دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع خيرين و ياري رسانان به مردم يمن:
کد خبر: ۳۵۲۵|
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مدیران مجمع جهانی اهل بیت (ع) ، خيرين و ياري رسانان به مردم يمن گفت: کمک ملت ما به مردم یمن در این جهاد بزرگ، مجاهدتي تاریخی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز چهارم مرداد در مجمع جهانی اهل بیت گفت:  حادثه کم سابقه ای در یمن جریان دارد، مصیبت فلسطین حدود 70 سال است که در جریان است؛ اما عمق فاجعه یمن،  حتي قابل مقایسه با فلسطین نيز نیست. مظلومیت یمن هم قابل مقایسه با فلسطین نیست؛ زیرا وقتی در سرزمین های اشغالی اتفاقی می افتد، در سراسر جهان تظاهرات می شود و مردم دنیا از مظلومان فلسطين حمایت می کنند؛ ولی مردم یمن، گویی فراموش شده اند و کسی در دنیا برای آنها حرکتی نمی کند. با اين حال روند آینده جهان، دفاع از مردم یمن است؛ زيرا حجم حادثه به قدري بزرگ و غیرقابل دفاع است که هیچ انسان با انگیزه  و با وجدانی نمی تواند این اخبار را بشنود و کاری انجام ندهد. از آن طرف، در مقابل این تجاوز بزرگ، مقاومت مقدسي شكل گرفته است  و مردم یمن با وجود تمام این فشارهایی که به آنها وارد شده  است ، در صحنه هستند.

وی به ابعاد فاجعه اي بزرگ در یمن هم اشاره کرد و گفت: يمن از یک طرف در  محاصره اقتصادی و قحطی است و هیچکس نمی تواند به مردم يمن کمک کند و  از طرف ديگر شيوع بيماري در اين كشور را شاهديم  كه احتمال مي رود ناشي از  بمب های میکروبی اسرائیل باشد و دوستان ما در حال تحقیق بر روی آنند.

استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) با ذکر این مطلب  كه «با وجود بیماری، قحطی و محاصره اقتصادی، ملت یمن دو سال و اندی است كه  مقاومت می کنند»تصریح کرد: متجاوزان، زن و بچه و کودک و پیرمرد  را هدف قرار مي دهند؛ پمپ بنزین را هدف قرار مي دهند؛ ماشین آب رسانی را می زنند؛ حتی بیمارستان و آمبولانس را می زنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: دنیا به زودی بیدار می شود. جمعیت دنیا هم اکنون سه دسته اند ؛ گروهی كه اخبار را می بییند و می فهمند، اما در شوک به سر مي برند؛ حال آن كه  این شوک برطرف می شود و این مردم به فرياد  درمی آیند.

وی ادامه داد: بخش دیگری از مردم دنیا را هم در بی خبری گذاشته اند و مانع از این می شوند که به این گونه مسائل پي ببرند. با اين حال رسانه های بین المللی که اخبار را وارونه جلوه می دهند نیز بیش از یکی دو سال دیگر نمی توانند  به اين وارونگی ادامه دهند و  در نهايت این گروه از مردم نیز به حقيقت پي خواهند برد؛ اما گروه سوم کسانی هستند که سازمان یافته و براي مقاصد و منافع خود، از رژیم آل سعود حمایت می کنند.

دکتر محسن رضایی درباره  "غیرقابل دفاع بودن حمله ائتلاف متجاوز به یمن" گفت: انتخاباتی برگزار و دولتی تشکیل شد. بین رئیس جمهور و کابینه اختلافی به وجود آمد و رئیس جمهور استعفا داد؛ اما عربستان سعودی این فرد فراریِ مستعفي را پای کار آورده است. عربستان به بهانه دفاع از فردي فراری و مقامي فاقد مشروعيت سياسي به يمن حمله کرده است و اين كشور را می کوبد.
استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) تأکید کرد: حمله عربستان به یمن هیچ مشروعیتی ندارد؛ زيرا مردم یمن به عربستان حمله  و کسی را ترور نکردند؛ بلكه فرار رئیس جمهورشان مسأله داخلي خودشان بوده است و  عربستان به بهانه اینکه این رئیس جمهور نباید استعفا می داد، با زور و فشار و  بمباران يمن، می خواهد اداره آینده اين كشور و سرنوشت میلیون ها  نفر  از مردم آن  را در دست بگیرد!

دكتر محسن رضایی ادامه داد: به لحاظ روش هم اقدام متجاوزان بسیار غیرانسانی است. ائتلاف عربستان تمام ابزار هاي جنگي غیراستاندارد را به کار می گیرد و  روش های جنگی آنها غیرقابل قبول و برخلاف موازین انسانی است. مثلاً بمب ناپالم در  جهان غیرقانونی است و کسی  حق ندارد از این بمب استفاده كند ؛ حال آن كه عربستان از اين بمب آتش زا در یمن استفاده می کند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز خشنودی از این كه "مقاومت مقدسی که شروع شده،  روز به روز در حال پیشرفت است" تصریح کرد: آینده این نهضت امیدوارکننده است و مطمئنیم که  پیروز خواهند شد. هر کس که به این نهضت کمک کند مشمول این آیه شریفه می شود که "ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم"؛ زيرا صادق ترین مصداق کمک به دین خدا، کمک به  مردم یمن است.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به مقاومت تاریخی مردم ایران در جنگ هشت ساله گفت: کمک ملت ما به مردم یمن در این جهاد بزرگ، مجاهدتي تاریخی است و مطمئن هستيم كه اگر در اینجا کمک کنیم  در حكم سيلي به  آل سعود خواهد بود.
وی به خشم مردم ایران نسبت به آل سعود اشاره كرد و اظهار داشت: مردم ما برای کمک به یمن، بیش از کمک به سوریه و فلسطین انگیزه دارند؛ زیرا به شدت از آل سعود منزجرند تا آنجا كه دائما از ما مي پرسند چرا در برابر عربستان مماشات می کنید. اين كه عربستان قطر را محاصره کرده است، چاه های نفتی را از کویت گرفته است، در بحرین دخالت کرده است، در کمک به داعش موثر بوده است و نسبت به ما چنين اقدامات مخاصمت آميزي  را انجام داده است ، همه از خطاهاي آل سعود به شمار مي آيد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در پايان تأكيد كرد:« كمك به مردم یمن هم انسانی است وهم در حكم سيلي  به  آل سعود است».
ارسال نظر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
0
0
درود بر سردار با غیرت