کد خبر: ۳۲۶۸|
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴
‌دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: مردم رشد اقتصادی را در خانه‌هایشان احساس نمی‌کنند.
 به گزارش مشرق، محسن رضایی ظهر امروز در همایش تجلیل از تیم سینا صنعت که در تالار مولوی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد با تقدیر و تبریک کسب عنوان قهرمانی این تیم در مسابقات جهانی اظهار کرد: با توجه به این افتخارآفرینی من احساس کردم که باید با حضور در این شهرستان از مجموعه تیم، ورزشکاران، خانواده آن‌ها و مردم شهرستان که در خلق این حماسه و پیروزی بزرگ نقش داشته‌اند تشکر کنم.

وی با بیان اینکه به دست آمدن این پیروزی چند ویژگی بزرگ را دارد که باید همه مردم به آن توجه داشته باشند افزود: این پیروزی بسیار مناسب سال اقتصاد مقاومتی بود، در حقیقت این تیم با این کار بزرگ یک لبیک به رهبر معظم انقلاب گفته، زیرا اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه دست به زانوی خود بگیریم و بلند شویم در جهت اصلاح اقتصاد حرکت کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اقتصاد در تمام زمینه‌ها از جمله هنر، ورزش، معماری و... وجود دارد تصریح کرد: تیم سینا صنعت توانست نشان دهد یکی از شهرهای محروم ایران در اوج محرومیت توانسته یک باشگاه ایجاد کند که در بین کشورهای جهان و دارای امکانات افتخار آفرینی کند و این یک نمونه از اقتصاد مقاومتی است.

رضایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در فعال سازی سرمایه‌های داخلی و غلبه کردن بر مشکلات اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: با وجود اینکه نام ایذه را همه مردم کشور به عنوان یک شهر می‌شناسند ولی نام ایذه جهانی در همه جای دنیا شناخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه می‌شود گمنامی را با غیرت به معروفیت تبدیل کرد اضافه کرد: می‌شود حرف‌های ناشنیده را به همه دنیا شناساند و این پیروزی تیم ایذه یک افتخار برای مردم منطقه بود که من نیز به نوبه خود از اینکه این تیم توانست نام این شهرستان را به همه دنیا معرفی کند بسیار خوشحال و ممنون هستم.

*بی بهره بودن مردم از ثروت‌های اطراف خود ناپسند است

رضایی در ادامه سخنان خود با اشاره به سرمایه گذاری تیم سینا صنعت در ورزش شهرستان و بدون کمک گرفتن از فرد و دولت گفت: این حرکت یک نکته مهم در خود دارد و آن این است که سرمایه داری که کشور بدون نگاه به مردم و جوانان راه افتد مورد قبول نیست.

وی ادامه داد: اینکه فردی ثروت خود را در خارج از کشور و بانک‌های خارجی سرمایه گذاری کند ولی در کنارش در درون کشور فقر و محرومیت باشد و آن را نبیند پسندیده و قابل قبول نیست و کسانی که این کار را انجام می‌دهند خلاف انقلاب و ارزش‌های اسلامی است.

رضایی با اشاره به سخنان و گلایه‌های هدایت الله خادمی نماینده مردم شهرستان در رابطه با مشکلات موجود در این حوزه اذعان کرد: نمی‌شود در کنار مردم و شهر‌ها میلیارد‌ها سرمایه گذاری صورت بگیرد ولی سود و درآمدی از تمام سد‌ها و جاده‌های منطقه عاید آن نشود.

وی با بیان اینکه عدم استفاده مناطق از سرمایه‌های خود انحرافاتی است که در اقتصاد کشور وجود دارد افزود: رهبر و دل سوزان انقلاب چنین چیزی را نمی‌پذیرند، اینکه بین مردم و اقتصاد جدایی وجود داشته باشد قابل قبول نیست و معتقد نیستیم که یک نظام سرمایه داری غربی به وجود آید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه از سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی حمایت می‌کنیم تصریح کرد: نباید اقتصاد از زندگی مردم جدا باشد و باید کارخانه‌هایی که احداث می‌شود با زندگی مردم عجین باشد.

وی با بیان اینکه این حرکت موفقیت آمیز در کشور یک الگو است توضیح داد: نظام به دنبال این است که اقتصاد ایران به نحوی باشد که با زندگی مردم در ارتباط بوده و با آن سازگاری داشته باشد.

*اقتصاد در اختیار نیروهای انقلابی قرار بگیرد

رضایی با اشاره به اینکه باید به نوع نگاه خود درباره اقتصاد توجه داشته باشیم که نگاه از بیرون به درون باشد یا برعکس اظهار کرد: کسانی که این عقیده را دارند که اقتصاد کشور باید بسته باشد قابل قبول نیست ولی در اقتصاد باز که باید با تمام دنیا در ارتباط باشیم دو دیدگاه وجود دارد که استراتژی نگاه از بیرون به داخل با داخل به بیرون است و با هم تفاوت دارد.

وی با اشاره به تفاوت‌های نگاه اقتصادی عنوان کرد: هنگامی که عده‌ای از بیرون به داخل نگاه می‌کنند یعنی توانایی‌های بیرون در کشور حضور پیدا کرده و توانایی‌های کشور را به خارج منتقل کنند و این در زمان پهلوی و قاجار وجود داشته و نباید در زمان انقلاب اسلامی نیز این نگاه وجود داشته باشد.

