کد خبر: ۳۱۰۰|
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
دکتر رضایی با حضور در مرکز مدیریت حوزه های علیه با حضرت آیت الله اعرافی، مدیریت حوزه های علمیه و جامعه المصطفی دیدار کرد.
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی»، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این دیدار که پیش از ظهر جمعه برگزار شد با اشاره به رویکرد دنیای غرب به جهان اسلام گفت: دشمنان اسلام از بیان اندیشه اسلام در دنیا به وحشت افتاده‌اند و اکنون روحیه گفت‌وگو و مجاهدت علمی روحانیت شیعه، می‌تواند پیشگامی خودش را در جهان نشان دهد. ان‌شاءالله شما در این جایگاه جدید، اطلاعات و تجربه گران‌بهاتان از جوامع جهانی را به‌کار گرفته و نیازهای این جوامع را به علما و طلاب منتقل کنید.

دکتر رضایی با اشاره به لزوم بیان دیدگاه‌های اسلام در مورد مسائل اجتماعی گفت: انتقال دقیق نیازهای معرفتی جوامع به علما، تولید هدف‌مند محتوا را میسر می‌کند. اگر عامل تشویقی را برای به صحنه آمدن دین اسلام در حل مسائل جهان به‌کار بگیرید، همانند موجی که آیت‌الله مطهری در دانشگاه‌ها پیش از انقلاب به راه انداخت، یک جهاد بزرگ صورت داده‌اید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فعالیت‌های مجمع در خصوص تدوین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: ایده این سیاست‌ها از جانب مقام معظم رهبری بیان و در مجمع، کارهای کارشناسی تدوین این سند انجام شد. در کنار سند چشم‌انداز و سیاست‌های اصل 44، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند به شکوفایی اقتصادی ایران منجر شود.

آیت‌الله اعرافی در این دیدار، با بیان ویژگی‌های بین‌المللی انقلاب اسلامی و اشاره به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری گفت: بازمهندسی در معرفی انقلاب اسلامی در حوزه بین‌الملل، می‌تواند زمینه تحولات عظیمی در روابط ما و گفتمان بین‌المللی انقلاب باشد.

وی افزود: حوزه‌های علمیه می‌توانند به سوی تمدن‌سازی و پاسخ به نیازهای اجتماعی مسلمانان جهت‌گیری کنند.
دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت الله اعرافی

دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت الله اعرافی
ارسال نظر