دکتر رضایی در جمع مردم چهارمحال و بختیاری :
کد خبر: ۳۱۱|
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۳
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خودرو اقتصاد کشور در سرازیری بدون راننده است و نتیجه آن ایجاد مشکلات و سختی برای مردم است.
با ماجراجویی مشکلات حل نمی شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی به نقل از مهر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر جمعه در جمع مردم شهر فرادنبه استان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مردم شهر فرادنبه در مبارزه با رژیم شاه و هشت سال دفاع مقدس فداکاریهای بسیاری انجام داده اند و همچنین از انقلاب تاکنون در حماسه های محتلفی همچون راهپیمایی ها وانتخابات حضور فعال داشته اند.

وی افزود: مردمان این منطقه مردمانی با فرهنگ، متواضع وزحمت کش هستند و شهر فرانبه می تواند یکی از الگوهای جهاد اقتصادی برای کشور باشد.

رضایی بیان داشت: امروزه کشور وارد عرصه دیگری در جنگ شده است و مردم با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه شده اند.

سه عامل دلیل مشکلات به وجود آمده اقتصادی درکشور

وی با اشاره به اینکه سه عامل دلیل مشکلات به وجود آمده اقتصادی درکشور است، بیان داشت: عامل طبیعی، عامل خارجی و عامل داخلی ، سه عاملی هستند که هم اکنون موجب ایجاد مشکلات برای مردم شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عامل طبیعی را خشکسالی و کمبود آب، عامل خارجی را تحریم های اقتصادی و عامل داخلی را عدم مدیریت و سوء مدیریت برشمرد.

وی اظهار داشت: این عوامل دست به دست هم داده است و زندگی را برای مردم سخت کرده است.

رضایی بیان داشت: با مدیریت می توان همه مشکلات را حل کرد ودر صورت عدم مدیریت مشکلات چند برابر می شود.

45 هزارتومان معادل 15 هزار تومان سال گذشته

وی ادامه داد: هم اکنون45 هزارتومان در حال حاضر معادل 15 هزار تومان اسفند سال گذشته است و ارزش پول لحظه به لحظه در حال کمتر شدن است.

وی تصریح کرد:  ماشین اقتصاد کشور در سرازیری است و راننده آن پایین آمده است  و نتیجه آن سختی برای مردم است.

وی تاکید کرد: باید فکر و تلاش کرد، نباید ساده اندیشانه از این مسئله گذشت و مسئله مسئله مهمی است و باید فکری بکنیم که مشکلات اقتصادی کشور ریشه کن شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: چپ و راست، لر و ترک، فارس و... باید وارد عرصه شوند و با یک بسیج جهادی خودمان را برای یک جهاد بزرگ آماده کنیم.

رضایی عنوان کرد: آنقدر قولها داده شده است، آنقدر طرح های نیمه کاره وجود دارد و همه باید وارد عرصه شوند و با فکر و درایت و شجاعت و با دست مردم مشکلات را حل کرد.

با ماجراجویی نمی توان مشکلات را حل کرد

وی گفت: بدون فکر و درایت نمی توان در این مسئله وارد شد وهمچنین نه با فرار سیاسی و نه با ماجراجویی نمی توان مشکلات را حل کرد و به جایی رسید.

وی گفت: در مسائل اقتصادی بسیاری از کارها دلسوزانه انجام شده است اما بدون برنامه ریزی و بدون فکر بوده است.

وی اظهار داشت: صداقت مورد مهمی دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و مردم باید صداقت ببینند.

وی تاکید کرد: در کنار درایت و فکر باید برنامه، صداقت ونظم باشد و نظارت باید صورت گیرد.

بارها گفته شده است که کشاورزی باید محور توسعه باشد/ 30 درصد محصولات کشاورزی کشور ضایع می شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تا هفت هشت سال پیش بارها گفته شد که کشاورزی باید محور توسعه باشد.

وی گفت: فرادنبه یکی از قطب های تولید سیب زمینی کشور است اما همیشه کشاورزان این منطقه دارای مشکلات بسیاری هستند.

وی با بیان اینکه 30 درصد محصولات کشاورزی کشور ضایع می شود، بیان داشت: صنعت فرآوری باید به این منطقه بیایدو درآمد برای کشاورزان ایجاد شود تا جوانان برای کار به استان اصفهان نروند.

وی گفت: امروزه زندگی  و آبادانی در کنار درآمد ایجاد می شود.

یارانه سبز به کشاورزان داده شود

رضایی با بیان اینکه ما دنبال این هستیم که به کشاورزان یک یارانه داده شود، اظهار داشت:  این یارانه را تحت عنوان یارانه سبز معرفی می کنم.

وی تصریح کرد: باید یارانه سبز تحت هشت محور مکانیزه، اصلاح بذر، بیمه محصولات و بیمه کشاورز و.... به کشاورز تعلق بگیرد.

به دنبال ریاست نیستم

وی تاکید کرد: من به دنبال ریاست نیستم، جنس من از همین کوههای زاگرس است و هم اکنون که کشور وارد یک دست انداز شده است برای یک جهاد اقتصادی آمده ام تا با قدرت مشکلات را حل کنیم.

ارسال نظر