دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجتماع راهپیمایان کرج:
کد خبر: ۳۳۵۹|
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
دکتر محسن رضایی، در اجتماع باشکوه راهپیمایان روز بیست و دوم بهمن شهر کرج، تاکید کرد: ملت ما با ایثاربزرگ خود در انقلاب سرمایه گذاری کرده، از راه خود باز نمی گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح جمعه 22 بهمن 95 در اجتماع دهها هزار نفر از راهپیمایان شهر کرج، با گرامیداشت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: سالگرد پیروزی بزرگ ملت ایران و فجر ایران اسلامی را به شما مردم استان البرز و شهر کرج تبریک می گویم و شهادت مظلومانه مادر ائمه اطهار حضرت فاطمه (س) را تسلیت عرض می کنم.
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: امروز یک بار دیگر مردم کرج شکوه و عظمت انقلاب را به نمایش گذاشتند. چهل سال از شروع انقلاب می گذرد و در این سالها حوادث تلخ و شیرین زیادی بوده است که در کنار هم تجربه کرده ایم. دشمنان این ملت، جنگ و ترور و تحریم را علیه ملت ایران به کار گرفتند و امروز ما را تهدید می کنند.در این مدت عده ای از انقلاب جدا شدند و عده ای به انقلاب پیوستند اما هیچ خللی در پیوستگی وتعلق ملت ایران به انقلاب اسلامي حادث نشد.دنیا بداند ملت مسلمان ایران از راه خود باز نمی گردد
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ملت پر افتخار ایران کوچکترین فاصله ای میان خود و انقلاب نگذاشته است. این روزها سوال می کنند بعد از چهل سال چرا ملت ایران عاشقانه به این انقلاب دل بسته است و شهید و مجروح می دهد. هنوز پیکر فرزندان شما را از حرم حضرت زینب (س)به ایران می آورند و مردم با پایداری آنها را تشییع می کنند. خود انقلاب اسلامی یک معجزه بوده است ،. ولی ادامه آن وتعلق ملت به انقلاب اسلامي معجزه دوم است. گر نگاهی به گذشته بيندازيم،  درمي يابيم كه انقلاب با پیروزی خود برشاه پایان نیافته. پس از پیروزی خیلی ها می خواستند مردم به خانه های خود بروند. می گفتند کارشناسی تمام شده وکار دولت شروع شده است. ولی کردستان و سیستان وبلوچستان شلوغ شد. کودتا و جنگ شد و بعد از جنگ  هم بعضی ها گفتند دست از انقلابی گری بردارید.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: سیصد سال پیش سرزمین ما دو برابر سرزمین کنونی بود و زبان ما در شبه قاره رسمیت داشت. پول ما در منطقه رایج بود. کشور ما در  سیصد سال  گذشته تكه تكه  شد؛ به ناگاه ملت ما 120 سال پیش که سمرقند و بخارا از ایران جدا شد، قریب نصفی از سرزمین مادری جداشد. ملت مابیدار شدند و از آن زمان تا امروز ملت ایران در حرکت است. هفتاد سال طول کشید تا به راه اصلی رسیدیم. در 22 بهمن راه را پیدا کردیم و انقلاب را در آغوش گرفتیم. ملت  ما تصمیم گرفته است عقب ماندگی ها و مجد از دست رفته خودرا به دست بیاورد . مساله  تنها رفتن شاه و برقراری امنیت نبود ؛ بلكه ایران با یک تمدن عظيم  ، اقتصاد شکوفا،  دانشگاه های بزرگ و علم و فناوری پيشرفته  به آرمان ها و جایگاه واقعی اش می رسد. حالا آقای ترامپ باز تهدید کند. واقعا نمی فهمند که ملت ما با سرمايه عظيم ایثار و فداكاري و خون هایی که تقدیم خدا کرده است، از راه خود بر نمی گردد. امروز آل سعود و اسرائیل به خیال خود خیلی خوشحالند که ترامپ قلدر را سراغ ایران می فرستیم. ما به دشمنان این ملت با این راهپیمایی باشکوه می گوییم که آقای ترامپ بزرگتر از شما کاری نتوانسته اند بکنند، شما بهتر است به فکر مشکلات خودت باشی،  ملت ایران را تهدید نکنی. 
