقلاب‌های دیگر جهان که انقلاب‌های انسانی و اجتماعی بودند متفاوت است. حتی بیداری اسلامی در مصر، یک انقلاب اجتماعی با رنگ و بوی مذهبی بود. اما انقلاب ما فوق قدرت بشر بوده و حفظ این انقلاب نیز با قدرتی فوق بشر صورت گرفته. انفجار نوری که حضرت امام(ره) فرمودند، نور الهی بوده. این که پنج قدرت جهانی با ما سر یک میز می‌نشینند را نباید به خودمان نسبت بدهیم؛ این یک اتفاق الهی است. خاموش نشدن چراغ انقلاب یا حرکت عظیم جوانان ما به جبهه‌ها از یک نیروی ماورای طبیعی سرچشمه می‌گیرد. ایثار شهدای ما ناشی از انگیزه‌ای است که یکایک آنها در ورای میدان‌های مین و سیم‌های خاردار می‌دیدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمنان ما هر قدر تلاش کنند نمی‌توانند نور الهی این انقلاب را خاموش سازند. دو سال پیش داعش تا سی کیلومتری مرزهای ما آمد اما امروز آنها چه روزگاری دارند؟ به امید خدا آل‌سعود هم تنبیه می‌شود. مسئله این است که کدام یک از ما در این مسیر قرار می‌گیریم و خودمان را با این قدرت فوق بشری هماهنگ می‌کنیم. شهدا و جانبازان ما این کار را کردند. حال ما باید برای این جبهه الهی، رزمنده و یاور پیدا کنیم که این کار برای خودمان و کشورمان و آیندگان خوب است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام: الگوسازی اقتصادی و اجتماعی یکی از مسائل مهم امروز انقلاب استاستاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: شما باید بنای کارتان را بر همین بگذارید تا در مسیر نور الهی در صحنه باشید. ایجاد اشتغال خوب است اما کار درست کردن و از بین بردن فقر و محرومیت در مسیر الهی معنای دیگری دارد. مسیر جهاد بعد از جنگ همچنان باز است و حوادث آینده نشان خواهد داد که ایران اسلامی نقش‌آفرین خواهد بود. مردمی کردن امور کشور، یک تجربه خوب بود که در جنگ به‌دست آمد و از دل همین مردم قهرمان‌های بزرگی پدیدار شد. مردمی کردن اقتصاد با توجه به بخش خصوصی در مدل غربی یا شرکت‌های دولتی به سبک سوسیالیست‌ متفاوت است. حتی در ابتدای جنگ دو بسیج درست شد؛ بسیج سپاه و بسیج آقای بنی‌صدر. اما آن سازمان نتوانست در خدمت انقلاب باشد چون قواعد را رعایت نکرد. مردمی کردن اقتصاد باید با قواعد انقلاب سازگار باشد. شما می‌توانید الگوهای مردمی کردن اقتصاد را در چارچوب قواعد انقلاب و دفاع مقدس طراحی و روستا و شهر اسلامی طراحی کنید. از خیابان و معماری خانه‌ها تا مدرسه و دانشگاه و سایر نیازها را انقلابی و اسلامی پیش‌بینی کنید که متاسفانه تاکنون دوستان ما در دولت‌ها مدل و الگویش را طراحی نکرده‌اند. الگوسازی یکی از مسائل مهم انقلاب است. دانشگاه اسلامی و یا کشت و صنعت مورد قبول ما، هم مردمی است و هم روحیات انقلابی در آن به چشم می‌خورد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس خطاب به فرزندان شهید گفت: شما می‌توانید مانند هسته‌های مقاومتی شوید که در آبادان با چهل پنجاه نفر تشکیل شد و برای آزادسازی خرمشهر با ده‌هزار نفر به جنگ با عراقی‌ها برخاست. اگر این هسته‌ها در اقتصاد شکل می‌گرفت بعد از این سال‌ها، باید اقتصاد ما شکوفاتر می‌شد. بچه‌های انقلاب باید از نظر علمی و دانش و فناوری، جلودار جامعه باشند. هر فعالیتی که انجام می‌دهید، با نگاه به روابط ارزشی شروع کنید. آرزوی من این است که در کارگاه‌های تولیدی، کارگران با وضو بروند سر کار و با کالاهاشان بازارهای منطقه‌ای را فتح کنند و کارفرما هم با حس پدرانه به کارگرها رسیدگی کند و پیگیر امور کارکنان آن واحد باشد. با چنین ارزش‌هایی تحولات وسیع در اقتصاد را شاهد خواهیم بود. همه کارها برای رضای خدا و موفقیت نظام اگر باشد، نتایجش را مردم حس خواهند کرد.

در ابتدای این دیدار دکتر حسین اسماعیلی دبیرکل جمعیت فرزندان شاهد و ایثارگر نواندیش خدمتگزار، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این جمعیت پرداخت و گفت: این مجموعه از سال 88 با مجوز وزارت کشور، در سطح ملی فعال شده و به برکت خون شهدا دستاوردهای خوبی داشته‌ است. وی افزود: این جمعیت با حدود 70‌هزار عضو در چهار حوزه «فرهنگیاجتماعی» ، «رسانه‌ای» ، «اقتصاد و کارآفرینی» و «سیاسی» با مجوزهای لازم در 22 استان فعالیت می‌کند.

ارسال نظر