کد خبر: ۳۱۲۰|
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به تنش‌های اخیر میان شناورهای آمریکایی و ایرانی در منطقه خلیج فارس اظهار کرد: شناورهای ایرانی به دلیل اینکه اموزش کافی دیده‌اند و با قوانین و استاندارهای بین‌المللی آشنا هستند تا کنون حتی یک تخلف نیز انجام نداده‌اند.
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دکتر رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به تنش‌های اخیر میان شناورهای آمریکایی و ایرانی در منطقه خلیج فارس اظهار کرد: شناورهای ایرانی به دلیل اینکه اموزش کافی دیده‌اند و با قوانین و استاندارهای بین‌المللی آشنا هستند تا کنون حتی یک تخلف نیز انجام نداده‌اند.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز در حاشیه مراسم بزرگداشت سردار جانباز محسن عبداللهی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تنش‌ های اخیر میان شناورهای ایرانی و آمریکایی در منطقه خلیج فارس اظهار کرد: شناورهای ایرانی به دلیل اینکه آموزش کافی دیده‌اند و هم‌چنین با قوانین و استانداردهای بین‌المللی آشنا هستند تا کنون حتی یک تخلف نیز انجام نداده‌اند و در چارچوب مقررات دریایی که مورد قبول سازمان‌های دولتی است عمل می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه ایران از حریم آب‌های ملی خود حفاظت و مراقبت می‌کند اظهار کرد: خطاهایی که تا به حال صورت گرفته عمدتا از سوی آمریکایی‌ها است؛ مانند دستگیری تفنگداران آمریکایی که به جای آنکه به بحرین بروند در جزایر ما پیاده شده بودند.

رضایی با بیان اینکه امریکایی‌ها آموزش‌های کافی برای حضور در منطقه خلیج فارس را ندارند ، خاطر نشان کرد: خلیج فارس منطقه‌ای پیچیده است که معمولا هم از حریم هوایی و هم از حریم دریایی مورد تجاوز قرار می‌گیرد. دولت امریکا باید در این زمینه به نظامیان خود آموزش بیشتری بدهد تا استانداردهای بین‌المللی را رعایت کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هم‌چنین در پاسخ به پرسش درباره معاهده FATF و پیوستن ایران به این نهاد اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما در مسائل حقوق بین‌الملل ضعف جدی در قوای سه گانه وجود دارد و معمولا تلاش‌های دیپلماتیکی که صورت می‌گیرد، به دلیل آنکه با اطلاعات و مهارتی کافی همراه نیست بعضا منجر به اقداماتی می‌شود که نتایج آن آنطور که باید به نفع ما نخواهد بود.

رضایی گفت:‌ FATF مجموعه‌ای از کشورها هستند که دور یک دیگر جمع شده و به یکدیگر تعهداتی می‌دهند. دولت ما باید خیلی با احتیاط و مراقبت و بدون شتاب زدگی این گونه مسائل را دنبال کند تا تبعات بعدی برای ما نداشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسشی درباره طرح صلح مورد توافق آمریکا و روسیه برای پایان دادن به تنازعات در سوریه، با تاکید بر اینکه هر پیشنهاد صلحی که توسط دولت و مردم سوریه نباشد قابل قبول نیست، اظهار کرد: ما مخالف تلاش‌های روسیه نیستیم چرا که روسیه نیز در ماه‌های اخیر با ایران همراهی‌هایی داشته است اما در مورد مسائل دیپلماتیک همه باید بدانند، آنکه حرف اصلی را می‌زند سوری‌ها هستند.

وی تاکید کرد: کشورهای خارجی باید کمک کنند تا مردم و دولت سوریه بتوانند به نتیجه‌گیری از این چالش‌ها دست یابند.

رضایی با تاکید بر اینکه دخالت از بیرون از مرزهای سوریه نمی‌تواند مورد قبول مردم سوریه واقع شود، گفت:‌ صلحی پایدار خواهد بود که مردم و دولت سوریه بر آن صحه بگذارند و آن را امضا کنند.
ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۰
مهرداد رستمی
|
-
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۵
0
0
جناب سردار هنوز هم فرمانده مایی و به داشتن مردانی چون تو و دیگرهمرزمانمان که به شرف شهادت نایل امدند تاریخ ایران افتخار میکند عزتت زیاد شرفت انشاالله همیشه استوار فرمانده