دکتر رضایی تصریح کرد: البته همه دنیا می داند که ما دنبال جنگ نیستیم اما می گوییم از جلوی پیشرفت  ما کنار بروید. ما را تهدید  و تحریم نکنید. ایران به دنبال جنگ و ماجراجویی نیست. تحریم ها راکنار بگذارید. زماني بود  که ما تمدن داشتیم  و اروپا تمدنی نداشت و علوم مختلف و کالاهای باارزش از ایران به اروپا صادر می شد.

پس  بگذارید بهر پیشرفت خود ادامه دهيم تا  پرتوی از  این پیشرفت به لندن و پاریس نيز  برسد. حمله نکنید در غیر این صورت جواب دندان شکنی به شما می دهیم . به برخی از روشنفکران عرض میکنم ،  برای اینکه جنگی پیش نیاید باید قوی باشیم و  اگر ضعف نشان بدهیم دنیا به ما طمع می کند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت:  امنیت امروزمان را مرهون مقاومت ملت ، موشک ها و قدرتمان هستیم.  اقتصاد و کشاوزی و صنعتمان را هم باید به پای موشک هايمان برسانیم. صنعت ملی را باید درست کنیم ، عقب ننشينيم و عقب ماندگی ها را جبران کنیم.
سرلشکر محسن رضایی با اشاره به تهديدهاي ترامپ ادامه داد:  اين تهدیدات  برای فروش اسلحه های آمریکاست، ترامپ می خواهد پول منطقه را به جیب آمریکایی ها بریزد و مشکل بیکاری را حل کند و شکاف فقرا و ثروتمندان را با پول ملت های مسلمان منطقه پر کند. هدف دوم آنها این است که می خواهند پیشرفت های ما را از ما بگیرند. دقت موشک هر چه بیشتر بشود باید آزمایش بشود. دیروز به کاهش سانتریفیوز ها می پرداختند امروز به موشک ها و لابد فردا به تانک های ما کار دارند. اما هیهات من الذله. ما راه خودمان را پیدا کرده ايم. خوشبختانه ملت و دولتمردان ما هوشیار هستند. ملت ما متوجه شده است که هر چه تردید کند، وضعش بدتر می شود. جلو رفتن هزینه  دارد ولی دستاوردهای بیشتری دارد. وقتی تنها کشور جهان سومی در مذاکرات بین المللی در مقابل شش کشور بزرگ و قدرت ها می نشیند، عظمت ما به رخ جهان كشيده مي شود. 12 سال مذاکره ودیپلوماسی عظمت و احترام به ملت ایران را نشان دادند. این مذاکرات اعتراف به بزرگی ملت ما بود. 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گام دوم  ايجاد یک تحول اقتصادی و فرهنگی در کشور است. مارا  با تحریم و ایجاد یأس مواجه می کنند. به جوانان ما می گویند نمی توانید بدون سرمایه و تکنولوژی خارجی پیشرفت کنید. سرمایه وفن آوری خارجی مهم است ولی  می خواهند ملت ما را از تلاش و پویایی باز بدارند. آنها نمی خواهند همان راهی که‌ درگام اول برداشتیم برداریم. در ماهواره و فضای مجازی می خواهند بی تفاوتی را تزریق کنند تا مجاهدت جوانان ما متوقف شود. اقتصاد مقاومتی نقشه راه شکوفایی ملت ایران است و می توان کاری کرد که بیکاری و فقر در ایران نباشد. توطئه و تحریم مي كنند که به پیشرفت نرسیم. خرابکاری و آتش سوزی راه می اندازند تا منصرف شویم. همان طور که در گام اول موفق شدیم،  در قسمت دوم هم هزینه می پردازیم و با زعامت و هدايت حکیمانه مقام معظم رهبری و خودباوری جوانان به پیش خواهیم رفت. این روزها در فضای مجازی مردم می گفتند که باید همگي  به راهپیمایی 22 بهمن برویم. این مشارکت ، انسجام و اقتدار و معجزه انقلاب اسلامي  را باید قدر بشناسیم و از خداوند متعال بخواهیم که بر طول عمر امام خامنه ای بیفزاید.


ارسال نظر