رضایی با بیان اینکه نگاه اقتصادی از بیرون به داخل یک نگاه شکست خورده است گفت: اقتصاد باید باز بوده و با دنیا در تعامل باشیم، اما این نگاه باید از درون کشور به سمت خارج باشد یعنی توانایی‌های ما به دنبال شکار فرصت‌های بین المللی باشد.

وی اضافه کرد: باید استعداد جوانان ما به تولید رسیده و با ارسال این تولید بازارهای دنیا را در دست گرفته و آن را فتح کنیم، نکته این نگاه این است که فرصت‌های داخلی در اختیار مردم کشور خودمان قرار بگیرد نه اینکه این فرصت‌ها در اختیار خارجی‌ها قرار بگیرد.

رضایی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در منطقه افزود: ما باید این داشته‌ها را در اختیار مردم خودمان قرار دهیم تا تولید شده و محصولات آن به خارج از کشور صادر شود و در ازای آن فناوری را وارد کنیم.

وی با بیان اینکه نگاه اقتصادی از بیرون به خارج نگاه امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است خاطرنشان کرد: این نوع نگاه مربوط به اقتصاد مقاومتی و نیروهای انقلابی است که هنوز فرصت نکرده‌اند اقتصاد را به دست گرفته تا ثابت کنند که ایران پیشرفته چه معنایی می‌دهد.

رضایی گفت:‌‌ همان گونه که موشک‌های پیشرفته ما تا برد 2 هزار کیلومتر حرکت کرده و با اختلاف 15 متری به هدف می‌رسد و یا مستشاران ما امروز در حلب و عراق تروریست‌ها را بیرون کرده‌اند و توانایی‌های خود را نشان می‌دهند اقتصاد نیز در اختیار نیروهای انقلابی قرار بگیرد تا شاهد آبادسازی باشیم.

وی با تاکید بر میدان و فرصت دادن به جوانان و اشاره به سرداران شهید افزود: به سرداران شهید فرصت‌های لازم داده شد و باید به جوانان کشورمان فرصت‌های اقتصادی واگذار شود زیرا آنها می‌توانند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

رضایی ادامه داد: باید فرصت‌های بیرونی در اختیار جوانان ما قرار گرفته شود نه اینکه فرصت‌های داخلی در اختیار دیگران قرار بگیرد، دیگران نفت ما را می‌خواهند در حالی که نفت برای ما یک فرصت و سرمایه است.

*جوانان بیکار هستند؛ گول ارقام را نخوریم

وی در ادامه با اشاره به آمار دولت در رسیدن رشد اقتصاد به 7 درصد تصریح کرد: ما از اینکه به رشد اقتصادی بالا برسیم خوشحال می‌شویم ولی این آمار که داده می‌شود به چه میزان واقعی بوده و در این 6 ماه گذشته اگر رشد 7 درصد بوده پس باید بیکاری به نصف می‌رسید و از هر دو جوان بیکار در خانه یک نفر صاحب شغل می‌شد.

رضایی با اشاره به افزایش بیکاری در 6 ماه گذشته نسبت به قبل اضافه کرد: نباید عده‌ای با آمار سازی مسؤولان کشور را فریب بدهند و ما گول اعداد و ارقام را بخوریم ولی از فقر، محرومیت و بیکاری مردم اطلاعی نداشته باشیم.

وی گفت: نباید گول اعداد و ارقام را خورد و باید فرصت‌ها را در اختیار جوانان کشورمان قرار داد، ما وزیر نیرو و استاندار خوزستان را به تهران دعوت کرده و با حضور نماینده ایذه و باغملک و مسجدسلیمان با تشریح طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری برای آن‌ها برای توسعه استان، از ان‌ها خواسته شد تا سهم شمال خوزستان را با تمام ظرفیت‌ها در نظر بگیرند.

رضایی با بیان اینکه برای شمال خوزستان هیچ میزانی از این طرح در نظر گرفته نشده بود گفت: این طرح برای استان خوزستان یک فرصت است که حداقل بخشی از آن باید به بخش‌های شمالی استان داده می‌شد که خوشبختانه انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ابتدا ایذه، سپس مسجدسلیمان و آب باغملک برای اجرای طرح در برنامه قرار گرفت خاطرنشان کرد: اگر آب به صورت سیستم‌های پیشرفته در این زمین‌ها قرار بگیرد حتما باعث رونق کشاورزی و جلوگیری از کوچ جوانان به استان‌های دیگر خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پیروزی سینا صنعت در مسابقات جهانی درس دومی نیز در بر داشت گفت: باید از درون استعداد جوانان به بیرون نگاه شود و امکانات داخلی را به درآمد و محصول تبدیل کرد و بعد با دنیا نیز ارتباط داشته باشیم ولی کمتر روی این نگاه توجه شده است.

وی با اشاره به کار بزرگ سینا صنعت در سطح شهرستان ایذه و کشور عنوان کرد: در آمیختن امکانات سینا صنعت با توانایی‌های جوانان این دیار باعث سرافرازی و پیروزی شده است و در صنعت نیز باید همین اقدام صورت گرفت.

رضایی با درخواست از نماینده شهرستان برای شناسایی ایذه‌ای‌های توانمند در زمینه‌های اقتصادی و ساکن استان‌های دیگر عنوان کرد: با شناسایی این افراد از آن‌ها خواسته شود با سرمایه گذاری در شهرستان در جهت رفع مشکلات بیکاری و اقتصادی جوانان منطقه گام برداشته شود.
ارسال نظر