کد خبر: ۳۱۲|
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۶
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در وضعیت کنونی کشور ریاست کردن مفهومی ندارد چرا که با توجه به فشارهای اقتصادی که به مردم وارد شده و بدهی های دولت ما برای ریاست کردن نمی آییم.برای مدیریت آینده کشور شجاعت، صداقت و دانش لازم است .باید با مردم با صداقت رفتار کرد و روراست بود.
از بس شعار داده شده که درست حرف زدن سخت شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر پنج شنبه در جمع مردم خرم آباد در محل حوزه کمالیه این شهر با اشاره به وضعیت کنونی کشور اظهار داشت: خوشبختانه طی 34 سال گذشته توانسته ایم گامهای بسیار بلندی برداریم اما گامهای دیگری باقی مانده که باید آن را برداریم.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی امروز یک قدرت بسیار بزرگ در منطقه محسوب می شود عنوان کرد: این امر به خاطر ریختن خون هزاران شهید و فداکاری ملت ایران بوده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه متاسفانه امروز فشارهای سختی به مردم وارد می شود تصریح کرد: از یک سو پیشرفتهای عظیمی در زمینه های دفاعی، امنیت ملی و سیاسی وجود دارد اما از سوی دیگر زندگی، معیشت و اقتصاد مردم با مشکل مواجه است که این امر عدم توازن را نشان می دهد.

دست مردم زاگرس نشین خالی است

رضایی با بیان اینکه به طور مثال بر اساس مرکز آمار بیش از 58 درصد جوانان لرستانی بیکار هستند بیان داشت: این در حالیست که در استان لرستان ظرفیتهای فراوانی در زمینه های کشاورزی، دامداری و ... وجود دارد.

وی با بیان اینکه جوانان استان لرستان در هشت سال دفاع مقدس، پیروزی انقلاب اسلامی و برهه های مختلف برای این نظام افتخار آفرینی کرده اند ادامه داد: این در حالیست که امروز جوانان این دیار باید با مشکلاتی مانند بیکاری و اعتیاد دست و پنجه نرم کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سوال که چه کسی گفته گرانی، بیکاری، اعتیاد را نمی شود حل کرد بیان داشت: همواره به مردم زاگرس نشین می گویند "عشایر غیور" و این در حالیست که دست این مردم خالی است.

رضایی با بیان اینکه متاسفانه کشاورزی، دامداری و معدن داری استان لرستان به همان سبک قدیمی در حال انجام است عنوان کرد: متاسفانه در حال حاضر سنگ معادن استان لرستان به صورت خام به فروش می رسد و از آن بهره برداری نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید صنعت لازم در کنار معادن لرستان وجود داشته باشد بیان داشت: به طور حتم اگر درآمد باشد بیکاری از بین رفته و جوانان این استان می توانند با عزت زندگی کنند.

30 درصد مشکلات اقتصادی مردم مربوط به تحریم ها است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه متاسفانه امروز در سه بخش معیشت، اقتصاد و زندگی مردم مشکلات و ضعف وجود دارد بیان داشت: امروز ایران اسلامی در زمینه های سیاسی، دفاعی و امنیتی پیشرفتهای مطلوبی داشته و این در حالیست که بیکاری، گرانی و معیشت مردم با مشکل مواجه بوده است.

رضایی با تاکید بر اینکه مدیران کشور باید بیکاری، فقر، اعتیاد و ... را حل کنند گفت: بخشی از این مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم ها است و ما بقی آن به مسائل داخلی کشور برمی گردد.

وی با بیان اینکه تنها 30 درصد مشکلات اقتصادی مردم مربوط به تحریم ها است تصریح کرد: این در حالیست که 70 درصد مشکلات اقتصادی کشور از ضعف مدیریت در کشور نشات می گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقایسه کشور ایران و چین در زمینه مسائل اقتصادی بیان داشت: همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، چین نیز اصلاحات اقتصادی خود را طی دو دهه انجام دادند.

