کرم رضا پیریایی تبیین کرد؛
کد خبر: ۳۱۹۰|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به بهانه برگزاری کنگره عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی، به تبیین چگونگی عملیاتی شدن آن پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دکتر محسن رضایی کرم رضا پیریایی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

برپایی کنگره‌ای به نام "عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی" آن‌هم در دانشگاه امام صادق( ع ) حتماً کار مطلوبی است اما چگونه این کار مطلوب راه به نتایج متناسب ببرد و این عنوان" عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی " "عملیاتی بشود
اقتصاد اسلامی را چه کسانی می‌توانند عملیاتی کنند؟
جواب کلی و اولیه لابد این است که :معتقدان به حاکمیت اسلام و ابعاد مختلف آن.

طبعاً لیبرال‌ها و همفکران آن‌ها و سوسیالیست‌ها و همراهان آن‌ها داعیه‌دار عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی نخواهند بود. ازاین‌رو طبیعی است که اولاً ترکیبی از اقتصاددانان که دل در گرو اسلام و انقلاب اسلامی دارند گرد هم آیند و با همفکری و همکاری مستمر و فشرده و با در نظر گرفتن شرایط موجود، فرصت‌ها را مشخص و تعریف کنند، معلوم است که در این مورد همان‌طور که تهدیدها فراوان است، فرصت‌های گوناگون هم وجود دارد.

به نظر می‌رسد از اولین فرصت‌ها، فلسفه و مبانی انقلاب اسلامی و ظرفیت‌های بزرگ نظری این انقلاب است و نیز ظرفیت ویژه انتظار و توقع حامیان گسترده آن به اجرایی شدن اقتصاد اسلامی به‌مثابه جدی‌ترین اجزاء اثرگذار برای ورود به رقابت با اردوگاهی که هم‌اینک در ابعاد سیاسی و امنیتی درگیر با آن هستیم به شمار می‌رود.

اقتصاد مقاومتی هم تعبیر وهم تعریف دیگری از جنس و فصل عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی است و با این تلقی می‌شود فرصت بزرگی برای استفاده میانبر در هر دو عنوان نظر و عمل محسوب شود.
ثانیاً بلافاصله جایگاهی مثل مجمع تشخیص مصلحت نظام که در حیطه‌های کلان کشور برای انطباق و نظارت، مکلف و موظف شده است به‌موازات اهمیت سیاست‌های ابلاغ‌شده و چشم‌اندازهای نظام، نقش بی‌بدیل خود را عملیاتی نماید.

تصویر مربوط به سخنرانی دکتر محسن رضایی دبیر محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در کنگره عملیاتی کردن اقتصاد اسلامی است که در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام برگزار شد.

اقتصاد اسلامی را چه کسانی می توانند عملیاتی کنند؟
ارسال نظر