رضایی با بیان اینکه در دهه اول چین افراد کم درآمدها را به حداقل رساند افزود: در این دهه تعداد افراد کم درآمد این کشور از جمعیت یک میلیارد و 35 میلیون نفری به 700 میلیون نفر کاهش پیدا کرد و همچنین تا سال 2000 نیز این جمعیت به 80 میلیون نفر کاهش یافت.

وی با طرح این سوال که چگونه چین می تواند این کار را انجام دهد و ما نمی توانیم افزود: این در حالیست که کشور ایران دارای نیروهای جوان و تحصیل کرده فراوانی است.

از بس شعار داده شده که درست حرف زدن برای ما سخت شده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چندماه دیگر به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم باقی مانده است گفت: زاگرس نشینان باید در این انتخابات لیاقت و شایستگی خود به صحنه بیاورند و مشکلات را از سر راه ملت بردارند.

رضایی با بیان اینکه با من با اطمینان و مطالعه به شما می گویم که گرانی، اعتیاد و مشکلات اقتصادی را می توان ریشه کن کرد افزود: برای رفع این مشکلات مطالعات، برنامه ریزی لازم و ساعتها کار کارشناسی انجام داده ایم.

وی تصریح کرد: طی 15 سال گذشته بیش از چند هزار کارشناس اقتصادی در کمیته ها و کمیسیونهای مختلف برنامه ها را در سطح ملی، استانی و شهرستانی آماده کرده اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه از بس شعار داده شده که درست حرف زدن برای ما سخت شده است افزود: مردم هم حق دارند که بگویند از این حرفها و شعارها خیلی زده شده است.

رضایی با بیان اینکه امروز 45 هزار تومان مردم برابر با قدرت خرید 15 هزار تومان اسفندماه سال گذشته شده است بیان داشت: این در حالیست که ماشین اقتصادی در سرازیری بدون راننده رها شده و مسئولان در کنار جاده دست به یقه یکدیگر شده اند و این در حالیست که باید به جای این کارها شکرگذار ولایت و نظام باشند.

هدفمندی یارانه ها در وسط راه گیر کرده است

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: به طور حتم طرح هدفمندی یارانه ها طرح بسیار خوبی بوده ولی این طرح در وسط راه گیر کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه این طرح نه راه پس دارد و نه راه پیش عنوان کرد: ایده درست بوده اما به دلیل ناتوانی اشتباه اجرا شده است.

رضایی با تاکید بر اینکه اقتصاد تدبیر و دانش می خواهد عنوان کرد: در حال حاضر دانشگاهیان و کارشناسان علم اقتصاد فراوانی در کشور وجود دارد که باید از آنها برای رفع مشکلات اقتصادی استفاده شود.

وی با تاکید بر اینکه برای مدیریت آینده کشور شجاعت، صداقت و دانش لازم است عنوان کرد: باید با مردم با صداقت رفتار کرد و روراست بود.

رضایی یادآور شد: مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند که با وجود اینکه صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشته اند اما به دشمنان اجازه نمی دهند که از وضعیت داخلی کشور سوء استفاده کند.

برای جهادی بزرگ به صحنه آمده ام

رضایی همچنین با بیان اینکه ریاست کردن در وضعیت کنونی کشور مفهومی ندارد افزود: با توجه به فشارهای اقتصادی که به مردم وارد شده و بدهی های دولت ما برای ریاست کردن نمی آییم.

وی با تاکید بر اینکه من برای جهادی بزرگ به صحنه آمده ام تصریح کرد: از زاگرس نشینان می خواهم همانطور که در دوران هشت سال دفاع مقدس کمک کردند امروز نیز کمک کنند که خدمت بزرگی به ملت ایران انجام دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه من به مردم قول می دهم در سالهای آینده آنچنان خدمتی به مردم کنم که نام زاگرس نشینان در تاریخ ایران همواره به نیکی برده و ثبت شود افزود: با وجود مردان و زنان زاگرس نشین می توان 10 برابر ایران امروز را اداره کنیم.

ارسال نظر